درخواست ترجمه تخصصی اینترنت اشیا

 

{tab title=”فرم درخواست ترجمه ” color_inactive_handles=”true” outline_handles=”true” outline_content=”true” positioning=”top” alignment=”center”}

 

فرم درخواست ترجمه تخصصی

 

{rsform 31}

 

 

{tab شرایط و قوانین}

 

شرایط و قوانین ترجمه تخصصی مرکز تحقیقات اینترنت اشیا

 

بند1: ظرف مدت 24 ساعت از زمان بارگذاری فایل ترجمه، هزینه برآورده شده و زمان تحویل فایل از طریق ایمیل برای کاربر ارسال خواهد شد.

بند2: هزینه ترجمه هر متن بر اساس زمان تحویل سفارش و تعداد کلمات متن محاسبه خواهد شد.

بند3: هزینه ترجمه متن، نمودارها، جداول، تصاویر و … به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

بند4 : تاریخ تحویل و هزینه هر سفارش پس از بررسی فایل ترجمه از طریق ایمیل  برای کاربر ارسال میشود.

بند 5: فایل ترجمه حداقل باید شامل 7000 کلمه باشد.

بند 6: روش پرداخت هزینه ترجمه به صورت 50 درصد پیش‏ پرداخت و 50 درصد هنگام تحویل فایل ترجمه است.

بند 7: پس از تایید سفارش و واریز پیش پرداخت، استرداد وجه و فسخ قرارداد میسر نیست.

بند 8: آغاز فرآیند ترجمه منوط به پرداخت 50 درصد از هزینه سفارش است و گروه ترجمه هیچ مسئولیتی در قبال سفارشاتی که مبلغ پیش پرداخت آن واریز نشده، ندارد.

بند 9: در صورت درخواست ترجمه فوری، کاربر میبایست تاریخ پیشنهادی خود را وارد کرده و در صورت پذیرش زمان پیشنهاد شده توسط گروه ترجمه، هزینه  و تاریخ تحویل از طریق ایمیل اعلام خواهد شد.

بند 10: لازم به ذکر است که در صورت فوری بودن ترجمه، مبلغ سفارش افزایش خواهد یافت.

بند 11: کاربران میبایست فایل ترجمه خود را به صورت PDF و یا Word  را تبدیل به فایل زیپ شده با پسوندد zip بارگذاری کنندو حجم فایل ها کمتر از 15 مگابایت باشد.

بند 12: ساعت تحویل تمامی ترجمه ها بعد از ساعت 17:00 میباشد.

بند 13: در صورت عدم واریز پیش پرداخت تا 24 ساعت پس از صدور فاکتور، تاریخ تحویل اعلام شده منقضی خواهد شد.

 

 

{tab محاسبه تعداد کلمات ترجمه}

 

 

نحوه شمارش تعداد کلمات در Word

 

تعداد کلمات متن معیار محاسبه قیمت ترجمه در سایت مرکز تحقیقات اینترنت اشیا است. انواع متون با پسوندهای مختلف نظیر pdf,ppt,pptx,djvu,txt و غیره ابتدا به فرمت ورد (docx) تبدیل می شوند. سپس به کمک ابزار شمارشگر کلمات (Word count) تعداد کلمات متن بر اساس درخواست مشتری شمارش می شوند. به این ترتیب قسمت هایی از متن که نیاز به ترجمه ندارد مثلاً شکل ها و جداول و منابع حذف می شوند و شمارش تعداد کلمات دقیقاً طبق نظر شما انجام می شود.

به منظور شمارش تعداد کلمات فایل های pdf، می توانید در نرم افزار مربوطه نظیر Acrobat reader با استفاده از ابزار انتخابگر متن (Select tool) بخش مورد نظر جهت ترجمه را انتخاب کرده سپس کپی و در نرم افزار Word وارد کنید تا تعداد کلمات محاسبه گردد. یک راه دقیق تر این است که ابتدا فایل pdf را به فایل Word تبدیل کنید تا از شمارش دقیق تعداد کلمه های متن اطمینان حاصل شود و در حین کپی کردن، هیچ بخشی از متن از قلم نیافتد.

در شکل زیر موقعیت ابزار شمارگر کلمات در نرم افزار ورد نمایش داده شده است:

 

محاسبه تعداد کلمات در ورد برای ترجمه

در برخی از موارد با توجه به فرمت فایل pdf مورد نظر ممکن است پس از تبدیل به ورد، کلمات به صورت بهم چسبیده یا با حروف نامربوط درج شوند که به نحوه انکودینگ فایل pdf و دیکودینگ آن به فایل Word برمی گردد. در این موارد از روش های دیگری جهت محاسبه تعداد کلمات استفاده می شود تا برآورد هزینه ترجمه دقیقاً براساس قسمتهای مورد نظر مشتری انجام شود و حقی از کسی ضایع نشود.

لازم به ذکر است که معیار محاسبه هزینه ترجمه، تعداد کلمات متن مبدأ است و اختلاف در تعداد کلمات ترجمه و متن اصلی به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. در محاسبه تعداد کلمه های متن همواره به خواسته مشتری توجه می شود و حتی زیرنویس شکلها و جداول و فرمولها در صورت عدم نیاز به ترجمه یا تایپ حذف می شوند.

 

{/tabs}