صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

مزایا و نتایج هوشمندسازی شهرها


یکی از نتایج مهم در هوشمندسازی شهرها، سیستم مدیریت مصرف انرژی در شهرها و خانه­ها و کاهش و کنترل مسائلی مانند ترافیک شهری و مساله­ ی پسماندها در شهرها می ­باشد. با استفاده از سیستم هوشمندسازی شهر می­توان اطلاعات هر قسمت شهر را به طور مستقیم و آنلاین در اختیار ارگان­های دولتی و مردم قرار داد.

در این مطلب به توضیح مختصری درمورد مزایا و نتایج شهر هوشمند پرداخته شده است.

iotenergymanagment

1. سیستم مدیریت مصرف:

سيستم مدیریت مصرف انرژی با قابليت برنامه­ریزی ميزان مشخصی از مصرف انرژی در ساختمان، با توجه به قيمت انرژی دريافتی از شبکه انرژی و نيز وضعيت ميزان توليد يا ذخیره منابع داخلی انرژی در ساختمان را با هدف مصرف حداقلی انرژی در کنار رفاه حداکثری ساکنین ساختمان کنترل می­ نماید.  اين سيستم می­تواند دارای دو حالت عملکرد خودکار يا دستی باشد. در عملکرد خودکار کنترل تجهيزات مصرف کننده انرژی در ساختمان به صورت خودکار صورت می­پذیرد؛ اما در حالت عملکرد دستی اين سيستم بهینه­ ترین وضعيت مصرف انرژی را به ساکنین ساختمان پيشنهاد می­دهد تا آنان خود نسبت به خاموش يا روشن کردن تجهيزات مختلف اقدام نمايند. سیستم ­های مديريت انرژی بايد به گونه­ای باشند که در جهت منافع شهروندان شهر هوشمند حرکت نمايند.

تولید انرژی از منابعی مانند انرژی خورشیدی، انرژی باد، هیدروالکتریک(برق­ آبی) و ...  و تامین برق مورد نیاز شهری از مزایای دیگر تبدیل به شهر هوشمند می­باشد.

در بخش تولید انرژی از بخش تجدید­پذیرها در سال 2017 ، 178 گیگاوات به ظرفیت برق تجدید پذیر افزوده شده است. که در این میان از 26.5% انرژی­های تجدیدپذیر در دنیا 16.4% متعلق به انرژی برق آبی، 5.6% بادی، 1.9% خورشیدی و... می ­باشد.

2. گزارش آنلاین و در دسترس بودن اطلاعات

شهر هوشمند شهری است که اطلاعات در آن به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار دارد و هر ارگان می­تواند به صورت آنلاین اطلاعات خود را دریافت کند.

3. استفاده از فناوری های نوین برای کنترل شهری

از مزیت­های دیگر شهر هوشمند می­توان به  استفاده از فناوری­های نوین برای کنترل ترددهای شهری، جمعیت، مسائل مربوط به پسماند و ... اشاره کرد.

به عنوان مثال استفاده از فناوری­های RFID برای کنترل ترافیک شهری و کنترل میزان پسماند شهری یکی از راهکارهای مربوطه در این زمینه است.

rfid

source: https://www.smartcitiesworld.net/resources/resources/uk-smart-cities-index-2017

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

Iran presidential 90 90  satba 90 90  modiriat sanati 90 90  zand 90 90  lorestan logo  yazd 90 90  shahr bank 90 90  AVA 90 90  civilica 90 90  Hamrasta 90 90 linkap white 300 300 TADBIR