مرکز تحقیقات اینترنت اشیا » اخبار IoT

اینترنت اشیا و دستگاه های متصل ، تمرکز و توجه مجرمان سایبری را به خود جلب کرده است

حملات سایبری اینترنت اشیا
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید

 

براساس گفته یک ارائه دهنده خدمات اینترنت بریتانیایی ، تمرکز و توجه مجرمان سایبری بر روی دستگاه های متصل و اینترنت اشیا است


طبق نتایج به دست آمده از بررسی های شرکت Beaming که یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی است ، کسب و کارها در بریتانیا در حدود 230 هزار بار در سال 2016 مورد حملات سایبری قرار گرفته اند .

برای اولین بار در نوامبر سال گذشته ، هکرها دیواره های آتش شرکت های خصوصی را در حدود هزار بار در طول یک روز مورد حمله قرار داده اند و با هدف قرار دادن انگلستان نشان دادند که تمرکز زیادی بر روی دستگاه های متصل و اینترنت اشیا دارند .

یک سوم از این حملات تنها در سه ماه اول سال 2016 رخ داده است . هدف از این حملات یافتن دسترسی به پایگاه های داده شرکت ها بوده است و مجرمان سایبری این حملات را از طریق نفوذ به دوربین های امنیتی شبکه و سیستم های کنترل ساختمان که توسط کنترلگر ها و با استفاده از اینترنت کنترل میشوند ، انجام داده اند .

به دلیل استفاده بیشتر از دستگاه های اینترنت اشیا ، حجم این حملات بین سه ماه اول 2016 و سه ماه آخر سال  ،310% افزایش داشته است و در پایان سال ، 90% از حملات سایبری در کسب و کارها در انگلستان از طریق نفوذ کردن و به دست گرفتن کنترل دستگاه متصل موجود در محل های کاری انجام شده است .

هدف اصلی مجرمان سایبری ، کسب و کار های بریتانیایی هستند و بررسی های Beaming نشان میدهد که شمار تهدید ها علیه کسب و کار های انگلیسی در سال 2016 رشد چشمگیری داشته است . بر اساس گفته های Beaming ، استفاده از IP آدرس های منحصر بفرد برای حمله علیه کسب و کار ها در سال 2016 تقریبا 5% افزایش داشته است و 98% از این IP آدرس ها در خارج از بریتانیا ثبت شده اند .

سونیا بلیزارد ، مدیر عامل شرکت Beaming اظهار داشت : ” ما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی میتوانیم ببینیم که چه اتفاقاتی در محیط اینترنت رخ میدهد و قادر هستیم که کسب و کارها و کسانی که با آن ها همکاری دارند را از خطرات محافظت کنیم . از سال گذشته تا به حال عناصر بیشتری به جرم های سایبری اضافه شده است و همچنین هکرها در حال کشف حملات پیچیده تری هستند و مسیرهای نفوذ خود را به دقت مخفی نگه داشته اند” .

 

حملات سایبری اینترنت اشیا

 

 بیشتر حملات سایبری اسکریپت های کامپیوتری هستند که در زمان جست و جوی کاربر در محیط وب از طریق نقاط ضعف موجود در دیواره آتش وارد سیستم کامپیوتری کاربر میشود . برای استفاده از اینترنت اشیا ، کسب و کارها مجرا های دیواره آتش خود را باز میگذارند تا بتوانند دستگاه های خود را بر روی شبکه خود به هم متصل کنند و اگر این کار به درستی انجام نشده باشد ممکن است که راه برای مجرمان باز شود .

به منظور مطمئن شدن از سطح امنیت ، ضروری است که شرکت ها به صورت منظم و دوره ای سیاست های امنیتی دیواره آتش خود را بررسی کرده تا اطمینان حاصل کنند که سیستم خود در بالاترین سطح امنیتی قرار داشته باشد . هکر ها ابتدا به دستگاه های متصل نفوذ پیدا میکنند و تا زمانی که فرصت مناسب فراهم شود به صورت مخفیانه در همان فضا باقی میمانند سپس از طریق حمله به سیستم ، اطلاعات و داده های ارزشمند را سرقت کرده و آن ها را مورد سوء استفاده قرار میدهند .

حملات سایبری واقعا جدی و همچنین در حال رشد هستند . هر کسب و کاری که نیازمند اتصال به اینترنت است باید مسئولیت ایجاد امنیتی در سطح بالا را به عهده گرفته و همچنین باید اطمینان حاصل کند که از افراد ، دارایی ها ، مشتریان و شرکای کاری سازمان در برابر خطرات محافظت میشود . یک سرمایه گذاری متوسط در نسل بعدی دیواره آتش ها باعث میشود که دستگاه های مدیریت تهدید و تشخیص نفوذ به صورت متحد طراحی شوند و حس امنیت بیشتری را برای کسب و کار های امروزی فراهم کنند .

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و دستاوردهای ایران و جهان در زمینه هوشمندسازی و اینترنت اشیا می توانید عضو باشگاه خبری ما شوید.

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
17 تا 19 اسفند 1400