مرکز تحقیقات اینترنت اشیا » اخبار IoT

اولین دوره آموزش اینترنت اشیا برای مدیران و کارشناسان شرکت توزیع برق استان تهران برگزار گردید.

iotiran gheysari
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید

 

 اولین دوره آموزش اینترنت اشیا برای مدیران و کارشناسان شرکت توزیع برق استان تهران برگزار گردید.


 

پس از فراگیری موج اینترنت اشیا در کشور و با ابلاغ الزامات حاکم بر اینترنت اشیا توسط سازمان فضای مجازی کشور، سازمان­ های پیش­رو اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و سمینارهای مدیریتی در جهت ارتقای دانش خود نمودند.

از  جمله این شرکت ­ها، توزیع برق استان تهران است که با توجه به نیازهای شبکه برق کشور به هوشمندسازی، اسفند ماه سال 97 اقدام به برگزاری یک دوره آموزش مقدماتی اینترنت اشیا برای مدیران و کارشناسان خود کرده است.

این دوره توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا و با حضور اساتید متخصص در این حوزه به مدت یک روز در سه بخش و در ساختمان اصلی این شرکت برگزار گردید.  در بخش اول جناب آقای مهندس قیصری به ارائه مفاهیم و شناخت اینترنت اشیا پرداخته و فاکتورهای اقتصادی این فناوری نوین را تشریح کردند. همچنین ایشان با اشاره به موضوع اکوسیستم اینترنت اشیا، نیاز به تعامل میان سازمانی در کشور را برای تحقق کامل پروژه ­های مربوطه الزامی دانستند.

iotiran gheysari

در ادامه مهندس قیصری با تاکید بر تدوین شیوه­ نامه­ ها و دستورالعمل های تخصصی اینترنت اشیا برای صنعت برق کشور، به تشریح المان های این شیوه ­نامه پرداخته و توضیح دادند که بدون در نظر گرفتن الزامات فنی، استانداردهای شبکه، چالش­ های امنیتی و حریم خصوصی و بسیاری از موارد دیگر، ورود به پروژه­ ها ریسک آن­ها را بسیار زیاد خواهد کرد.

در بخش دوم این دوره آموزشی مهندس حسن یاری ابتدا به آمارهای مصرف انرژی در ایران و مخصوصا مصرف برق در کشور پرداخته و در ادامه راهکارهای اینترنت اشیا برای بهینه ­سازی مصرف این نوع انرژی را تشریح کردند. ایشان مدل ­های مختلف اجرایی پروژه­ های هوشمندسازی مصرف برق را از بخش­ های خانگی تا کارخانجات، ادارات و پارکینگ ­ها توضیح داده و شیوه­ های دستیابی به توزیع برق بهینه در کشور را از طریق شبکه­ های هوشمند مبتنی بر حسگرها و هوش مصنوعی ارائه کردند.

iotiran hasanyari

بخش پایانی با ارائه آقای دکتر بهشتی در زمینه حریم خصوصی و امنیت اینترنت اشیا برگزار گردید. ایشان به تشریح امنیت سایبری در لایه های مختلف معماری اینترنت اشیا پرداخته و نیازهای امنیتی هر لایه را متناسب با کاربرد مورد نظر در پروژه ­های صنعت برق مشخص کردند. بدیهی است که بسیاری از کاربردهای هوشمندسازی برق مستقیما با کاربری خانگی در ارتباط است و این موضوع باعث می شود تا مباحث و چالش های امنیتی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشند.

iotiran beheshti

این دوره آموزشی که با حضور مدیرعامل و دیگر مدیران شرکت توزیع برق استان تهران برگزار شد، دارای یک جو تعاملی بود که افراد حاضر در جلسه، سوالات و دغدغه ­های خود در هر بخش را با اساتید در میان گذاشته و به دنبال راه حل هایی بودند که مبتنی بر هوشمندی و اینترنت اشیا باشد.

 

{jcaparat}https://www.aparat.com/v/Vz40I{/jcaparat}

فیلم برگزاری اولین دوره آموزش اینترنت اشیا برای مدیران و کارشناسان شرکت توزیع برق استان تهران توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا  

 

 

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و دستاوردهای ایران و جهان در زمینه هوشمندسازی و اینترنت اشیا می توانید عضو باشگاه خبری ما شوید.

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
17 تا 19 اسفند 1400