مرکز تحقیقات اینترنت اشیا » اخبار IoT

اجرای پروژه تحقیقاتی کشاورزی هوشمند در استان البرز

IOT iran farming

اجرای پروژه تحقیقاتی کشاورزی هوشمند در استان البرز

پروژه تحقیقاتی

این پروژه با همکاری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و مرکز تحقیقات اینترنت اشیا اجرا خواهد شد.

 کشاورزی هوشمند یکی از راهبردهای دولت در کشورهای مختلف برای رسیدن به اقتصاد پایدار و مدیریت کالاهای اساسی محسوب میشود. از طرف دیگر بزرگترین بخش مصرف جهانی آب مربوط به حوزه کشاورزی است و حرکت به سمت مدیریت بحران کمبود آب از نیازهای اساسی هر کشور است.

در همین راستا و به منظور تحقق اهداف هوشمندسازی در کشور برای رسیدن به بهره وری بیشتر در محصولات کشاورزی و نیز مدیریت آب، تیرماه سال جاری تفاهم نامه ای میان سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و مرکز تحقیقات اینترنت ‎اشیا منعقد گردید.

همچنین پیرو این تفاهم نامه اولین پروژه تحقیقاتی کشاورزی هوشمند تصویب و ابلاغ شد.

این پروژه با عنوان “کشاورزی هوشمند در زراعت گندم و جو آبی با استفاده از اینرنت اشیا” ظرف مدت دو سال به وسعت تقریبی 200 هکتار در استان البرز  پیاده سازی خواهد گردید.

مدیر پروژه جناب آقای دکتر محمدرضا مستوفی اظهار داشتند که تمهیدات فنی و دانشی لازم برای اجرای این پروژه از دی ماه سال گذشته با همکاری مرکز تحقیقات اینترنت اشیا اندیشیده شده و ان شالله با اجرای موفق آن بعنوان پایلوت، قدمی بزرگ در جهت کشاورزی هوشمند و دقیق در کشور برداشته خواهد شد. البته این فرصت برای دیگر استان های پیشرو در این زمینه نیز فراهم گردیده تا با اعلام نیازمندی خود پروژه های جدید تعریف و برای پیاده سازی آن اقدام شود.  

جناب آقای مهندس محمد قیصری، دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیا نیز با مثبت خواندن این اقدام از جانب سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی اعلام کرد که این مرکز به پشتوانه نیروهای فنی خود و همکاری با دیگر بازیگران اکوسیستم هوشمندسازی کشور تمام تلاش خود را در جهت اجرای موفق این پروژه به کار خواهد بست.

ابلاغ این پروژه مرداد ماه سال جاری از طرف جناب آقای دکتر حسین فرازمند، رئیس مرکز و دبیر ستاد هوشمندسازی کشاورزی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزیانجام پذیرفته است.

علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشارکت در پروژه می توانند از کانال های ارتباطی زیر اقدام نمایند:

Tel: 021-77199154

Fax: 021-77274337

Mail: office@iotiran.com

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و دستاوردهای ایران و جهان در زمینه هوشمندسازی و اینترنت اشیا می توانید عضو باشگاه خبری ما شوید.

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید