صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

اجرای پروژه تحقیقاتی کشاورزی هوشمند در استان البرز


  

IOT iran farming 
 

این پروژه با همکاری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و مرکز تحقیقات اینترنت اشیا اجرا خواهد شد.

 کشاورزی هوشمند یکی از راهبردهای دولت در کشورهای مختلف برای رسیدن به اقتصاد پایدار و مدیریت کالاهای اساسی محسوب میشود. از طرف دیگر بزرگترین بخش مصرف جهانی آب مربوط به حوزه کشاورزی است و حرکت به سمت مدیریت بحران کمبود آب از نیازهای اساسی هر کشور است.

در همین راستا و به منظور تحقق اهداف هوشمندسازی در کشور برای رسیدن به بهره وری بیشتر در محصولات کشاورزی و نیز مدیریت آب، تیرماه سال جاری تفاهم نامه ای میان سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و مرکز تحقیقات اینترنت ‎اشیا منعقد گردید.

همچنین پیرو این تفاهم نامه اولین پروژه تحقیقاتی کشاورزی هوشمند تصویب و ابلاغ شد.

این پروژه با عنوان "کشاورزی هوشمند در زراعت گندم و جو آبی با استفاده از اینرنت اشیا" ظرف مدت دو سال به وسعت تقریبی 200 هکتار در استان البرز  پیاده سازی خواهد گردید.

مدیر پروژه جناب آقای دکتر محمدرضا مستوفی اظهار داشتند که تمهیدات فنی و دانشی لازم برای اجرای این پروژه از دی ماه سال گذشته با همکاری مرکز تحقیقات اینترنت اشیا اندیشیده شده و ان شالله با اجرای موفق آن بعنوان پایلوت، قدمی بزرگ در جهت کشاورزی هوشمند و دقیق در کشور برداشته خواهد شد. البته این فرصت برای دیگر استان های پیشرو در این زمینه نیز فراهم گردیده تا با اعلام نیازمندی خود پروژه های جدید تعریف و برای پیاده سازی آن اقدام شود.  

جناب آقای مهندس محمد قیصری، دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیا نیز با مثبت خواندن این اقدام از جانب سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی اعلام کرد که این مرکز به پشتوانه نیروهای فنی خود و همکاری با دیگر بازیگران اکوسیستم هوشمندسازی کشور تمام تلاش خود را در جهت اجرای موفق این پروژه به کار خواهد بست.

ابلاغ این پروژه مرداد ماه سال جاری از طرف جناب آقای دکتر حسین فرازمند، رئیس مرکز و دبیر ستاد هوشمندسازی کشاورزی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزیانجام پذیرفته است.

علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشارکت در پروژه می توانند از کانال های ارتباطی زیر اقدام نمایند:

Tel: 021-77199154

Fax: 021-77274337

Mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی