نظرسنجی شماره6

شانس ایران در صادرات محصولات و خدمات اینترنت اشیا به دنیا را تا سه سال آینده چقدر ارزیابی می کنید؟

 

شانس ایران در صادرات محصولات و خدمات اینترنت اشیا به دنیا را تا سه سال آینده چقدر ارزیابی می کنید

 تحلیل ها:

 
 

نظر1:

ایران برای انجام صادرات تا 3 سال اینده کمتر از 30 درصد امکان پیشرفت خواهد داشت. تا زمانی که این فناوری در داخل کشور به نزدیکی مرز اشباع نرسد امکان صادرات آن وجود نخواهد داشت. با توجه به سرعت پیشرفت فناوری های نوین در جهان و تحریم های ایران میتوان گفت که حتی این امکان نزدیک به صفر درصد می باشد و در خوشبینانه ترین حالت میتوان کمتر از 30 درصد پیش بینی کرد.

رضا هرمزان- کارشناس برق- قدرت گیلان


نظر2:

سایر کشورها در صورتی اقدام به خرید محصولات و دریافت خدمات اینترنت اشیا از ایران می‏کنند که نمونه‏های ارائه شده با موفقیت در کشور پیاده‏سازی شده باشند و میزان صحت کارکرد آن‏ها در پروژه‏های واقعی سنجیده شده باشد. با توجه به نوین بودن این فناوری و همچنین نوپا بودن شرکت های ارائه دهنده محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا و علاوه بر آن، عدم پیاده‏سازی پروژه‏های اینترنت اشیا در سطح گسترده طی سال های گذشته در کشور، شانس شرکت های ایرانی در صادرات محصولات، نزدیک به صفر است.

محمد نیک زاد – کارشناس ارشد سیستم های نهفته


نظر3:

با توجه به اینکه ایران در منطقه خاورمیانه جز یکی از کشورهای پیشرو در دانش و تکنولوژی است و همچنین از تعدد متخصصان در زمینه‏های مختلف فناوری اطلاعات برخوردار است، میتوان با سرمایه‏گذاری صحیح بر تولیدات تا سه سال آینده، شانس صادرات محصولات و خدمات اینترنت اشیا به کشورهای هم جوار دارای تکنولوژی پایین تر را تا 30 درصد افزایش دهیم.

محمود محمدی – کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات


نظر4:

با توجه به روند رشد استارتاپ های اینترنت اشیا کشور در سال های گذشته، از نظر من در سه سال آینده بیشتر شاهد ظهور استارتاپ های ایرانی دارای ثبات خواهیم بود تا صادرات محصولات.

مهناز کرمی – فعال در حوزه رباتیک و هوش مصنوعی


 نظر5:

به نظر بنده با توجه به تحریم های ایجاد شده برای ایران، ابتدا ما باید تمرکز خود را بر روی تولید داخل قرار دهیم و پس از پختگی کامل راهکارها، اقدام به حضور در نمایشگاه های بین المللی و خارجی و همچنین صادرات محصولات نماییم.

علی داور نژاد – دانشجوی دکتری کارآفرینی


نظر6:

با توجه به تکنولوژی ها و روند تولید کشورهای تولید کننده محصولات اینترنت اشیا نظیر چین و همچنین تحریم های اعمال شده بر کشورهایی که از ایران محصول یا خدمت دریافت می‏کنند، شرکت های ایرانی شانس بسیار کمی در صادرات کالاهای مبتنی بر اینترنت اشیا در سه سال آینده خواهند داشت و بهتر است که دولت و سرمایه گذاران ابتدا جهت رشد این فناوری در کشور سرمایه گذاری نمایند.

مهشید ذوالفقاری – کارشناس امنیت اطلاعات

 

فرم ارسال تحلیل

{rsform 52}