مرکز تحقیقات اینترنت اشیا » اخبار IoT

آمار و ارقام اینترنت اشیا در حوزه سلامت و درمان

آمار و ارقام اینترنت اشیا
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید

آمار و ارقام اینترنت اشیا در حوزه سلامت و درمان

صنعت سلامت و درمان یکی از شاخه های IoT محسوب میشود که به سرعت درحال رشد است; این سرعت باعث شده است تا در این راه به پیشرفت های مفید و بزرگی که گاها با ریسک های بالا همراه است برسیم. ولی در کل, این حد از پیچیدگی بازار نشان دهنده قابلیت انعطاف پذیری و ظرفیت بالای IoT حتی در یک زمینه خاص را نشان میدهد.

1- پیش بینی میشود ارزش بازار سلامت و درمان IoT تا سال 2025 به 534.3$ میلیارد دلار برسد. (منبع: https://www.reportlinker.com)

2- تا پایان سال 2017 میلادی, بزرگ ترین بازار IoT جهان در آمریکای شمالی جریان داشت. (منبع: https://www.reportlinker.com)

3- اتحادیه اروپا در سال 2016 میلادی از 870 هزار دستگاه فعال IoT در زمینه سلامت و درمان برخوردار بود;  پیش بینی میشود این عدد تا پایان سال 2019 به 2.79 میلیون دستگاه افزایش یابد. به نقل از سایت ETNO تا پایان سال 2025 تعداد دستگاه های IoT سلامت و درمان در اتحادیه اروپا, حتی از مرز 800 میلیون دستگاه هم عبور خواهد کرد. (منبع: https://www.etno.eu)

آمار و ارقام اینترنت اشیا در حوزه سلامت و درمان

4- تا پایان سال 2016, 60% تمامی مراکز بهداشتی و درمانی به تکنولوژی IoT مجهز خواهند شد. (منبع: https://ieeexplore.ieee.org)

5- 80% مدیران مراکز بهداشت و درمان بر این عقیده خواهند بود که دلیل پیشرفت و نوآوری شرکتشان به IoT وابسته است. (منبع: https://healthtechmagazine.net)

6- بیشترین دستگاه های پزشکی که تحت تاثیر IoT پیشرفت خواهند کرد به ترتیب: دستگاه های پایش و مانیتورینگ پزشکی(64%),  انرژی مترهای پزشکی(56%)  و دستگاه های عکس برداری پزشکی(33%) خواهند بود. (منبع: https://healthtechmagazine.net)

7- بیش از 70% درصد سازمان های بهداشت و درمان که از IoT استفاده خواهند کرد بیشتر بخاطر بهره بردن از خدمات پایش و نگهداری خواهد بود. (منبع: https://ieeexplore.ieee.org)

8- 50% درصد از بهره برداری مراقبت های بهداشتی IoT بمنظور کنترل و استفاده دستگاه ها از راه دور خواهند بود و 47% درصد از این خدمات به منظور وصل شدن به اینترنت از شبکه های محلی استفاده خواهند کرد. (منبع: https://healthtechmagazine.net)

9- حفره های امنیتی یکی از ضعف های اصلی IoT به حساب می آیند. به نقل از سایت IEEE , بیش از 80% مراکز بهداشتی و درمانی جهان که به تکنولوژی IoT مجهزاند از حفره های امنیتی موجود در دستگاه ها و زیرساخت هایشان رنج میبرند. (منبع: https://ieeexplore.ieee.org)

10- رایج ترین تهدیدهای امنیتی در زمینه IoT عبارت هستند از: بدافزارها (49%), اشتباهات انسانی (39%) و حملات DDoS (22%). (منبع: https://healthtechmagazine.net)

11- صنعت سلامت و درمان بطور کلی 6% درصد از تمامی پروژه های IoT را پوشش میدهد و 55% درصد از پروژه های این صنعت در آمریکای شمالی اجرا میشوند. (منبع: https://iot-analytics.com)

 

Translator: Ata Hasani

Source: https://www.comparitech.com/internet-providers/iot-statistics/

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و دستاوردهای ایران و جهان در زمینه هوشمندسازی و اینترنت اشیا می توانید عضو باشگاه خبری ما شوید.

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IoTWAY
17 تا 19 اسفند 1400