فاکس‌کان، نماینده فروش اپل، بل کین را با قیمت 866 میلیون دلار، در راستای بهبود کسب‌وکار خانه‌های هوشمند خود خریداری می‌کند


فناوری انحصاری محدود فاکس کان، شرکت معروف پشتیبانی گوشی‌های هوشمند اپل اعلام کرد که شرکت بل کین  وسایل الکترونیکی مصرفی را با قیمت 866 میلیون دلار خریداری کرده است.

بل کین، تولیدکننده محصولات الکترونیکی مصرفی همچون راهکارهای آب هوشمند، شارژرهای بی‌سیم و هوشمند سازی خانه است. سه برند اصلی آن، بل کین (Belkin)، لینک سیس (Linksys) و ومو (WeMo) است. FIT انتظار دارد از ظرفیت‌های تولیدی، فناوری و شبکه‌های فروش بل کین استفاده کرده و در نتیجه تجارت‌خانه هوشمند خود را با استفاده از بل کین و همچنین  Linksysو WeMo شکل دهد.

این موارد به شکل مشارکتی میان Fit و Belkin عمل می‌کنند به‌طوری‌که چت پیپ کین رئیس‌کل و شرکت بین‌المللی بل کین با مسئولیت‌های اضافه به عنوان عضوی از گروه مدیریتی FiT، مدیر بخش بل کین باشد. سیدنی لو، رئیس‌کل FIT می‌گوید:  FIT بسیار مشتاق است تا از ظرفیت‌های بل کین، در فضای محصولات مصرفی سطح بالا استفاده کند که با همگام‌سازی ظرفیت‌ها و راهکارهای بی‌نظیر بل کیر و FIT کیفیت محصولات مصرفی خود را افزایش داده و مشارکت خود در خانه‌های هوشمند را افزایش دهد.

اعلام مشارکت هم‌زمان با توقیف مزایده شرکت‌های کامپیوتری بزرگ برای استفاده از Qualcomm، توسط رئیس‌جمهور ترامپ به‌دست‌آمده است. روزنامه‌ی فایننشال تایمز گزارش می‌دهد: ادغام FIT و بل کین در انتظار تائید توسط کمیته‌ی سرمایه گزاری های خارجی در ایالات‌متحده است.

در مقایسه با مخالفت کنونی استارت‌آپ‌های سخت‌افزاری در افزایش میلیونی طی چندین دوره سرمایه‌گذاری خارجی، بل کین تنها یک دوره افزایش سرمایه‌گذاران خصوصی به رهبری شرکای عمده داشته و در سال 2002 از هیچ شرکتی برای تبدیل‌شدن به یک تجارت چندین میلیون دلاری در طول مسیر رشد خود استفاده نکرده است.

برعکس فاکس کان، از عرضه‌کننده‌های اپل، اخیراً چند شرکت جدید خریداری کرد تا پا به بازار تلفن‌های هوشمند بگذارد. این شرکت همچنین در مارس 2016، شرکت ژاپنی شارپ که یک تولیدکننده و فروشنده تجهیزات ارتباطات تلفنی، الکتریکی و الکترونیکی است را باقیمت 3.88 میلیارد دلار خریداری کرده است.

مشارکت FIT و بل کین ازلحاظ اهمیت، دومین قرارداد پردرآمد در سال 2018 است؛ گوگل، ماه پیش اعلام کرد Xively را از Logmeln باقیمت 50 میلیون دلار خریداری کرده است.

نکات مهم:

برجسته‌ترین محصول بل کین در بازار خانه‌های هوشمند، سیستم WeMo است.

نیمی از فروش فاکس کان از اپل است.

فاکس کان شرکتی تایوانی است.

خانه‌های هوشمند