صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

 

پیش بینی امنیت سایبری در سال 2017 : افزایش احتمال هک اینترنت اشیاء


اگرچه اینترنت اشیا وعده های شگفت انگیزی در زمینه روش های جدید تعاملی و نفوذ تکنولوژی داده است اما افزایش اتصالات ، فرصت های بیشتری برای هک به همراه می آورد و به نظر میرسد که این وضعیت در سال 2017 ، پیچیده تر و خطرناک تر شود .

بر اساس گزارشی از  شرکت (FICO Fair Isaac Corp) در کالیفرنیا ، موضوعاتی نظیر در خطر بودن 1.5 میلیارد از حساب های کاربری یاهو و قطع دسترسی کاربران اینترنتی در شرق ایالات متحده به دلیل حمله به اتصالات غیرقانونی تجهیزات اینترنت اشیاء ، از مهم ترین عناوین مرتبط با امنیت سایبری در سال 2016 بوده است .

متاسفانه تهدیدات امنیت سایبری در سال 2017 به رشد خود ادامه خواهند داد و به همین منظور کمیسون تجارت فدرال در نظر دارد که کمپانی های سازنده تجهیزات متصل اینترنت اشیا را در سال 2017 مورد بررسی قرار دهد.  در ماه ژانویه ، این کمیسیون از شرکت تایوانی D-Link Systems و شرکت های  فرعی آن در ایالات متحده ، به خاطر عدم انجام اقدامات لازم در جهت تامین امنیت روتر های بی سیم و وب کم های فروخته شده توسط آنها ، شکایت کرد.

در واقع این اولین باری نیست که FTC برای امنیت بیشتر اطلاعات روترها اقدام میکند . در ماه جولای، FTC توافق اجرایی خود را با کمپانیASUSTeK Computer  به دلیل وجود شکاف امنیتی در روتر های این کمپانی و در معرض خطر قرار گرفتن شبکه خانگی مشتریان ، به اتمام رساند .

بر اساس گزارش " پیش بینی جرم های مالی برای سال 2017" که توسط  FICO انجام شده است ، به دلیل عدم وجود ویژگی های امنیتی در دستگاه های متصل به وب ، احتمال حملات سایبری در دستگاه های اینترنت اشیایی که به صورت غیرقانونی کنترل میشوند ، افزایش خواهد یافت و این روش برای ایجاد بات نت های IoT بسیار ساده تر از سازش با کامپیوتر های شخصی میباشد .

بر طبق این گزارش ، علاوه بر تجهیزات مشترک میان کاربران مانند تلفن هوشمند ، تبلت و وب کم ها ، وسایل نقلیه متصل به اینترنت و خودروهای خودکار نیز میتوانند از تهدیدات امنیتی بسیار جدی ای که به غیر از داده ها بر ایمنی فیزیکی هم تاثیر میگذارند ، بشمار روند .

این نگرانی ، قانون گذاران و گروه های صنعتی را نیز تحت تاثیر قرار میدهد . Ted Lieu عضو مجلس قانون گذاری آمریکا ،در آخرین مصاحبه ویدیویی خود با Bloomberg BNA بیان کرده است: " هک شدن خودرو ها میتواند منجر به آسیب رسانی و یا حتی مرگ افراد شود “. در ژانویه امسالLieu به همراه Joe Wilson عضو دیگر مجلس قانون گذاری آمریکا ، "قانون مطالعه امنیت و حریم خصوصی در خودروی شما" (SPY Car Study Act) را معرفی کرد.

این قانون به منظور اطمینان از حفظ امنیت سایبری در وسایل نقلیه و همگام با پیشرفت های تکنولوژی ایجاد گردیده و تمامی سهام داران میبایست جهت تنظیم استانداردهایی برای چگونگی کنترل امنیت سایبری در وسایل نقلیه ، همکاری داشته باشند .

خوشبختانه خبرهای خوبی نیز در راه است . با توجه به پیش بینی های گزارش FICO ، توسعه و امنیت پردازش ابری در سال 2017 رشد خواهد یافت و کمپانی های کوچک با استفاده بیشتر از فضای ابری میتوانند بر روی فعالیت خود ، بدون نیاز به نگهداری نرم افزاری تمرکز کنند. همچنین در این گزارش پیش بینی می شود که بیشتر کاربران اینترنت اشیا شیوه های امنیت سایبری خود را ارزیابی کرده و سطح امنیتی بالاتری خواهند داشت .

در واقع انتظار میرود که کاربران اینترنت اشیا در سال 2017 از سرزنش کمپانی ها در زمینه امنیت سایبری دست بردارند و از دل مشغولی های امنیتی رهایی یابند.

 افزایش احتمال هک اینترنت اشیا

تازه ها

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

Iran presidential 90 90  satba 90 90  modiriat sanati 90 90  zand 90 90  lorestan 90 90  yazd 90 90  shahr bank 90 90  AVA 90 90  civilica 90 90  Hamrasta 90 90 linkap white 300 300TADBIR