صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

 

نشست تخصصی « چیستی اینترنت اشیا و وضعیت توسعه آن در ایران » برگزار شد.


 iot meeting

در راستای فرهنگ سازی ورود اینترنت اشیا به کشور، نشست تخصصی «چیستی اینترنت اشیا و وضعیت توسعه آن در ایران» با همکاری مرکز تحقیقات اینترنت اشیا و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، با سخنرانی مهندس محمد قیصری روز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار گردید.

مهندس قیصری، دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیا، پس از ارائه مفاهیم اولیه اینترنت اشیا عنوان کرد: « اینترنت اشیا یک فناوری نیست بلکه مفهومی نوین است که مجموعه‌ای از فناوری‌ها در چارچوب آن کنار یکدیگر قرار گرفته اند.»

ایشان در ادامه تصریح کرد: یک تیم، سازمان، دولت و یا هر نهاد و ارگانی برای ورود به عرصه اینترنت اشیا ، نیازمند کسب  دانش و مهارت تجاری و فنی از قبیل: امنیت، طراحی و توسعه نرم‌افزار، سخت‌افزار، شبکه‌سازی و ارتباطات و ... است که بدون آن‌ها هرگز نمی‌توان اکوسیستم اینترنت اشیا را ایجاد کرد.

مهندس قیصری در ادامه به نحوه راه‌اندازی و سپس روش کسب موفقیت در این عرصه پرداخت و خاطرنشان کرد: جهت هوشمندسازی هر سازمان، ابتدا باید یک «پلتفرم دانشی» که حاوی اطلاعات و دیتاها باشد شکل بگیرد تا براساس همان اطلاعات، هوشمندسازی رخ دهد. او ادامه داد: موفق‌ترین شرکت‌ها یا سازمان‌ها در حوزه اینترنت اشیا سازمان‌هایی خواهند بود که با محصولات یا خدماتی وارد بازار شوند که قبلاً آن را ارائه می‌دادند، یادگیری مداوم و بررسی و مطالعه موردی چندگانه از موارد مشابه با تجربیات موفق داشته باشند و آخرین مورد اینکه فرصتی مناسب برای تغییر در فرآیندهای کسب و کار و شکل ظاهری و درونی سازمان خود متناسب با آنچه می‌خواهند از طریق اینترنت اشیا به بازار ارائه دهند، ایجاد کنند.

در این نشست که با حضور کارشناسانی از سازمان فناوری اطلاعات، شرکت همکاران سیستم، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و... با هدف بررسی چالش های فرهنگی ورود این فناوری نوین به کشور برگزارشد، مواردی از جمله: چیستی اینترنت اشیا، حوزه های کاربردی اینترنت اشیا، معماری لایه ای اینترنت اشیا، زنجیره ارزش اینترنت اشیا،  دوران تحول دیجیتال، اقتصاد اینترنت اشیا، کسب و کار اینترنت اشیا، وضعیت توسعه آن در ایران و بررسی نقشه راه اینترنت اشیا در کشورهای پیشرفته  مطرح گردید و در پایان جناب مهندس قیصری به سوالات حضار پاسخ دادند.

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

Iran presidential 90 90  satba 90 90  modiriat sanati 90 90  zand 90 90  lorestan 90 90  yazd 90 90  shahr bank 90 90  AVA 90 90  civilica 90 90  Hamrasta 90 90 linkap white 300 300TADBIR