مرکز تحقیقات اینترنت اشیا » اخبار IoT

بازسازی و دگرگونی کسب و کارها با اینترنت اشیا

https blogs images forbes com insights inteliot files 2018 08 iStock 919564302 1200x800
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید

 

بازسازی و دگرگونی کسب و کارها با اینترنت اشیا


کمپانی فوربس در راستای بررسی میزان نقش اینترنت اشیا در تحول کسب و کارها، اقدام به مطالعه بازار نموده است. جامعه هدف این مطالعه شامل 700 مدیر اجرایی که از اینترنت اشیا در سازمان خود بهره گرفته اند، بوده و بر طبق نظرسنجی‏ های به عمل آمده از آن‏ها، اینترنت اشیا توانسته است از طریق 5 مورد زیر کسب و کار را بهبود ببخشد.

  • اطلاعات بیشتر، فرصت‏های بیشتر: بر اساس این نظرسنجی، کسب و کارها در حال سرمایه‏ گذاری بر بخش‏های مختلف تجارت خود اعم از تعمیرات پیشگیرانه، خودکارسازی فرآیندها و ردیابی هستند. مدیران با نصب سنسورها در بخش‏های مختلف مانند خطوط تولید و انبارها، به صورت لحظه ‏ای اطلاعات بسیار غنی ‏ای به دست می ‏آورند و می‏توانند کسب و کار خود را ارتقا داده و بهبود ببخشند.

 

  • روش‏های جدید جهت درک مشتری: اینترنت اشیا همچنین می‏تواند با استفاده از تصاویر و سنسورها، نیازها و رفتارهای مشتری را ردیابی و مجازی‏ سازی کند و فرصت‏ های نوینی با استفاده از دیدگاه‏ های آن‏ها ایجاد نماید. بر اساس آمار این نظرسنجی، 47 درصد از مدیران ادعا کرده اند که از اینترنت اشیا جهت درک مشتری استفاده نموده اند.

 

  • ایجاد روش‏های تجارتی جدید: با توجه به نتایج این نظرسنجی، مدیران باور دارند که اینترنت اشیا می‏تواند آن‏ها را از تولیدات به سمت ارائه خدمات نیز سوق دهد. شرکت‏ها می‏توانند با نظارت بر محصولات خود نیز، برخی از خدمات را به مشتریان ارائه دهند و همچنین اطلاعات به دست آمده را تحت یک پلتفرم در اکوسیستم شرکت به اشتراک گذارند. 48 درصد از این مدیران عنوان کرده‏اند که اینترنت اشیا توانسته است به گسترش تجارت آن‏ها و همچنین مشارکت با دیگر بخش‏ها کمک کند.

 

  • بهبود تجربه مشتری: بر اساس مطالعه فوربس، 56 درصد از این شرکت‏ها در نظر دارند جهت بهبود تجربه مشتری در اینترنت اشیا سرمایه‏ گذاری کنند. داده‏هایی که از طریق تعامل با مشتری در هنگام ارائه محصول و خدمات به دست می‏آیند، می‏توانند اطلاعات بسیار مفیدی را از چند بعد در خصوص تجربیات و میزان رضایتمندی مشتری ارائه دهند.

 

  • بهره‏ وری بالاتر: توسعه اینترنت اشیا در سراسر بخش‏های مختلف سازمان و اکوسیستم‏ های آن به معنی دیجیتالی کردن بیشتر فرایندها است که به کاهش هزینه‏ ها و افزایش سرعت عرضه به بازار کمک می‏کند. 37 درصد از مدیران اجرایی در این بررسی به دنبال بهره ‏وری و کارآیی بیشتر در مشاغل خود با اینترنت اشیا بوده ‏اند زیرا داده ‏ها به آن‏ها کمک می‏ کنند که یک جریان اطلاعاتی دقیق بدون مداخله انسانی داشته باشند.

https blogs images forbes com insights inteliot files 2018 08 iStock 919564302 1200x800

منبع: https://www.forbes.com/sites/insights-inteliot/2018/08/24/5-ways-iot-is-reinventing-businesses-today/#7f6362671c20

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و دستاوردهای ایران و جهان در زمینه هوشمندسازی و اینترنت اشیا می توانید عضو باشگاه خبری ما شوید.

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
17 تا 19 اسفند 1400