مرکز تحقیقات اینترنت اشیا » اخبار IoT

انتقال تجربه مدیران استارتاپی به رتبه های برتر کنکور 98 در همایش علمی نخبگان

انتقال تجربه مدیران استارتاپی به رتبه های برتر کنکور 98 در همایش علمی نخبگان

به نقل از مرکز تحقیقات اینترنت اشیا همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه های تک رقمی کنکور سراسری 98، با تاکید بر تلاش‌و‌کوشش و شکوفایی حاصل از حضور موفق و موثر نخبگان در کشور، برگزار شد.انتقال تجربه مدیران استارتاپی مطرحی همچون کافه بازار، اسنپ، تپ‌سی، مکتب‌خونه و تلیار در کنار رتبه های برتر و دیگر چهره های علمی در این رویداد ملی حضور یافتند و در بخش ویژه بررسی افتخارات نخبگانی که در کشور ماندند و به کارآفرینی و توسعه کسب و کارهای نوین پرداختند، با حضور در جایگاه، جوایز رتبه های برتر را به آنان اعطا کرده و به بیان تجربیات خود پرداختند. 

در این رویداد سالانه علمی از 138 دانش آموز رتبه برتر تک رقمی مناطق و ایثارگران در 5 گروه ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان تجلیل و قدردانی به عمل آمد که 31 نفر از آنان حائز رتبه های کشوری بوده اند.

پدیده امسال، درخشش زهرا نامور رتبه 5 منطقه 3 تجربی با محدودیت جسمی حرکتی از شهر شیراز بوده است؛ همچنین دانش آموزان استثنایی (نابینا، کم بینا، نیمه شنوا و جسمی حرکتی) علی رغم محدودیت هایشان به موفقیت خود تداوم بخشیدند و 29 نفر از آنان که با دانش آموزان منطقه 3 رقابت داشته اند، موفق به کسب رتبه های زیر‌هزار شدند.

در رقابت علمی امسال، شیراز با 14 رتبه تک رقمی در 5 گروه آزمایشی، مقام نخست و شهرهای مشهد، تبریز، اراک و یزد هر کدام با 5 نفر، بیشترین رتبه های تک رقمی کشوری از میان شهرستان ها را داشتند؛ البته دانش آموزان تهرانی همانند سال های گذشته باز هم توانستند رتبه های برتر کشوری را با 18 رتبه تک رقمی به خود اختصاص دهند.
در میان استان ها نیز تهران با 22 نفر، فارس 18 نفر و مازندران با 10 نفر بیشترین رتبه های تک رقمی امسال را داشتند.

دکتر کمره‌ای در همایش تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور سراسری که در مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار شد به حمایت‌های این بنیاد در حمایت از رتبه‌های برتر کنکور اشاره کرد و گفت: این بنیاد به رتبه‌های برتر ورودی در دانشگاه تهران هر ساله تسهیلاتی ارائه می‌کند و در سال جاری نیز افرادی که رتبه‌های زیر دو هزار را کسب کنند از طرف این بنیاد کمک هزینه تحصیلی به مدت ۱۰ ماه در یک سال تحصیلی دریافت می‌کنند و اگر این رتبه‌های برتر بتوانند معدل خود را در سال‌های بعدی در سطح بالاتری حفظ کنند می‌توانند از حمایت‌های بنیاد حامیان برخوردار شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر بنیاد، دانشجویانی را که بتوانند رتبه‌های بالای ۱۷ را کسب کنند بورسیه می‌کند و تمامی دانشجویانی که در سهمیه دانشکده این حمایت‌ها قرار بگیرند می‌توانند همچنان تحت پوشش بنیاد حامیان دانشگاه تهران باشند. همچنین ورودی‌های کنکور که هنوز در دانشگاه سابقه تحصیلی ندارند و سال اول ورودی دانشگاه هستند نیز از این بورسیه‌ها بهره‌مند هستند.

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران تاکید کرد: در حال حاضر بنیاد حامیان دانشگاه تهران به دانشجویانی که مشکلات مالی دارند اما نمرات پایین تری کسب کردند تحت عنوان دانشجویان متقاضی تحت حمایت بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند چرا که ما معتقد هستیم دانشجویانی که وارد دانشگاه‌های کشور می‌شوند از استعدادهای بالا بهره مند هستند و باید حمایت‌های لازم برای استفاده از این استعدادها صورت بگیرد.

دکتر کمره‌ای خاطرنشان کرد: هر ساله تعداد ۱۵۰۰ نفر از افراد، تحت حمایت‌های بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند و طی ۴ سال گذشته بیش از پنج هزار نفر بورسیه این بنیاد قرار گرفتند.

در این همایش که با حضور خیرین مدرسه ساز همراه بود، کاظم قلم چی عضو هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران و خیر مدرسه ساز، از رتبه های برتر به عنوان دانشمندان جوان یاد کرد و گفت: هریک از این دانش آموزان برتر، قهرمانان پیوستگی هستند که هرکدام، از خانواده و قشرهای مختلف جامعه اند که با تلاش و سخت کوشی به موفقیت رسیده و زندگی عبرت آموزی دارند و می توانند الگو و الهام بخش برای دیگران باشند.

وی خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم که رتبه های برتر حاضر در این همایش، برخی حتی ترازهای بالای 7 هزار دارند که با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی، لقب نابغه و دانشمند به آنان اغراق آمیز نیست.

واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) با اشاره به مدیران استارتاپ های کافه بازار، اسنپ، تپ‌سی و مکتب‌خونه، که در این رویداد حضور داشتند و همچنین رتبه تک رقمی کنکور سال 82 که هم اکنون به عنوان کارآفرین در داخل ایران اقدام به راه اندازی استارتاپ تلیار کرده و کارآفرینی پیشه کرده است، آن ها را نیز نابغه و افتخارات کشور خواند و تاکید کرد: رویکرد این همایش بر تلاش نخبگان و حضور آنان در کشور و خدمت به آن است.

وی با تاکید بر نقش مهم پدران و مادران در موفقیت فرزندان، خطاب به دانش آموزان برتر به صراحت گفت: شما به هر درجه و مقامی که رسیدید باید همواره به پدر و مادرتان با هر جایگاه اجتماعی و شغلی که دارند افتخار کنید چون همواره در مسیر آموزش و رسیدن به قله موفقیت، همراهتان بوده اند.
کاظم قلم چی همچنین با بیان اینکه، کار در دوران دانشجویی موجب کسب مهارت های زندگی است، به رتبه های برتر توصیه کرد پس از ورود به دانشگاه، دروس سال نخست و اساتید خود را جدی بگیرند تا همچنان در قله باقی بمانند.

بنابراین گزارش، حضور تعدادی از نخبگان و مدیران استارتاپی که در ایران مشغول به خدمت هستند و حتی برخی با وجود ادامه تحصیل در خارج از کشور، برای راه اندازی کسب و کار مبتنی بر کارآفرینی به وطن بازگشته اند، از ویژگی های این رویداد بود که زمینه مناسبی را برای انتقال تجربه به نخبگان جوانی که اکنون در حال ورود به دانشگاه ها هستند در مسیر راه اندازی استارتاپ های جدید و کسب و کارهای نوآورانه فراهم کند.
همچنین در راستای ارج نهادن به تلاش های نخبگان کشور، اعطای جوایز به رتبه های برتر امسال، توسط رتبه های تک رقمی سال های گذشته، چهره های علمی ماندگار، فرهنگیان، دانشگاهیان، خیرین و تعدادی از مدیران استارتاپ ها صورت گرفت.

بخش تاثیرگذار این رویداد، به گرامیداشت پدر مدرسه سازی ایران «زنده یاد دکتر محمدرضا حافظی» و ادای احترام روسای مجامع خیرین مدرسه ساز کشور با اعطای شاخه های گل به یاد او که در مسیر توسعه فرهنگ و آموزش کشور قدم برمیداشت، اختصاص یافت.
در این همایش که توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) برگزار شد، نخبگان و خانواده های آن ها، مسئولان آموزشی کشور، استادان دانشگاه ها، چهره های ماندگار علمی، خیرین مدرسه ساز، مسئولان نهاد کتابخانه های کشور، ناشران و تعدادی از استارتاپ ها حضور داشتند.

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و دستاوردهای ایران و جهان در زمینه هوشمندسازی و اینترنت اشیا می توانید عضو باشگاه خبری ما شوید.

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید