دکتر Shahid Raza


دکتر Shahid Raza  مدرک دکترای امنیت شبکه های حسگر بیسیم را از دانشگاه Malardalen سوئد اخذ نموده و هم اکنون به عنوان کارشناس امنیت سایبری در موسسه RISE SICS  مشغول به فعالیت است. او در سال های اولیه فعالیت خود به تدریس زبان های برنامه نویسی و سیستم ها و فناوری های چند رسانه ای در موسسه فناوری اطلاعات COMSATS  در پاکستان پرداخته و پس از آن مرکز تحقیقاتی SEC را در سوییس تاسیس نموده است. همچنین او با گروه NES که یکی از بهترین گروه های فعال در حوزه اینترنت اشیا در اروپا به شمار میرود همکاری کرده و سابقه مشارکت در پروژه های “سیستم های شبکه ای”، “همکاری بیشتر اشیا متصل” و “معرفی شبکه های حسگر” را داشته است.

او در پروژه های متعددی در زمینه اینترنت اشیا نظیر پروژه Eurostars SecureIoT (طرح ایجاد امنیت مبتنی بر تاییدیه برای منابع محدود اینترنت اشیا)، NobelGrid (طراحی مدل های درآمدساز و جدید کسب و کار برای شبکه های هوشمند انعطاف پذیر)،  SeCThings  ( طراحی پلتفرم ابر حسگر باز برای اینترنت اشیای تعاملی)،  INSECT ( معرفی راه حل های یکپارچه برای اینترنت اشیا)،  GINSENG ( طرح کنترل عملکرد شبکه های بیسیم) و طراحی نرم افزار contiki ( طراحی سیستم عاملی برای دستگاه های اینترنت اشیا توسط تیم RISE SICS) مشارکت داشته و به عنوان ویراستیار مجله اینترنت اشیا IEEE فعالیت دارد.

دکتر Raza  در دوران کاری خود مقالاتی با عناوین “ایجاد اینترنت اشیا با استفاده از بلوتوث هوشمند و شبکه های ادهاک”، “Axiom – امنیت مبتنی بر پروتکل DTLS در ارتباطات گروهی اینترنت اشیا” و “ترکیب ذخیره سازی محرمانه با چارچوب ارتباطات برای اینترنت اشیا”  را در مجلات امنیت و شبکه های ارتباطی، Elsevier  وACM  منتشر کرده و کتاب های “سیستم های سایبری-فیزیکی” و “کاربردهای اینترنت اشیا از تحقیق و نوآوری در بازار تا گسترش آن” را تالیف کرده است.

او در طی دوران فعالیت خود جهت سخنرانی به کنفرانس ها، و نشست های علمی و متعددی نظیر دوازدهمین کنفرانس امنیت آینده ( با موضوع اینترنت اشیا و امنیت ان)، کنفرانس هفتگی اینترنت اشیا 2017 ( با محوریت حفظ امنیت دستگاه های محدود شده از طریق آدرس دهی) دعوت شده و یک مصاحبه با رادیوی سوئد با موضوع امنیت اینترنت اشیا انجام داده است. او همچین به عنوان عضو هیئت اجرایی در چهارمین کنفرانس جهانی اینترنت اشیا IEEE (فوریه 2018، سنگاپور)، سومین کنفرانس بین المللی اینترنت اشیا، کلان داده و امنیت( مارس 2018،پرتغال) و ششمین نشست بین المللی امنیت و حفظ حریم شخصی در اینترنت اشیا( دسامبر 2017،چین) مشارکت دارد.

دکتر شهید رضا