مرکز تحقیقات فناوری اینترنت اشیا » درباره اینترنت اشیا » بیشتر بشناسیم

پروفسور رحیم تفضلی
رئیس موسسه سیستم­های ارتباطی (ICS)

پاز ماه آوریل سال 2000 پروفسور ارتباطات ماهواره­ ای و تلفن همراه در دانشگاه سوری، از ژانویه 2010 مدیر موسسه سیستم­ های ارتباطی (ICS) که قبلا با عنوان  CCSR شناخته می شده و از سال 2012 مدیر مرکز نوآوری 5G بوده است.

او بیش از 25 سال تجربه در زمینه تحقیقات ارتباطات دیجیتال و آموزش دارد. او نویسنده و نیز همکار نویسنده در بیش از 500 انتشارات پژوهشی بوده و به طور منظم برای ارائه مذاکرات و سخنرانی­ های برجسته کنفرانس­ها و کارگاه­ های بین المللی دعوت شده است. او همچنین دو کتاب “فناوری­ های آینده بی­ سیم”، جلد اول(2004)  و جلد دوم(2006)  که هر دو توسط ویلی منتشر شده است را ویرایش نموده  و در بیش از 30 اختراع ثبت شده در حوزه ارتباطات دیجیتال همکاری داشته است. پروفسور تفضلی راهبر مطالعه بر روی چالش های بزرگ در اینترنت اشیاء در انگلستان در سال­های 2012-2011  در شورای تحقیقات بریتانیا (RCUK) و انجمن استراتژی فناوری (TSB)  بوده است.

او مرتبا توسط دولت­ها جهت ارائه مشاوره درخصوص فن آوری­های 5G  دعوت شده و مشاور شهردار لندن با توجه به طرح 2050 سرمایه گذاری زیرساخت لندن در ماه مه و ژوئن2014 بوده است. او همچنین سخنگوی جلسه اتصال در اجلاس D5 دولت بریتانیا (بریتانیا، نیوزیلند، کره جنوبی، استونی و اسرائیل) در لندن در 10-9 دسامبر 2014 بوده است.

او عضوی از مراکز زیر بوده است :

– انجمن شهرهای هوشمند بریتانیا (از نوامبر 2013)

– هیئت سیاستگذاری ارتباطات IET

– گروه مشاوران کاری BIS  (کسب و کار، نوآوری و مهارت ها) بریتانیا در دفتر اندازه­ گیری ملی جهت برنامه­ های NPL (از مارچ 2012)

– هیات مشاوران صنعت نوآوری ICT بریتانیا (از سپتامبر 2014)

پروفسور تفضلی مصاحبه های بسیاری با رسانه­ های بین المللی (تلویزیون، رادیو و مقالات چاپ­ شده) داشته است. در سال 2011، به جهت کمک­ های شخصی به جهان بی­سیم، به عنوان یکی از اعضای انجمن تحقیقات جهان بی­سیم (WWRF)  و همچنین به عنوان یکی از افراد مهم گروه های تحقیقاتی پیشرو در اروپا منصوب شد. 28 امین جایزه برجسته KIA در سال 2015 برای همکاری پروفسور تفضلی در زمینه  فن آوری ارتباطات به او اهدا شد.

(برندگان جایزه بین ­المللی خوارزمی (KIA) در ایران، از میان دانشمندان و محققان بین­ المللی برجسته ­ای که در پیشرفت علم و فن آوری تایید شده توسط  کمیته علمیIROST  (سازمان تحقیقات علوم و فناوری ایران) مشارکت دارند انتخاب می­شوند.

پروفسور رحیم تفضلی
رافائل جیافردا
رافائل جیافردا
رئیس فعالیت های تحقیقاتی اینترنت اشیای CREATE-NET
جنی فیلدینگ
جنی فیلدینگ
سرمایه گذار در حوزه اینترنت اشیا
نیل فورس
نیل فورس
مدیر عامل WND
رابین دوک وولی
رابین دوک مسئول بخش تکنولوژی Beecham Research
بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Beecham Research Limited
دکتر میریام جان
دکتر میریام جان مدیر عامل یکی از شرکت های تابع کمپانی ifm
مدیر عامل یکی از شرکت های تابع کمپانی ifm
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
17 تا 19 اسفند 1400