مرکز تحقیقات اینترنت اشیا » اخبار IoT

فناوری اینترنت اشیاء یکی از شش موضوع داغ پرطرفدار برای بانکداری 2017 شناخته شد

اینترنت اشیاء و بانکداری
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید

 

فناوری اینترنت اشیاء یکی از شش موضوع داغ پرطرفدار برای بانکداری 2017 شناخته شد.


 

در آغاز سال جدید، تغییرات قریب الوقوعی در سیستم بانکداری ایجاد میشود و تنها بحث موجود این است که چه کسی این تغییرات را هدایت خواهد کرد ؟ برخی ایده در مورد این که چگونه سیستم بانکداری دگرگون خواهد شد ، وجود دارد .

نقش سیستم بانکداری در تجارت صوتی اینترنت اشیا / پرداخت های صوتی ، خانه های هوشمند / خودرو های هوشمند چیست ؟

سیستم صوتی جایگزین سیستم نوشتاری شده است . به عنوان مثال ، Sandy Lobenstein ، معاون بخش استراتژی های متصل و برنامه ریزی محصولات ف پیش بینی کرده است که این دستیاران صوتی به اجزای اصلی خودرو  تبدیل میشوند و همچنین پرداخت های صوتی ،  نیروی محرکه لازم برای حرکت وسایل نقلیه را فراهم میکنند . با توجه به صف های موجود برای گفتگوی خودرو ها با یکدیگر – مانند نیسان و بی ام دابلیو با کورتانا و یا هیوندا با گوگل هوم ، این دیدگاه آن چنان هم از افق های فکری دور نیست .

از خودرو تا آشپزخانه ها ، مسترکارت و سامسونگ همانند ال جی و آمازون ، به صورت مشترک ویژگی های فریزر های هوشمند خود را گسترش داده و امکان سفارش مواد غذایی و پرداخت آن از طریق صوت را فراهم کرده است . این خبر در کنفرانس CES 2017 اعلام شد .

هم اکنون  هتل های شهر وگاس در حال بهره برداری از این انقلاب صوتی هستند . بنابراین بانک چه اقداماتی را انجام میدهد؟

باید بر روی مفهوم صوت در سیستم بانکداری و تشخیص آن تامل کرد . به عنوان مثال ، کمپانی های Cortana و Alexa اولین سرمایه گذاری را بر روی تست نرم افزار ها انجام داده اند . موسسات ملی دیگر مانند بانک آمریکا و USAA به دنبال استفاده از تکنولوژی صوتی به عنوان یک لایه امنیتی بیشتر هستند . حتی اگر این موارد کاربردی به عنوان دستیار تلقی شوند ، از توانایی صوت در سیستم بانکداری در این سال چشم پوشی نخواهد شد .    

اینترنت اشیاء و بانکداری

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و دستاوردهای ایران و جهان در زمینه هوشمندسازی و اینترنت اشیا می توانید عضو باشگاه خبری ما شوید.

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
17 تا 19 اسفند 1400