صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

فناوری اینترنت اشیا صنعت خرده‌فروشی را منقلب خواهد کرد


بر طبق بررسی‌های مطالعاتی خرده‌فروشی Zebra 2017، نتایج بسیار جالبی حاصل‌شده است:

  • بیش از 70 درصد از صاحب‌نظران صنعت خرده‌فروشی در جهان تمایل به استفاده از اینترنت اشیا جهت بهبود روابط خود با مشتریان دارند.
  • 73 درصد از خرده‌فروشان، مدیریت کلان داده‌ها را به‌منظور بهبود عملکرد تجارتی خود مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
  • بر اساس اظهارات 78 درصد از خرده‌فروشان، اینترنت اشیا، تجارت بحرانی را با تجارت الکترونیکی ترکیب کرده و موفق شده است که Omni-channel را به مشتریان خود ارائه دهد.
  • در سال 2021،87 درصد از خرده‌فروشان، دستگاه‌های پوزی که قابلیت اسکن و تأیید اعتبار مشتری را در هر نقطه از فروشگاه دارند را نصب خواهند کرد.
  • 90 درصد از خرده‌فروشان، روش فروش آنلاین pickup را تا سال 2021 در فروشگاه‌های خود پیاده‌سازی خواهند کرد.

در این نظرسنجی، 1700 نفر از صاحب‌نظران و فعالان صنعت خرده‌فروشی شامل فروشگاه‌های تخصصی، فروشگاه‌های بزرگ، سوپر مارکت ها، فروشگاه‌های الکتریکی و داروخانه‌های زنجیره‌ای از سراسر قاره امریکا تا اروپا و خاورمیانه شرکت کرده‌اند.

نتایج کلیدی حاصل‌شده از این مطالعه شامل موارد زیر است:

در سال 2021، خرده‌فروشان با تمرکز بر سرمایه‌گذاری در اینترنت اشیا، ماشین‌های یادگیرنده، خودکارسازی و سازمان‌دهی فناوری‌های گوناگون، عملکرد پاسخگویی بلادرنگ به مشتریان را افزایش خواهند داد. درواقع خرده‌فروشان با اتکا بر اینترنت اشیا وضوح بیشتری در زنجیره تأمین محصول ایجاد کرده و می‌توانند محصولات را به‌صورت سفارشی برای مشتریان خود طراحی کرده و سطح رضایتمندی مشتریان را افزایش دهند.

 

در حال حاضر 70 درصد از خرده‌فروشان آمریکای شمالی با استفاده از اینترنت اشیا و نصب حس‌گرهایی بر روی قفسه‌های خود، سیستم ثبت موجودی انبارها را به‌صورت کاملاً خودکار درآورده‌اند. همچنین اینترنت اشیا نقشی مهم و قابل‌توجهی را در برقراری امنیت در زنجیره تأمین ایفا کرده و امکان ایجاد تعامل بین تولیدکنندگان و مشتریان را فراهم کرده است.

تصویری از طرح‌های سرمایه‌گذاری خرده‌فروشان با استفاده از اینترنت اشیا در سال 2021

تا سال 2021، نزدیک به 79% از خرده‌فروشان با کمک اینترنت اشیا قادر خواهند بود که به‌محض اطلاع از حضور یک مشتری خاص در فروشگاه خود، بازدید از محصولات را برای او شخصی‌سازی نمایند و بر اساس پیش‌بینی‌های آن‌ها، فناوری مکان‌یابی در ابعاد کوچک‌تری تا 4 سال آینده درزمینه ی شخصی‌سازی محصولات به کار گرفته خواهد شد.

خرده‌فروشان باهدف جلب‌توجه نسل جوان که بزرگ‌ترین گروه نیروی انسانی جهان (75% در سال 2025) را تشکیل می‌دهند با شرکت Millennials ادامه‌ی همکاری می‌دهند.

طبق نتایج تحقیقاتی Zebra، این گروه متولد سال‌های 1980 تا 1995 بوده که اثرات زندگی دیجیتال همانند اکوسیستم طبیعی در زندگی آن‌ها جاری بوده و انتظارات بالایی جهت پاسخگویی به نیازهای این سبک از زندگی خود رادارند. فنّاوری مکان‌یابی اینترنت اشیا با کمک برنامه‌های کاربردی در جهت بهینه‌سازی عملیات پاسخگویی به مشتری برنامه‌ریزی‌شده است.

به‌منظور پشتیبانی گسترده از Omni-channel و بهبود رضایت مشتریان، می‌بایست تمرکز ویژه‌ای بر روی موجودی کالاها قرارداد. بر اساس آمار به‌دست‌آمده از هر ده مشتری، هشت نفر با استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند خود به Omni-channel متصل شده و توانسته‌اند میزان استفاده از تجارت الکترونیکی را تا 87% افزایش دهند.

 


در سال 2021، حداقل 75% از خرده‌فروشان جهت کاهش موانع و هزینه‌های دوربین‌های نظارتی، بر روی نرم‌افزارهای تحلیلی سرمایه‌گذاری کرده و اهداف عملیاتی خود را به‌منظور افزایش روابط با مشتریان، موردبررسی قرار خواهند داد. در همین راستا، بررسی سبد خرید، کسب اطلاع از مشتریان و تقسیم‌بندی آن‌ها از بهترین ابتکارات خرده‌فروشان بوده است.


 

اینترنت اشیا در صنعت خرده فروشی 

تازه ها

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

Iran presidential 90 90  satba 90 90  modiriat sanati 90 90  zand 90 90  lorestan 90 90  yazd 90 90  shahr bank 90 90  AVA 90 90  civilica 90 90  Hamrasta 90 90 linkap white 300 300TADBIR