مرکز اینترنت اشیا ایران » درباره اینترنت اشیا » بیشتر بشناسیم

Levent Gurgen
images_levent
مدیر بخش تحقیق و توسعه در موسسه تحقیقاتی CEA-LETI

گورگن مدیر بخش تحقیق و توسعه در موسسه تحقیقاتی CEA-LETI است. او همچنین هماهنگ ­کننده فنی پروژه باتلر، یک پروژه اروپایی در مقیاسی بزرگ با هدف توسعه یک پلت­فرم اینترنت اشیا است که در آن داده نرم افزارهای اینترنت اشیا در لایه‌های مختلف می‌توانند به یکدیگر وصل شوند. لونت مسئولیت ایجاد هماهنگی‌های لازم برای پروژه ClouT، پروژه مشترک اروپا و ژاپن در استفاده از رایانش ابری به منظور توانمندسازی بهره برداری از پتانسیل اینترنت اشیا در زمینه شهرهای هوشمند را عهده دار بوده است.
لونت گورگن درجه دکترای خود را در رشته علوم کامپیوتر از موسسه فناوری گرنوبل کسب کرد و پس از 4 سال فعالیت در آزمایشگاه­‌های اورنج فرانسه به عنوان یک محقق و  1 سال فعالیت در موسسه ملی انفورماتیک توکیو، در نهایت به تیم تحقیقاتی موسسه CEA-LETI پیوست.

یکی از موضوعات پژوهشی موردعلاقه گورگن، پلت­فرم‌های سرویس گرا برای اینترنت اشیا است که حول این زمینه بیش از 30 مقاله در مجلات و کتب چاپ نموده است. لونت درگیر فعالیت­‌های استانداردسازی مختلفی مانند IETF و انجمن UPnP بوده است و در برنامه‌­ریزی‌های کمیته چندین کنفرانس علمی و کارگاه‌ آموزشی سازمان یافته نیز مانند Self- IoT’12 و Self-IoT’13  شرکت داشته است. لونت گورکن در چندین پروژه دیگر اروپایی در مقیاس بزرگ در ارتباط با اینترنت اشیا و شهرهای هوشمند مانند OUTSMART، IOT-i و SocIoTal  مشارکت داشته است.

Richard Linger
مدیر بخش Technology Gateway موسسه فناوری Nimbus
Andrew Thomas
هم‌ بنیانگذار شرکت Skybell
Dr. Mazlan Abbas
مدیرعامل و هم بنیانگذار FAVORIOT
Raffaele Giaffreda
رئیس فعالیت‌های تحقیقاتی اینترنت اشیا CREATE-NET
Jenny Fielding
سرمایه‌گذار در حوزه اینترنت اشیا