شرکت ها و استارت آپ های خارجی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Splice Machine

این استارت آپ یک RDBMS منبع باز با دو موتور برای بارهای کاری ترکیبی عملیاتی و تحلیلی فراهم می کند و برای این کار از Apache Hadoop و Apache Spark بهره می برد. این سیستم بارهای عملیاتی را در Apache HBase و بارهای تحلیلی را در Apache Spark مدیریت می کند. Splice Machine به دلیل سهولت در توسعه و استفاده برای برنامه های مبتنی بر IoT شناخته شده است و با موفقیت بارکاری عملیاتی و تحلیلی سیستم های اوراکل، Teradata و Netezza را مدیریت می کند.  این کمپانی در ETL، گزارش های عملیاتی یا کاربردها و موارد استفاده زمان واقعی برتری دارد. Splice Machine در مجموع 4 دور جذب سرمایه توانسته است مبلغ 40 میلیون دلار بودجه جذب کند.

 

برترین استارت آپ های 2019

VDOO

این استارت آپ پلتفرمی شامل راه حل های خودکار فراهم کرده است تا به سازندگان دستگاه های IoT در قراردادن الزامات امنیتی در دستگاه های خود قبل از پیاده سازی و همچنین در تأمین امنیت آنها بعد از پیاده سازی کمک کند. این پلتفرم انتها به انتها سازنده دستگاه را از تجزیه و تحلیل امنیتی گرفته تا راهنمای پیاده سازی تا دریافت گواهینامه های امنیتی همراهی و کمک می کند و آنها را قادر می سازد تا با حداقل منابع، امنیت صحیح را به سرعت به دستگاه های خود اضافه کنند. راه حل VDOO براساس یک طبقه بندی جامع از دستگاه های IoT بنا شده است و از 5 بخش مرتبط و یکپارچه شامل ایجاد الزامات امنیتی، آنالیز شکاف امنیتی، برنامه امنیتی عملیاتی، اخذ گواهینامه ها و پشتیبانی امنیتی بعد از پیاده سازی تشکیل شده است. VDOO در یک دور جذب سرمایه موفق به جذب 13 میلیون دلار بودجه شد.

MagicCube

MagicCube یک پلتفرم امنیتی IoT مستقل از دستگاه است که در برابر حملات به تجهیزات، ابر و شبکه از سیستم محافظت می کند. راه حل MagicCube تعاملات دیجیتالی را روی هر دستگاه، در هنگام انتقال و در ابر با سطح امنیتی برابر یا راه حل های سخت افزاری و بدون پیچیدگی و هزینه های مربوط به پیاده سازی سخت افزاری، تضمین می کند. این استارت آپ در 2 دور جذب سرمایه در مجموع موفق به جذب 7/10 میلیون دلار شده است.

استارتاپ MagicCube

SequoiaDB

این استارت آپ پایگاه داده متن باز SequoiaDB را که یک پایگاه داده NewSQL مبتنی بر اسناد بوده و از پردازش تعاملات JSON و فراخوانی SQL پشتیبانی می کند، به صورت تجاری گسترش داده و برای استفاده تجاری ارائه می دهد. پایگاه داده آنها می تواند به صورت محصولی مستقل به عنوان واسط برنامه های کاربردی با کارایی بالا و توابع ذخیره سازی و پردازش داده های افقی مقیاس پذیر مورد استفاده قرار گیرد یا می تواند به عنوان front-end سیستم های Hadoop و Spark هم برای فراخوانی زمان واقعی و هم برای تحلیل داده ها عمل کند. این پلتفرم برای یکپارچه شدن با Spark و Hadoop یا Cloudra طراحی شده است. این استارت آپ در 3 دور اخیر جذب سرمایه، مبلغ 40 میلیون دلار بودجه جذب کرده است.

Sight Machine

این استارت آپ توانسته است با ارائه اطلاعاتی مبتنی بر هوش مصنوعی در مورد چگونگی بهبود عملکرد تولیدکنندگان سطح fortune 500 را به عنوان مشتری جذب کند. هوش مصنوعی و پلتفرم تحلیلی این استارت آپ که به طورخاص برای روندهای گسسته و فرآیندی طراحی شده است، از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و تجزیه و تحلی پیشرفته برای کمک به رفع چالش های مهم در کیفیت و بهره وری کل شرکت استفاده می کند. این پلتفرم با به کارگیری فناوری Digital Twin تقویت شده است که آنرا قادر می سازد تا قابلیت های نظارت در زمان واقعی و بینش عملیاتی را برای هر دستگاه، خط تولید و ساختمان تولیدی در سراسر شرکت فراهم کند. Sight Machine برای اجرا روی پلتفرم های ابری بزرگ و رایج مانند AWS، Google Cloud Platform و Microsoft Azure بهینه شده است. این استارت آپ در 5 دور اخیر جذب سرمایه توانسته است 5/30 میلیون دلار بودجه جذب کند. 

Sight Machine
Tulip

Tulip

این استارت آپ توسط تیمی از مهندسین فارغ التحصیل MIT Media Lab بنیان گذاشته شده و پلتفرم این شرکت براساس بیش از 10 سال تحقیق در زمینه تولید دیجیتال شکل گرفته است. فناوری خودکارسازی آنها شکاف بین سیستم های IT انعطاف ناپذیر تولید و عملکردهای پویایی که در سطح فروشگاه ها رخ می دهد را پر می کند. پلتفرم نرم افزاری تولید Tulip تحقیقات انجام شده در زمینه های سنسورهای سخت افزاری هوشمند، دید رایانه ای (Computer Vision)، رابط های کاربری کمکی و یادگیری ماشین کاربردی را با هم ترکیب می کند. Tulip برای انتقال این پیشرفت های فناوری از آزمایشگاه به کارخانه ها راه اندازی شده. امروزه پلتفرم نر افزاری آنها برای مشتری های جهانی در 6 کشور مختلف و در چندین صنعت از جمله الکترونیک، هوافضا و دفاع، دستگاه هایزشکی، کفش، دارویی و ساخت پیمانکاری پیاده سازی شده است. این استارت آپ در 3 دور جذب سرمایه موفق به جذب 13 میلیون بودجه شده است.

Tuya Smart

این استارت آپ ارائه دهنده راه حل های IoT برای تولیدکنندگان دستگاه ها است. پلتفرم آنها امکان توسعه سریع و چابک برنامه ها را فراهم می کند و به تولید کنندگان دستگاه های هوشمند اجازه می دهد تا محصول خود را به سرعت و با قیمت های رقابتی به بازار عرضه کنند. این استارت آپ توسط جری وانگ مدیر مؤسس AliYun، بخش ابر Alibaba به همراه گروهی از متخصصان Baidu، Alibaba و Haier Electronics تأسیس شده است. تیم Tuya Smart با دانش گسترده ای که در حوزه های رایانش ابری، توسعه نرم افزار و سخت افزار و مدیریت زنجیره تأمین دارند، تولیدکنندگان را قادر می سازند تا نسل بعدی محصولات هوشمند و متصل را تولید کنند. Tuya توانسته است در 3 دور جذب سرمایه، مبلغ 200 میلیون دلار بودجه جذب کند.

poee560s9uvqxmlkheading

Xage Security

این استارت آپ خدمات امنیتی غیرمتمرکزی را برای کسب و کارهای حوزه تولید و توزیع صنعتی ازجمله نفت و گاز، حمل و نقل و خدمات عمومی ارائه می دهد. ساختار Xage براساس بلاک چین بنا شده است و امکان ذخیره سازی داده ها به صورت توزیع شده، مقیاس پذیر و بسیار قابل اعتماد را فراهم می کند که مانع حمله هکرها و دستیابی به هر سطح تهدید در یک سازمان می شود. Xage با محافظت همزمان از هر دفتر کل فعال (active ledger) در سازمان، یک راهکار منحصربه فرد را برای استفاده از بلاک چین به منظور خنثی کردن تلاش های هکرها در مقیاس بالا به کار گرفته است. Xage Security در 2 دور جذب سرمایه اخیر خود توانست 16 میلیون دلار بودجه جذب کند.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت اخبار، اطلاعیه ها و دوره های سایت می توانید در خبرنامه عضو شوید.

مطالب پیشنهادی

با ما در ارتباط باشید

در صورتی که سوالی دارید می توانید با ما در اتباط باشید. منتظر پیام های شما هستیم