صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

 

شرکت ها و استارت آپ های اینترنت اشیاء (IoT)

Internet of Things Startups


نام استارت آپ: Splice Machine

نوع فعالیت:

این استارت آپ یک RDBMS منبع باز با دو موتور برای بارهای کاری ترکیبی عملیاتی و تحلیلی فراهم می کند و برای این کار از Apache Hadoop و Apache Spark بهره می برد. این سیستم بارهای عملیاتی را در Apache HBase و بارهای تحلیلی را در Apache Spark مدیریت می کند. Splice Machine به دلیل سهولت در توسعه و استفاده برای برنامه های مبتنی بر IoT شناخته شده است و با موفقیت بارکاری عملیاتی و تحلیلی سیستم های اوراکل، Teradata و Netezza را مدیریت می کند.  این کمپانی در ETL، گزارش های عملیاتی یا کاربردها و موارد استفاده زمان واقعی برتری دارد. Splice Machine در مجموع 4 دور جذب سرمایه توانسته است مبلغ 40 میلیون دلار بودجه جذب کند.

برترین استارت آپ های 2019

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

translator: Ehsan Yavari


نام استارت آپ: VDOO

نوع فعالیت:

این استارت آپ، پلتفرمی شامل راهکارهای خودکارسازی فراهم کرده است تا به سازندگان دستگاه های IoT در قراردادن الزامات امنیتی در دستگاه های خود، قبل از پیاده سازی و همچنین در تأمین امنیت آنها بعد از پیاده سازی کمک کند. این پلتفرم انتها به انتها، سازنده دستگاه را از تجزیه و تحلیل امنیتی گرفته تا راهنمای پیاده سازی تا دریافت گواهینامه های امنیتی همراهی و کمک می کند و آنها را قادر می سازد تا با حداقل منابع، امنیت صحیح را به سرعت به دستگاه های خود اضافه کنند. راه حل VDOO براساس یک طبقه بندی جامع از دستگاه های IoT بنا شده است و از 5 بخش مرتبط و یکپارچه شامل ایجاد الزامات امنیتی، آنالیز شکاف امنیتی، برنامه امنیتی عملیاتی، اخذ گواهینامه ها و پشتیبانی امنیتی بعد از پیاده سازی تشکیل شده است. VDOO در یک دور جذب سرمایه، موفق به جذب 13 میلیون دلار بودجه شد. 

برترین استارتاپ های حوزه اینترنت اشیا

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

translator: Ehsan Yavari


نام استارت آپ: MagicCube

نوع فعالیت:

MagicCube یک پلتفرم امنیتی IoT مستقل از دستگاه است که در برابر حملات به تجهیزات، ابر و شبکه از سیستم محافظت می کند. راه حل MagicCube تعاملات دیجیتالی را روی هر دستگاه، در هنگام انتقال و در ابر با سطح امنیتی برابر یا راه حل های سخت افزاری و بدون پیچیدگی و هزینه های مربوط به پیاده سازی سخت افزاری، تضمین می کند. این استارت آپ در 2 دور جذب سرمایه در مجموع موفق به جذب 7/10 میلیون دلار شده است. استارتاپ MagicCube

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

translator: Ehsan Yavari

 


نام استارت آپ: SequoiaDB

نوع فعالیت:

این استارت آپ پایگاه داده متن باز SequoiaDB را که یک پایگاه داده NewSQL مبتنی بر اسناد بوده و از پردازش تعاملات JSON و فراخوانی SQL پشتیبانی می کند، به صورت تجاری گسترش داده و برای استفاده تجاری ارائه می دهد. پایگاه داده آنها می تواند به صورت محصولی مستقل به عنوان واسط برنامه های کاربردی با کارایی بالا و توابع ذخیره سازی و پردازش داده های افقی مقیاس پذیر مورد استفاده قرار گیرد یا می تواند به عنوان front-end سیستم های Hadoop و Spark هم برای فراخوانی زمان واقعی و هم برای تحلیل داده ها عمل کند. این پلتفرم برای یکپارچه شدن با Spark و Hadoop یا Cloudra طراحی شده است. این استارت آپ در 3 دور اخیر جذب سرمایه، مبلغ 40 میلیون دلار بودجه جذب کرده است.

 SequoiaDBاستارتاپ

 

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

translator: Ehsan Yavari

 


نام استارت آپ: Sight Machine

نوع فعالیت:

این استارت آپ توانسته است با ارائه اطلاعاتی مبتنی بر هوش مصنوعی در مورد چگونگی بهبود عملکرد تولیدکنندگان، سطح fortune 500 را به عنوان مشتری جذب کند. هوش مصنوعی و پلتفرم تحلیلی این استارت آپ که به طورخاص برای روندهای گسسته و فرآیندی طراحی شده است، از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و تجزیه و تحلی پیشرفته برای کمک به رفع چالش های مهم در کیفیت و بهره وری کل شرکت استفاده می کند. این پلتفرم با به کارگیری فناوری Digital Twin تقویت شده است که آنرا قادر می سازد تا قابلیت های نظارت در زمان واقعی و بینش عملیاتی را برای هر دستگاه، خط تولید و ساختمان تولیدی در سراسر شرکت فراهم کند. Sight Machine برای اجرا روی پلتفرم های ابری بزرگ و رایج مانند AWS، Google Cloud Platform و Microsoft Azure بهینه شده است. این استارت آپ در 5 دور اخیر جذب سرمایه توانسته است 5/30 میلیون دلار بودجه جذب کند. یک نمونه از داشبورد Sight Machine به صورت زیر است:

 Sight Machine

 

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

translator: Ehsan Yavari 


نام استارت آپ: Tulip

نوع فعالیت: این استارت آپ توسط تیمی از مهندسین فارغ التحصیل MIT Media Lab بنیان گذاشته شده و پلتفرم این شرکت براساس بیش از 10 سال تحقیق در زمینه تولید دیجیتال شکل گرفته است. فناوری خودکارسازی آنها شکاف بین سیستم های IT انعطاف ناپذیر تولید و عملکردهای پویایی که در سطح فروشگاه ها رخ می دهد را پر می کند. پلتفرم نرم افزاری تولید Tulip تحقیقات انجام شده در زمینه های سنسورهای سخت افزاری هوشمند، دید رایانه ای (Computer Vision)، رابط های کاربری کمکی و یادگیری ماشین کاربردی را با هم ترکیب می کند. Tulip برای انتقال این پیشرفت های فناوری از آزمایشگاه به کارخانه ها راه اندازی شده. امروزه پلتفرم نر افزاری آنها برای مشتری های جهانی در 6 کشور مختلف و در چندین صنعت از جمله الکترونیک، هوافضا و دفاع، دستگاه های پزشکی، کفش، دارویی و ساخت پیمانکاری پیاده سازی شده است. این استارت آپ در 3 دور جذب سرمایه موفق به جذب 13 میلیون بودجه شده است.

 Tulip

 

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

translator: Ehsan Yavari 


نام استارت آپ: Tuya Smart

نوع فعالیت: این استارت آپ ارائه دهنده راه حل های IoT برای تولیدکنندگان دستگاه ها است. پلتفرم آنها امکان توسعه سریع و چابک برنامه ها را فراهم می کند و به تولید کنندگان دستگاه های هوشمند اجازه می دهد تا محصول خود را به سرعت و با قیمت های رقابتی به بازار عرضه کنند. این استارت آپ توسط جری وانگ مدیر مؤسس AliYun، بخش ابر Alibaba به همراه گروهی از متخصصان Baidu، Alibaba و Haier Electronics تأسیس شده است. تیم Tuya Smart با دانش گسترده ای که در حوزه های رایانش ابری، توسعه نرم افزار و سخت افزار و مدیریت زنجیره تأمین دارند، تولیدکنندگان را قادر می سازند تا نسل بعدی محصولات هوشمند و متصل را تولید کنند. Tuya توانسته است در 3 دور جذب سرمایه، مبلغ 200 میلیون دلار بودجه جذب کند.

 poee560s9uvqxmlkheading

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

translator: Ehsan Yavari 


 

نام استارت آپ: Xage Security

نوع فعالیت: این استارت آپ خدمات امنیتی غیرمتمرکزی را برای کسب و کارهای حوزه تولید و توزیع صنعتی ازجمله نفت و گاز، حمل و نقل و خدمات عمومی ارائه می دهد. ساختار Xage براساس بلاک چین بنا شده است و امکان ذخیره سازی داده ها به صورت توزیع شده، مقیاس پذیر و بسیار قابل اعتماد را فراهم می کند که مانع حمله هکرها و دستیابی به هر سطح تهدید در یک سازمان می شود. Xage با محافظت همزمان از هر دفتر کل فعال (active ledger) در سازمان، یک راهکار منحصربه فرد را برای استفاده از بلاک چین به منظور خنثی کردن تلاش های هکرها در مقیاس بالا به کار گرفته است. Xage Security در 2 دور جذب سرمایه اخیر خود توانست 16 میلیون دلار بودجه جذب کند.

 

 xage security 1dark

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

      translator: Ehsan Yavari


نام استارت آپ: GEM

نوع فعالیت: استارتاپ GEM یک استارتاپ فعال در حوزه ارائه راهکارهای اینترنت اشیا، پلتفرم های تحلیلی و یادگیری ماشین برای صنایع تولید کننده است. تمرکز راهکارهای این استارتاپ بر بهبود کارایی تجهیزات و تعمیرات پیشگیرانه بوده و توانسته با استفاده از داده های بلادرنگ برای مشتریان خود در حوزه انرژی، خرده فروشی و ... ارزش آفرینی نماید. این پلتفرم با جمع آوری داده، KPIها، وضعیت ماشین و تحلیل وضعیت آن به بهبود کارایی دستگاه ها کمک می کند.

gem

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

 

 


نام استارت آپ:Dragos

نوع فعالیت:

Dragos در امنیت سایبری (ICS/IIoT) (سیستم‌های کنترلی صنعتی و اینترنت اشیای صنعتی) تخصص دارد. زیرساخت مبتنی بر ابر Dragos‌ جمع‌آوری، تشخیص و اتوماتیک سازی فهرست دارایی، تشخیص و اعلام تهدید از طریق تحلیل رفتارهای تهدیدی و گردش کار عملیات امنیتی در مواقع بروز حادثه را ارائه می‌دهد. Dragos‌ مرکز عملیات امنیتی نیز دارد که خدمات اختصاصی جستجوی تهدید و واکنش در برابر حوادث سیستم‌های کنترلی صنعتی و نیز گزارش‌های اطلاعاتی خاص در زمینه آسیب‌پذیری، تهدیدها و رویدادهای اجتماعی را در دسترس مشتریان خود قرار می‌دهد. Dragos طی سه دوره، سرمایه خود را به 48.2 میلیون دلار رسانده است که آخرین افزایش سرمایه آنها، در 14 نوامبر 2018، به مبلغ 37 میلیون دلار توسط شرکای Canaan‌ انجام گرفته است.

dragos seo banner

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

 


نام استارت آپ:Drayson Technologies

نوع فعالیت:

Drayson Technologies استارت‌ آپی در حوزه IoT است که فناوری شارژ بی‌سیم را با نرم‌افزار یادگیری ماشین ترکیب نموده و شبکه‌های سنسور هوشمند با بهره‌وری انرژی و اقتصادی بالاتر برای مشتریان خود به وجود آورده است. Drayson به علت تخصصش در بهره‌وری بالای انرژی و هزینه در ذخیره‌سازی و تحلیل داده‌های IoT شناخته شده و برای کاهش هزینه‌های استقرار، مالکیت و اجرای شبکه‌های IoT به مشتریانش کمک می‌کند.

draysontechnologies logo e1444143254109 765x510

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

 

 


نام استارت آپ:Myriota

نوع فعالیت:

پیشرفت نوآورانه شرکت Myriota، اتصال IoT ماهواره‌ای کم هزینه با همکاری شرکت SpaceX می‌باشد.

نانو ماهواره Myriota در دسامبر 2018 توسط موشک SpaceX Falcon 9 در مدار قرار گرفت. Myriota برای برقراری ارتباطات ماهواره‌ای، از نقشه‌های ماهواره‌ای (Low Earth Orbit (L­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­EO استفاده می‌کند.

Myriota در اتصالات ماهواره‌ای IoT‌ کم هزینه، رهبری جهانی بوده و جمع‌آوری داده‌های سنسورهای محیطی، مسیریابی آنلاین و نظارت بر وضعیت دارایی‌ها از راه دور را فراهم می‌آورد. این شرکت در دور اول، 12 میلیون دلار سرمایه جذب نمود که جزو سری A و در تاریخ 26 مارس 2018  بوده است.

Myriota logo835x396

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

 

 


نام استارت آپ: SCADAfence

نوع فعالیت:

SCADAfence راه‌کارهایی جهت تأمین امنیت سایبری طراحی نموده است که تداوم عملیات شبکه‌های صنعتی (ICS/SCADA) را تضمین‌ می‌نماید.

این استارت‌آپ عملکردی عالی در یکپارچه‌سازی IoT صنعتی، تحلیل‌ داده‌ها، مانیتورینگ بی‌وقفه و اتصال ماشین‌به‌ماشین داشته و راه‌کارهای مقیاس‌پذیری برای امنیت سایبری شبکه‌های تولید دارد.

در فوریه 2019، این شرکت مشتریانی از حوزه دارویی، شیمیایی، غذا و نوشیدنی و صنایع خودرو داشت. SCADAfence یک مجموعه راه‌حل شامل مانیتورینگ بی‌وقفه و مداوم محیط‌های صنعتی ارائه می‌دهد و همچنین ابزارهای سبکی جهت اتوماتیک‌سازی فرآیند ارزیابی امنیتی طراحی نموده است.

این مجموعه، عملکرد روزانه و حملات سایبری را آشکار نموده و ابزارهای قانونی برای بهبود پاسخگویی فراهم می‌آرود. این شرکت، طی 3 دوره جذب سرمایه، سرمایه خود را به 10 میلیون دلار رسانیده است که آخرین آن، در 21 نوامبر 2017 از سری دور A بود.

 

SCADAfence and NRI Secure Join Forces to Secure OT Networks in Japan

لینک منبعhttp://yon.ir/YIxHP

 


نام استارت آپ: Particle

نوع فعالیت:

Particle یک پلتفرم مبتنی بر  IoTبرای دستگاه‌ها می‌باشد که به توسعه سازمانها کمک کرده و با بکارگیری رابط‌های نرم‌افزاری مقیاس‌پذیر و منابع توسعه نرم‌افزار، در سرتاسر عملیات اتصالات قوی ایجاد می‌کند. این پلتفرم به شرکتهایی که قصد دارند نمونه‌ اولیه‌ای برای راه‌کارهای اینترنت اشیا بسازند، کمک می‌کند تا نمونه اولیه را به سرعت و بصورت ایمن، تنظیم و راه ‌اندازی کنند.

بالای 150.000 تولید کننده در بیش از 170 کشور و نیمی از 500 شرکت برتر مجله Fortune‌ از دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا طراحی شده توسط Particle‌ استفاده می‌کنند.

مشتریان Particle شامل NASA، SpaceX و تولید‌کننده وان و جکوزی Jacuzzi بوده و شرکتهای Root Venture، Spark Capital و Qualcomm Ventures این شرکت را با سرمایه خود حمایت می‌کنند.

 Particleدر سانفرانسیسکو،‌ کانادا و شنزن چین مستقر است. سرمایه Particle طی 7 دوره جذب سرمایه، به 35.8 میلیون دلار رسیده است و آخرین جذب سرمایه آنها، ‌در 19 جولای 2017، از سری دور B بود.

لینک منبعhttp://yon.ir/YIxHP

 


نام استارت آپ: Samsara

نوع فعالیت:

شرکت Samsara  با استفاده از داده‌های سنسورها، ایمنی و کارآیی فیزیکی را افزایش داده و باعث افزایش بهره‌وری می‌گردد و در عین حال، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. مشتریان Samsara که شامل فعالان حوزه‌های حمل‌ونقل، تدارکات، ساختمان،‌ تولید مواد غذایی، انرژی و صنایع تولیدی می‌باشند، به کمک Samsara، ایمنی، بهره‌وری و کیفیت عملکرد خود را بهبود می‌بخشند. Samsara سیستم‌های سنسورها را بصورت ترکیبی از سنسورهای بی‌سیم و شبکه‌های کنترل از راه دور و تحلیل‌های مبتنی بر ابر می‌سازد. در فوریه 2019،‌ این شرکت 5.000 مشتری داشت و هر ساله بطور میانگین 200.000 دستگاه جدید به شبکه اضافه می‌گردد. Samsara طی 5 دوره، مجموعاً 230 میلیون دلار سرمایه جذب نموده است که آخرین جذب سرمایه آنها، در 28 دسامبر 2018، از سری دور E بود. خلاصه‌ای از سیر پیشرفت این شرکت در شکل زیر نشان‌ داده شده است:

 samsara

لینک منبعhttp://yon.ir/YIxHP

 


نام استارت آپ: Karamba Security

نوع فعالیت:

شرکت Karamba Security  بر روی حل چالشهای امنیت وسایل نقلیه متصل متمرکز شده است. این شرکت، امنیت واحد کنترل الکترونیکی (ECU) را جهت حفظ وسایل نقلیه در اتصالات شبکه IoT و آدرس IP تأمین می‌نماید. چیزی که این استارت‌آپ را خیلی جذاب کرده است، اختراع فناوری جدید جهت کاهش حملات مبتنی بر IoT بر روی وسایل نقلیه از طریق مسدود کردن اتوماتیک آنهاست. اتصال به اینترنت یا کار توسعه‌ یافته گسترده‌ای برای اجرای Kambara در ناوگان خودرو لازم نیست. برای رفع مشکل وسیله نقلیه هک شده، باید آنرا با تنظیم مجدد، به تنظیم کارخانه‌ای خود برگرداند. Karamba Security تا 27 میلیون دلار طی 4 دوره جذب سرمایه نموده است که آخرین آن، 10 آوریل 2018 و  از سری دور B بوده است.

 KarambaLogo

لینک منبعhttp://yon.ir/YIxHP

 


 

نام استارت آپ: InfluxData

نوع فعالیت:

شرکت InfluxData، پلتفرم متن‌بازی بنام InfluxDB ایجاد نمود که اختصاصاً جهت تحلیل معیارها و داده‌های سری زمانی برای برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیاء و دوآپس (همگامی توسعه و IT) طراحی شده است.

InfluxData توسعه‌دهندگان را قادر می سازد تا برنامه‌های نظارت، تجزیه و تحلیل و برنامه‌های IoT را در مقیاس بزرگ و بر مبنای اطلاعات دریافتی از افراد، سنسورها و یا ماشین‌ها، بسط داده و به سرعت ارزش قابل اندازه‌گیری کسب و کار را ارائه دهند.

بطوریکه این شرکت اعلام نموده است،  در حال حاضر 400 مشتری شامل Cisco، eBay و IBM دارد و طی 4 دوره، سرمایه‌اش به 59.9 میلیون دلار رسیده است. آخرین افزایش سرمایه آنها در 13 فوریه 2018 از سری دور C بوده است.

لینک منبعhttp://yon.ir/YIxHP

influx regular black


 

نام استارت آپ: Drayson Technologies

نوع فعالیت:Technologies استارت‌ آپی در حوزه IoT است که فناوری شارژ بی‌سیم را با نرم‌افزار یادگیری ماشین ترکیب نموده و شبکه‌های سنسور هوشمند با بهره‌وری انرژی و اقتصادی بالاتر برای مشتریان خود به وجود آورده است.  

 Drayson به علت تخصصش در بهره‌وری بالای انرژی و هزینه در ذخیره‌سازی و تحلیل داده‌های IoT شناخته شده و برای کاهش هزینه‌های استقرار، مالکیت و اجرای شبکه‌های IoT به مشتریانش کمک می‌کند..

لینک منبعhttp://yon.ir/YIxHP

drayson colour


نام استارت آپ: Crate.io

سال تأسیس: 2013

نوع فعالیت: ارائه برنامه SQL developer متن باز جهت ذخیره‌سازی، تحلیل و مدیریت یادگیری ماشینها و داده‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و توسعه سریعتر پلتفرم‌ های IoT و کارخانه ‌های هوشمند داده محور

پایگاه داده SQL متن باز Crate.io، امکان ذخیره‌سازی و تحلیل همزمان داده‌های ماشین را فراهم می‌سازد. این شرکت در سال 2013 با هدف ارائه برنامه SQL developer متن باز جهت ذخیره‌سازی، تحلیل و مدیریت یادگیری ماشینها و داده‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تاسیس گردیده است. CrateDB یک پایگاه داده متن‌باز توزیع شده است که مقیاس‌پذیری و اجرای NoSQL را همراه با قدرت و آسانی SQL استاندارد فراهم می‌آورد. CrateDB Cloud‌ در Azure IoT، یک لایه داده آماده راه‌اندازی می‌باشد که خدمات میزبانی ابری را روی Azure ارائه نموده و امکان توسعه سریعتر پلتفرم‌ های IoT و کارخانه ‌های هوشمند داده محور را میسر می ‌سازد. بیشتر مشتریان CrateDB، آنرا برای تحلیل عملیاتی، اجرای سریع مجموعه ‌های عملیاتی، جستجوی متنی و مکانی، جستارهای یادگیری ماشین به جای جریان داده‌ها و اطلاعات در حال استراحت IoT‌ صنعتی، امنیت سایبری شرکت و مانیتورینگ سیستم‌ها در همه صنایع، زیرساخت شهر هوشمند و خانه هوشمند، ردیابی ناوگان حمل‌ونقل و تحلیل‌های بازاریابی و مدیریتی بکار می‌برند. این شرکت، طی چهار دوره، سرمایه خود را به 17.9 میلیون دلار افزایش داده است.

لینک منبع: http://yon.ir/YIxHP

crateio


نام استارت آپ: Armis Security

سال تأسیس: 2015

نوع فعالیت:استفاده از زیرساخت ها و امکانات موجود شرکتها برای راه اندازی و توسعه اینترنت اشیا

شرکت Armis Security یک رویکرد منحصربه فرد برای دستگاه هایی که در فناوری اطلاعات مدیریت نشده اند، ارائه میدهد.
بر اساس راه حل های ارائه شده توسط این شرکت و با توجه به دستورالعمل های امنیتی ارائه شده، دسترسی دستگاه های IoT به شبکه کنترل می شوند.
از دیگر جنبه های منحصر به فرد این شرکت، دیدگاه استفاده از زیرساخت ها و امکانات موجود شرکتها برای راه اندازی و توسعه اینترنت اشیا است.
شرکت Armis Security در سال 2015 تأسیس و مشتریان فعال این شرکت در زمینه های امور مالی، بهداشتی، تولیدی و صنایعی با تکنولوژی های پیشرفته می باشند. در سال 2019 سرمایه Armis Security به 47  میلیون دلاررسید، یعنی بیش از 3 برابر افزایش یافته است و سالانه 2.2 میلیون دلار درآمد کسب می کند و اغلب در چرخه فروش با DigiCert، Skybox Security و Aruba Networks رقابت می کند.

لینک منبع:http://yon.ir/8sjj5

 

Armis Logo Horizontal Purple Transp

 


 نام استارت آپ: Hug Innovations

 کشور سازنده: هندوستان

سال تأسیس: 2013

نوع فعالیت: رباتیک

 

هدف این استارت آپ شتاب بخشیدن در بکارگیری راه حل های رباتیک مبتنی بر اینترنت اشیا در حوزه تجهیزات مکانیزه نظافتی مانند جاروها و زمین شوی هاست.

 

لینک منبع:http://www.brsindia.com

BRS

 


نام استارت آپ: Hug Innovations

کشور سازنده: هندوستان

سال تأسیس: 2014

نوع فعالیت: تجهیزات پوشیدنی

ساعت هوشمند ساخت این شرکت، میزان آب و مواد غذایی که کاربر در طول فعالیت روزانه مصرف می کند را ردیابی می کند و میزان کالری سوزانده شده در طول روز را به اطلاع کاربر می رساند. این ساعت مجهز به دکمه SOS است که در موارد خطر و با فشار دادن آن پیامی برای اقوام، دوستان و آشنایان ارسال می کند تا بتوانند مکان کاربر را به صورت مستقیم ردیابی کنند.نکته جالب تر وجود نقشه سفارشی شده است که کاربر را به نزدیکترین بیمارستان یا اداره پلیس هدایت می کند. این محصول، اساسا دسترسی کاربران به انواع خدمات اورژانسی را در مواقعی که خانواده ها و نزدیکان حضور ندارند فراهم می کند.

لینک منبع:https://www.huginnovations.com

 

hug stratup

 


نام استارت آپ:Bastille

کشور سازنده: آمریکا

سال تأسیس: 2014

نوع فعالیت:امنیت سایبری، اینترنت اشیا و امنیت

پیش قدم در تشخیص تهدید سازمانی است. قابلیت های قابل توجه و شناخته شده ای در خصوص موبایل، بی سیم و دستگاه های  اینترنت اشیا دارد. با استفاده از فناوری یادگیری ماشین و نرم افزار تعریف شده،  تهدیدات امنیتی حس می کند، شناسایی و محدوده کردن تهدیدها را انجام می دهد، تیم های امنیتی با توانایی هایی که دارند به صورت دقیق ارزیابی خطر را انجام می دهند و باعث کاهش تهدیدهای امنیتی می شوند که می تواند از نفوذ تهدیدات امنیتی به زیرساخت های شبکه جلوگیری نماید.

لینک منبع: https://www.bastille.net

Bastille


نام استارت آپ:Ecolibrium Energy

کشور سازنده: هندوستان 

سال تأسیس: 2011

نوع فعالیت:انرژی

این شرکت با استفاده از سنسورهای هوشمند که در خطوط برق مصرف کنندگان صنعتی و تجاری برق نصب می کند داده های مصرف انرژی را جمع آوری می کند و با ارسال آنها به سرور مبتنی بر ابر و تحلیل آنها، الگوی مصرف برق مشتریان خود را استخراج می کند تا به کمک آن بتوانند میزان مصرف خود را مدیریت کنند.

لینک منبع: http://www.ecolibriumenergy.com

ECO librium Energy


نام استارت آپ:Zenatix

کشور سازنده: هندوستان 

سال تأسیس: 2013

نوع فعالیت:انرژی

شرکت داده پردازی در زمینه بهره وری انرژی که با استفاده از مدل های مبتنی بر یادگیری ماشین پیشرفته راه حل هایی برای صرف جویی 30 درصدی در قبض برق به مصرف کنندگان بزرگ تجاری برق ارایه می کند. تجهیزات سخت افزاری Zentix   شامل سنسورهایی برای نظارت بر انرژی، دما و رطوبت و سایر پارامترهای تاثیر گذار است. همچنین شامل تجهیزات کنترلی اتومات  تهویه مطبوع و تابلوهای تبلیغاتی نصب شده بر سر درب واحدهای تجاری است.

 

لینک منبع: https://zenatix.com

 

zenatix


نام استارت آپ:UPTAKE

کشور سازنده: آمریکا

سال تأسیس: 2014

نوع فعالیت:ارائه راهکارهای تعمیرات پیشگیرانه 

استارتاپ UPTAKE موفق شد در سال 2017 جایزه بزرگ 117 میلیون دلاری IIoT را به‌ واسطه شناسایی مشکلات و تعمیرات پیشگیرانه ‏ی ماشین‌آلات و سایت‏ ها دریافت کند. این استارتاپ مبتنی بر اینترنت اشیا با استفاده از حسگرها و هوش مصنوعی تمامی مشکلات و خرابی‌ها را از ماشین‏ آلات، چاه‏ های نفت، توربین‌های بادی تا لکوموتیوها، تراکتورها و ... جمع ‏آوری کرده و با به‌کارگیری هوش مصنوعی آن‏ها را شناسایی می‏کند تا بهره ‏وری عملیاتی و ایمنی دستگاه ‏ها را به حداکثر رسانده و مدیریت دارایی ‏ها را برای کارفرمایان بهبود بخشد.

 

 

لینک منبع:https://www.uptake.com

UPTAKE


نام استارت آپ:Stellapps

کشور سازنده: هندوستان

سال تأسیس: 2011

نوع فعالیت: دام پروری

این استارت آپ با استفاده از  اینترنت اشیا، کلان داده، ابر و تحلیل داده و با بکارگیری سیستم نظارتی بر زنجیره تولیدات دامی شامل تولید شیر، زنجیره سرما (خنک نگه داشتن شیر پس از دوشیده شدن)، بیمه حیوانی و کارمزد کارگران به دامپروران کمک می کند تا بیشترین بازده را داشته باشند.

  داده های مورد نیاز برای تحلیل، از طریق تجهیزات پوشیدنی متصل به بدن حیوانات، سنسورهای نصب شده بر روی دستگاه های شیر دوشی، خنک کننده و دیگر تجهیزات جانبی جمع آوری می شوند. 

 

لینک منبع:http://www.stellapps.com

 stellapps

 


نام استارت آپ: Viewglass

کشور سازنده: آمریکا

سال تأسیس: 2015

نوع فعالیت: ارائه‌دهنده پنجره‌های هوشمند برای ساختمان‌ها

کمپانی Viewglass با ارائه سیستم هوشمند پنجره توانسته است آسایش و راحتی را برای کاربران خود فراهم کرده و از هزینه‌های مصرفی برق آن‌ها بکاهد. در این سیستم با استفاده از ماژول کنترل‌کننده سطح تابش، در هنگام افزایش و یا کاهش میزان تابش خورشید، رنگ شیشه جهت برقراری تعادل در سطح نور محیطی، تیره یا روشن‌تر خواهد شد و همچنین با به‌کارگیری سنسورهای تشخیص نور این پنجره‌ها می‌توانند آسمان ابری را از صاف تشخیص داده و نور محیط را مطابق با آن تنظیم کنند. این سیستم هوشمند با تنظیم روشنی و یا تیرگی پنجره در فصول مختلف سال، حداکثر نور مورد نیاز را تأمین کرده و دمای محیط را بر اساس آن تنظیم می‌کند تا میزان مصرف انرژی را به حداقل برساند. شیشه‌های هوشمند Viewglass با تنظیم رنگ پنجره موجب می‌شود که مصرف‌کنندگان، مناظر اطراف خود را در تمام طول روز با زیباترین و واضح‌ترین سطح ممکن مشاهده کرده و مانع از آسیب‌رسانی به چشم آن‌ها می‌شود. مصرف‌کنندگان تمامی اطلاعات در خصوص تابش میزان خورشید، وضعیت آب‌وهوا و دمای محیط را می‌توانند بر روی اپلیکیشن قابل نصب بر روی اندروید و ios  مشاهده کنند.

لینک منبع:https://viewglass.com

 

 


 

نام استارت آپ: Carsense

کشور سازنده: هند

سال تأسیس: 2015

نوع فعالیت: ارائه‌دهنده راه‌حل‌های هوشمند برای راننده و خودرو

کمپانی Carsense با به‌کارگیری سنسورها و طراحی یک اپلیکیشن توانسته است داده‌های بسیاری را در مورد وضعیت خودرو و همچنین الگوی رفتاری راننده، در اختیار کاربران خود قرار دهد. با استفاده از این راه‌حل‌، کاربران می‌توانند میزان مسافت طی شده و همچنین میانگین سرعت خود را در هر لحظه بر روی اپلیکیشن ببینند. در صورت حمل خودرو توسط جرثقیل و یا سرقت آن، به‌صورت بلادرنگ هشداری به اپلیکیشن ارسال خواهد شد و کاربر می‌تواند در هر لحظه از مکان دقیق خودرو خود مطلع شود. ویژگی دیگر ارائه‌شده توسط این راه‌حل این است که در صورت برخور‌د شدید خودرو با هر شی‏ و بروز تصادف، یک پیام اضطراری به همراه مکان دقیق خودرو برای نیروهای امدادی ارسال می‌شود. این اپلیکیشن می‌تواند با استفاده از سنسورهای نصب‌شده بر روی قطعات خودرو در صورت بروز هرگونه نقص فنی در قطعات، آن را سریعاً گزارش کرده و همچنین با بررسی رفتار راننده، راه‌حل‌هایی جهت کاهش مصرف سوخت و بهبود فرآیند نگهداری از خودرو ارائه دهد.

لینک منبع:https://www.carsense.in


 

نام استارت آپ: EVRYTHING

کشور سازنده: United Kingdom

سال تأسیس: 2017

نوع فعالیت: پلتفرم هوشمند مبتنی بر ابر

در عرضه محصولات متصل به برخی از بزرگترین برندهای جهانی،  شامل GE و Coca-Cola تمرکز کرده است. پلت فرم های محصولات هوشمند مبتنی بر ابر آنها به دستگاه ها کمک می کند تا  با یکدیگر و هاب مرکزی ارتباط برقرار کنند. همانطور که این شرکت می گوید، ما این استارتاپ را EVRYTHNG نام گذاری کردیم، بر این باوریم که هر شی فیزیکی در اطراف ما می تواند به صورت دیجیتالی (الکترونیکی) حیات پیدا کند.همانطور که بیشتر محصولات با محیط خود ارتباط برقرار می کنند، به عنوان بخشی از فرآیند مدیریت زنجیره تامین یا به عنوان بخشی از زندگی روزمره توسط پیش بینی و برآورده کردن خودکار نیازهای مصرف کننده، EVRYTHNG موقعیت خوبی است تا به یک بازیکن بزرگ در جهان اینترنت اشیا تبدیل شود.

همانطور که بیشتر محصولات با محیط اطراف خود ارتباط برقرار می کنند و به عنوان بخشی از فرآیند مدیریت زنجیره تامین یا به عنوان بخشی از زندگی روزمره محسوب می شوند، می تواند عاملی برای  پیش بینی و برآورده کردن خودکار نیازهای مصرف کننده باشد، EVRYTHNG موقعیت خوبی است، برای اینکه به یک بازیکن بزرگ در جهان اینترنت اشیا تبدیل شود .

لینک منبع: https://evrythng.com

 


 

نام استارت آپ: IOTAS   

کشور سازنده: ایالت متحده

سال تأسیس: 2014

نوع فعالیت: توسعه دهنده راه حل های فناوری IoT برای خانه های هوشمند

ایجاد آپارتمان های هوشمند آماده برای صنعت املاک و مستغلات در پورتلند، اورگان، ایالات متحده است. IOTAS در توسعه راه حل های فناوری IoT، برای خانه های هوشمند متمرکز است. به مشتریان خدماتی مانند نصب محصولات هوشمند برای آپارتمان ها و خانه ها ارائه می دهد. IOTAS تجهیزاتی مانند سوئیچ های هوشمند، خروجی ها و ترموستات و درب و سنسور حرکت را ارائه می دهد. همچنین خدمات نصب و راه اندازی برای محصولات شرکت های دیگری مانند Amazon, Echo, August, Nest  و غیره را فراهم می کند. نرم افزاری ارائه می دهد، که مشتریان را قادر به کنترل و مدیریت دستگاه های هوشمند خود می کند.

لینک منبع: https://www.rocketspace.com/corporate-innovation/five-iot-startups-to-watch-in-2017

 

 


 

نام استارت آپ: PYNCO

کشور سازنده: انگلیس

سال تأسیس: 2014

نوع فعالیت: ارائه دهنده پلتفرم کشاورزی هوشمند

این شرکت با هدف پیاده ‏سازی کشاورزی هوشمند تأسیس شده و از طریق سنسورها و نرم‏ افزار، کشاورزان را قادر ساخته است که به‌ صورت بلادرنگ از وضعیت دما و رطوبت آب‌ و هوا و همچنین خاک اطلاع داشته باشند. این اطلاعات توسط یک دستگاه نصب شده در زمین که شامل یک پانل خورشیدی، ال‏ ای‏ دی، سنسور تشخیص دمای هوا و خاک و سنسور تشخیص رطوبت هوا و خاک است، جمع ‏آوری شده و از طریق یک سیم ‏کارت انتقال داده می‌شود.کشاورزان می‌توانند از طریق نرم ‏افزار PYNCO تمامی این اطلاعات جمع ‏آوری شده را به‌صورت لحظه به لحظه بر روی تلفن همراه و یا تبلت خود مشاهده کنند.

لینک منبع: https://pycno.co.uk


نام استارت آپ: Fog Horn

کشور سازنده: آمریکا

سال تاسیس: 2014

نوع فعالیت: توسعه ‏دهنده نرم ‏افزار برای پردازش ‏های هوشمند در لبه

Fog Horn یک شرکت پیشرو در زمینه تولید نرم‏ افزارها برای پردازش ‏های هوشمند در لبه در راه ‏حل‏ های صنعتی و تجاری اینترنت اشیا است. پلتفرم نرم‏ افزاری Fog Horn موجب تجزیه و تحلیل پیشرفته ماشین‏ های یادگیری در محیط لبه شده و امکان نظارت و تشخیص پیشرفته، بهینه‏ سازی عملکرد ماشین و همچنین بهبود نگهداری از ماشین ها را فراهم می آورد. این شرکت، ارائه دهنده نرم‏ افزار بمنظور انجام پردازش در لبه برای تجهیزات اولیه تولیدی و سیستم ‏های یکپارچه ساز در زمینه های آب و برق، نفت و گاز، انرژی های تجدید پذیر، معدن، حمل و نقل، مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی، خانه های هوشمند، شهر هوشمند، شبکه های هوشمند وسایل نقلیه متصل است.

لینک منبع:https://www.foghorn.io

 


 

نام استارت آپ: Ayyeka

کشور سازنده: آمریکا

سال تاسیس: 2011

نوع فعالیت: ارائه نرم ‏افزارها به عنوان یک سرویس بمنظور راه‎اندازی شبکه های زیر ساختی هوشمند

Ayyeka یک شرکت فعال در زمینه اینترنت اشیا صنعتی است که فرآیند ارسال اطلاعات از زیرساخت‎های در فواصل دور به سیستم‏ها و اشخاص تصمیم گیرنده را تسهیل میکند. با استفاده از راهکارهای ارائه نرم ‏افزار به عنوان یک سرویس این شرکت، داده‏ ها توسط سنسورها از دستگاه‎های سخت‏ افزاری با استفاده از تمامی شبکه‏ ها و سرورها جمع‏ آوری شده و میتوانند با پلتفرم های نرم افزاری ادغام شوند.

لینک منبع: www.ayyeka.com


نام استارت آپ: ioBridge

کشور سازنده: مارلبورو، ویلتشر، انگلیس

سال تاسیس:2010

نوع فعالیت: بکارگیری خدمات و فناوری ها برای توانمند سازی وب

ioBridge ، فناوری را، همه چیز از خدمات بی سیم تا خدمات ابر، برای اینکه تقریبا هر چیزی به شکل بسیار کم هزینه، با وب توانمند شود، فراهم می کند. ioBridge ، به منظور رسیدن به جهان متصل، موانع مالی و تکنولوژیکی که تولید کنندگان، توسعه دهندگان و کاربران هر روز با آن روبرو هستند، حذف کرده است.

لینک منبع: www.iobridge.com

استارت آپ ioBridge


نام استارت آپ : Plytix

کشور سازنده : دانمارک

سال تاسیس : 2015

نوع فعالیت : یک پلت فرم ابری است که بِرند های تجاری را قادر می سازد تا تمام اطلاعات مربوط به محصول خود را در یک مکان ذخیره کنند.

Plytix.com  یک پلت فرم ابری است که بِرند های تجاری را قادر می سازد تا تمام اطلاعات مربوط به محصول خود را در یک مکان ذخیره کنند و از آنجا، webshop ها می توانند تصاویر و توضیحات محصولاتی که آنها به فروش می رسانند، به شکل رایگان به دست آورند.

با انجام این کار، دو چالش عمده در صنعت تجارت الکترونیک حل می شود. نام های تجاری قادر به جمع آوری تحلیل های داده از وبسایت های طرف سوم خواهند بود و webshops می توانند هزینه های photoshoots و زمان اضافه کردن محصولات جدید را کاهش دهند.

لینک منبع : https://www.plytix.com

استارت آپ Plytix


نام استارت آپ : Carriots

سال تاسیس : 2016

کشور سازنده : آلمان

صنعت : پلتفرم مبتنی بر توسعه

نوع فعالیت : جمع آوری و ذخیره سازی داده از اشیا متصل شونده

Carriots ، یک پلتفرم مبتنی بر توسعه و میزبان اپلیکیشن است که به خصوص برای پروژه های مربوط به اینترنت اشیاء( IOT ) و ارتباطات ماشین به ماشین ( M2M ) طراحی شده است. Carriots  ، جمع آوری داده ها از اشیاء متصل، ذخیره سازی آن، و ساخت اپلیکیشن های قدرتمند با چند خط کد معمولی را آسان می کند. توسعه دهندگان می دانند که زمان ورود به بازار و هزینه های توسعه پایین برای موفقیت ضروری است. Carriots  یک محیط توسعه ساده، رابط های برنامه کاربردی قدرتمند و میزبانی وب بدون ریسک را فراهم می کند، پس می توانید توسعه اپلیکیشن های خود را سرعت بخشید و از مزیت های مقیاس پذیری ساده به عنوان اپلیکیشن استفاده کنید و در نتیجه تعداد دستگاه های شما افزایش یابد.

لینک منبع : https://www.carriots.com/

استارت آپ Carriots


نام استارت آپ : CircuitHub

کشور سازنده : انگلیس ، لندن

سال تاسیس :2012

صنعت :تولید مبتنی بر تقاضا برای startup های سخت افزاری

نوع فعالیت : یک راه حل پیشرو در بازار برای MAAS

CircuitHub ، اولین خدمت تولیدی وسایل الکترونیکی برای startup های سخت افزاری است، که آنها را قادر می سازد تا تولید خود را از 1 واحد به 10000 واحد با کلیک یک دکمه برسانند . CircuitHub ،  یک راه حل پیشرو در بازار برای MAAS ، تولید به عنوان یک خدمت  است و استارت آپ های سخت افزاری را قادر می سازد تا از کم شروع کنند و با فشار یک دکمه تولیدات خود را افزایش دهند.

لینک منبع : https://circuithub.com/

استارت آپ CircuitHub


 

نام استارت آپ : Handle My Health

کشور سازننده : انگلیس ، لندن

سال تاسیس :2015

صنعت : اینترنت اشیا در مراقبت های پزشکی و بهداشتی

نوع فعالیت :ارائه مراقبت های پزشکی و بهداشتی در سطح بالا

Handle My Health ، یک اکوسیستم پزشکی برای بیماری های طولانی مدت با شرایط خاص (مزمن) هستند که

داده های بزرگ از سیستم های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی، اپلیکیشن های شخصی و دستگاه های

پزشکی را ادغام می کندکه پزشکان را قادر به ارائه مراقبت های بهتر، ریسک کمتر و هزینه های پایین تر می کند.

لینک منبع :http:/ www.handlemyhealth.com /

استارت آپHandle My Health

 

 نام استارت آپ اینترنت اشیاء : POMCO

صنعت:  امنیت (Safety)

نوع فعالیت: هرسال به طور فیزیکی هر دانشجو مورد حمله دانشجویان دیگر قرار می گیرد. بنابراین این طور می توان نتیجه گیری کرد که امنیت ارتباطات اضطراری سیستم کافی نیست. درنتیجه ما نیاز به راه های موثرتری برای کمک گرفتن در شرایط اضطراری داریم.

دلایل استفاده از  pom :

۱- سریع ترین، ساده ترین و مطمئن ترین دستگاه ایمنی شخصی

۲- احتیاط بیشتر

۳- برقراری ارتباط آسان تر ( فشردن یک دکمه، برای کمک گرفتن فوری، ارتباط با پلیس، 119 و یا دوستان )

نحوه کار کردن  Pom

Pom   توسط بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود و با فشردن یک دکمه، مکان شخص را از طریق GPS به نزدیک ترین ایستگاه پلیس یا بخش امنیت عمومی ارسال می کند.

توضیحات کمپانی راجع به محصول خود:

۱-  ما با فناوری نسل بعدی ایمنی شخصی، در حال حاضر دانشگاه ها را هدف قرار داده ایم. نام محصول ما  pomاست .

۲-  یک دستگاه ایمنی شخصی که درصورت نیاز دانشجویان واستادان را  بی درنگ به پلیس محوطه دانشگاه یا911و یا خانواده و دوستان نزدیک مانند زنجیره ای مشخص متصل می کند.

۳ - استارت آپ Pom  با بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل شده و با فشردن یک دکمه، سیگنال های GPS محل زندگی و اطلاعات پروفایل را توسط یک تماس صوتی دو طرفه به نزدیک ترین توزیع کننده اطلاعات ارسال می کند.

۴-استارت آپ Pom را می توان در جیب و یا کیف پول خود فعال کرد بدون آنکه توجه کسی را جلب کند. توسط این دستگاه  می توانید و ضعیت خود را برای کسی که نیاز دارید کمک تان کند ارسال کنید.

استارت آپ POMCO


نام استارت آپ : octoblu

نام محصول : Meshblu

کشور سازنده : کلدورادو

سال تاسیس :2013

نوع فعالیت : یک  پلت فرم مدیریت  است که از پروتکل های مختلفی برای دستگاه های فیزیکی برای برقراری ارتباط یکپارچه با یکدیگر، افراد و خدمات وب پشتیبانی می کند.

یکی از بزرگترین مسائل مرتبط با اینترنت اشیاء، دشواری استانداردسازی ارتباطات بین اشیاء متصل است.Octoblu یک startup با نام تجاری جدید است که می خواهد به عنوان یک سیستم IOT جهانی عملکند، پروتکل ها یا رابط های برنامه کاربردی برای کار با یکدیگر، ترجمه کند.به گزارش وب سایت آن، Octoblu به عنوان واسط ارتباط بین دستگاه ها، اجازه می دهد تا دستگاه هادر سراسر پروتکل های و سیستم عامل ها به یکدیگر مرتبط کنید تا با یکدیگر در ارتباط باشند." محصول Octoblu ،  Meshblu نامیده می شود که به عنوان مجموعه ای از آداپتورهای جهانی برای سیستم مرکزی اش که به عنوان یک ابر عمومی یا خصوصی کار می کند، عمل می کند.

استارت آپ octoblu

 


 

نام استارت آپ : Rachio

کشور سازنده : Colorado

سال تاسیس : 2015

صنعت : کاربرد اینترنت اشیا در کشاورزی

نوع فعالیت : یک کنترل گر آبیاری هوشمند است که توسط نرم افزار مبتنی بر ابر هوشمند Rachio طراحی شده است و از طریق یک برنامه آیفون و اندروید و یا داشبورد وب به آسانی و به سرعت در حال پیشرفت است .

Rachio ، به مالکان برای داشتن زمین های زیبا و قابل نگهداری به روشی آسان و مقرون به صرفه کمکمی کند. اولین محصول آنها، IRO ، یک کنترل کننده متصل به اینترنت برای سیستم های آب پاش خانه است که جایگزین تایمرهای آبیاری موجود میشود و از طریق یک برنامه تلفن هوشمند بصری و یا وب سایتکنترل می شود و موجب نوسازی تمام سیستم آبیاری می شود. IRO از طریق wifi به اینترنت متصل میشود، به نرم افزار مبتنی بر ابر اجازه می دهد به شکل هوشمندانه برنامه آبپاشی را بر اساس منطقه، نوع گیاه ،آب و هوا، فصل و حفاظت از آب ایجاد و تنظیم کند.

لینک منبع : www.rach.iohttp://

استارت آپ Rachio


 

نام استارت آپ : UtilityAPI

صنعت : ذخیره انرژی

سال تاسیس : October 1, 2016

نوع فعالیت : کنتور های هوشمند خورشیدی که انرژی ذخیره شده را بصورت خودکار به مشتری انتقال می دهد.

اغلب کنتورهای هوشمند، اولین دستگاه های هوشمند در هر خانه و ساختمان می باشند. کنتورهای هوشمند داده ها را در بازه های زمانی 1ساعته یا 15 دقیقه ای حداقل به مدت دو سال – در بیش از 20000 نقطه داده ای برای هر خانه و ساختمان جمع آوری کرده اند، اما هیچ کس به آن دسترسی ندارد. این شرکت به دنبال ساخت پایگاهی از این داده های موجود است. UtilityAPI ، یک نرم افزار مبتنی بر خدمت است که توسط شرکت های خورشیدی و بهره وری انرژی برای جمع آوری میزان استفاده مشتری به صورت خودکار، استفاده می شود.

 خدمات UtilityAPI ، این شرکت ها را قادر به ارائه پیام های فوری و نظارت مستمر روی صرفه جویی های مشتریان خود می کند، که باعث کاهش هزینه های پنهان و شتاب صنعت انرژی  پایدار می شود.

لینک منبع : https://www.crunchbase.com

استارت آپ UtilityAPI


نام استارت آپ :  Scanalytics

صنعت :خدمت محور

سال تاسیس :2012

نوع فعالیت : اندازه گیری ترافیک در محل های توقف بیش از یک دقیقه

Scanalytics می خواهد فضاهای فیزیکی را به بخشی از اینترنت اشیاء تبدیل کند، و این فعالیت بخشی از پروژه جدید تسریع کننده اینترنت اشیاء مایکروسافت می باشد. محصول مهم این شرکت، حصیر کف هوشمند، به نام SoleSensor است که ترافیک را اندازه گیری می کند. این محصول مانند یک صفحه نمایش لمسی برای کف زمین کار می کند و شرکت ادعا می کند که می تواند 100 ٪ ترافیک را در ناحیه، اندازه گیری کند.

پتانسیل این محصول برای شرکت به خصوص در خرده فروشی بزرگ است، چون SoleSensor می تواند اندازه گیری کند چه بخشی از فروشگاه تعداد مشتریان بیشتری دارد و حتی با دیگر دستگاه ها ارتباط برقرار کند تا بی درنگ بر اساس رفتار مشتری اقدام نماید.

یک مثال که در وب سایت این شرکت آورده شده است به این صورت است: "وقتی کسی در فروشگاه در مقابل یک محصول برای زمانی طولانی تر از 1 دقیقه بایستد، SoleSensor اطلاعات قیمتی رقابتی را نشان می دهد و یک متن به یک همکار فروشنده که در نزدیک او قرار دارد ارسال می کند.

لینک منبع : http://www.scanalyticsinc.com

استارت آپ Scanalytics


نام استارت آپ : Heapsylon

صنعت : اینترنت اشیا در مراقبت های بهداشتی و سلامتی

سال تاسیس : 16MAY 2013

نوع فعالیت : تهیه پوشاک متصل شونده که نوع فعالیت و ضربان قلب را ضبط میکنند.

در آینده ای نزدیک، پوشاک و لباسی که ما هر روز می پوشیم به سنسور مجهز خواهند شد. منسوجات الکترونیکی جایگزین مواد رسانا و تکنولوژی سنسورهای سنتی می شوند. Heapsylon ، یک startup است که متمرکز بر تجهیزات پوشیدنی برای سلامتی و تناسب اندام مبتنی بر تجهیزات انسانی، نرم افزارو پارچه هوشمند می باشد. Heapsylon متمرکز بر ارائه یک خانواده از دستگاه های سنسور بدن می باشد.

تی شرت ها و جوراب های هوشمند به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اپلیکیشن هایی بسازند تا داده هایی مانند نوع فعالیت، ضربان قلب، راه رفتن و فشار کفش کاربر را ضبط کنند. داده ها در داشبوردهای موبایل برای استفاده، ارائه و تحلیل می شوند. Heapsylon باعث می شود که ورزش کردن از طریق تبدیل داده ها به اطلاعات عملی در زمان واقعی، سرگرم کننده تر و امن تر شود.

لینک منبع : https://www.gigaom.com

استارت آپ Heapsylon


نام استارت آپ : Buddy

صنعت : رایانش ابری در اینترنت اشیا

سال تاسیس:2013

نوع فعالیت : هدایت دستگاه های متصل به ابزار هوشمند کسب وکار

Buddy ، باعث می شود تا داده های ایجاد شده از طریق IOT قابل استفاده شوند. فناوری ایجاد شده،داده های خام تولید شده از IOT یا دستگاه های "متصل" را مستقیما به ابزار هوشمند کسب و کار مانندSAP ، Salesforce.com ، ZenDesk ، Geckoboard ، Tableau  و غیره، بدون نیاز به هیچ سخت افزار خاص، سیستم عامل و یا اتصال ویژه، هدایت می کند. این کار به کمک یک سرویس ابری که داده ها را از هر نوع دستگاه متصل می پذیرد، انجام می شود. Buddy ، مشکل فروشندگان دستگاه های متصل را که ناشی از تزریق حجم انبوهی از داده دستگاه ها به یک مجموعه ابزار هوشمندی کسب و کار می باشد، حل می کند (هیچ کدام از این ابزارها، دستگاه های IoT را به عنوان منابع داده ای پشتیبانی نمی کنند.)

Buddy می تواند:

1- داده های راه دور را بر روی سرور منتخب شما از ایالات متحده، اتحادیه اروپا، چین، برزیل و استرالیا،میزبانی کند.

2- داشبورد زمان واقعی را ارائه می دهد که نشان میدهد دستگاه ها چگونه کار می کنند.

3-  روی داده ها Query می زند و سپس خروجی آن را به هر ابزار هوشمند کسب و کاری که مشتری استفاده می کند، می فرستد.

نرم افزار هوشمند کسب و کار شما ازهر نوعی که باشد، Buddy ، آن را با دستگاه های متصلی که شما تولید و یا مدیریت می کنید، متصل می کند.

لینک منبع:  https://www.buddy.com

استارت آپ Buddy


نام استارت آپ :adhereTech

صنعت:مراقبت های بهداشتی (healthcare)

دفترمرکزی :نیویورک newyork

سال تاسیس:october2011

نوع فعالیت : یک بطری قرص هوشمند است که تضمین میکند بیماران داروهای خود را به اندازه و سر وقت مصرف نمایند.

پایبندی به نسخه تجویز شده برای رژیم دارویی بیمار یکی از بزرگترین مشکلاتی است که علم پزشکی و پزشکان را به ستوه آورده است بطوریکه بیماران  تنها به  40درصد از برخی داروهای مصرفی خود پایبند هستند ، این پایبندی ضعیف به دارو و درمان باعث ایجاد عوارض ،افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی و حتی مرگ می شود در حالیکه برای بیمارانی که مبتلا به دیابت ،فشار خون بالا ،چربی خون ،آسم وافسردگی هستند عدم پایبدی به دارو یک مشکل قابل توجه تر است .

بطری قرص AdhereTech به دنبال افزایش پایبندی بیمار به دارو وکاهش هزینه های مرتبط با از دست دادن یا عدم مصرف داروی تجویز شده حتی به صورت اتفاقی است. برای اینکار این بطری با استفاده از سنسوری که دارد زمان خارج شدن یک قرص ویا حتی یک میلی لیتر داروی مایع را تشخیص می دهد و حتی اگر بیمار مصرف دارو را فراموش کند این سرویس شخص بیمار را از طریق تماس تلفنی یا پیام متنی و همچنین با چراغ و آلارم (ناقوس) تعبیه شده در بطری از مصرف دارو آگاه می نماید.

AdhereTech علاوه بر کمک به یادآوری مصرف دارو، با استفاده از جمع کردن داده های ناشناس وتبدیل آن به یک گزارش شفاف ، پایبندی بیمار به دارو را به شرکتهای دارویی و پزشکان ارسال میکند.

لینک منبع : http://www.adhereTech.com//

استارت آپ adhereTech


نام استارت آپ :  Neura

صنعت : کاربرد اینترنت اشیا در برنامه ریزی روزانه

کشور سازنده : سانی ‌ویل، کالیفرنیا

 تاسیس : 2016

نوع فعالیت: برای بهبود کیفیت زندگی روزانه شما به شکل خودکار برنامه ریزی می کند.

Neura ،  وسایل، مکان های بازدید شده مکرر از جانب شما و افراد نزدیک به شما را به یکدیگر متصل می کند. کاربران اتصالات مهم میان این ورودی ها را به Neura واگذار می کنند و Neura تعاملات شما را پیگیری می کند و از روال روزانه شما جهت برنامه ریزی وبرقراری ارتباط موارد با یکدیگر، برنامه می گیرد. اگر شما اجازه دهید، Neura از طرف خود برای بهبود کیفیت زندگی روزانه شما به شکل خودکار برنامه ریزی می کند. برای مثال برای کاربری که تازه دویدن خود را تمام کرده است، نرم افزار می تواند موسیقی را به چیزی آرام تر تغییر دهد، به آبگرمکن شما بگوید که روشن شود، بنابراین شما نیاز به صبر کردن برای یک دوش گرم نخواهید داشت، و اجازه می دهد خانواده شما مطلع شوند که به زودی به خانه خواهید رسید. البته، شما می توانید ابزار را برای برنامه شخصی برنامه ریزی کنید و Neura به مرور زمان و با استفاده مداوم، خود را با شما وفق می دهد.

لینک منبع :http:// www.theNeura.com

استارت آپ neura


نام استارت آپ : Ayla

صنعت : رایانش ابری در اینترنت اشیا

کشور سازنده : آمریکا

تاسیس : 2014

نوع فعالیت : توانمندسازی  اپلیکیشن  وتجزیه و تحلیل داده

Ayla  ، برای اپراتورهای مخابراتی و خرده فروشان بزرگ، پلتفرم ابری کامل به منظور فعال کردن راه حل های مبتنی بر IoT ، ارائه می کند. Ayla ، تمام بخش ها- اتصال به دستگاه، خدمات ابر، توانمندسازی اپلیکیشن و تجزیه و تحلیل داده - برای ایجاد خدمات و جریان های درآمد جدید برای اینترنت اشیاء را ارائه می کند. با معماری مقیاس پذیر سازمانی و قابلیت های آن، Ayla ، تمام انعطاف پذیری، امنیت، و مقیاس پذیری موردنیاز را برای خدمت رسانی به بازار های مسکن برای بردن جایزه خدمات خانه هوشمند ارائه می دهد. از پلتفرم Ayla ،برای اتصال و کنترل انواع محصولات IoT با یک اپلیکیشن موبایل می توان استفاده کرد. حتی می توانید پشتیبانی از پایگاه مشتری موجود Ayla را اضافه کنید و به سرعت محصولات جدید IoT را به پیشنهادات خود اضافه کنید.

لینک منبع : https://www.aylanetworks.com

استارت آپ Ayla


نام استارت آپ : TemPoDB

صنعت : رایانش ابری در اینترنت اشیا

کشور سازنده : Chicago ،  USA

تاسیس : 2011

نوع فعالیت : یک سنسور تجزیه و تحلیل رایانش ابری برای اینترنت اشیا و M2M(ماشین به ماشین ) فراهم می کند .استارت آپ  TemPoDB مکمل است و فقط با راه حل هایی که ارائه می دهد سنسورهای تجزیه و تحلیل را کامل میکند.

با اعمال نفوذ اینترنت اشیا در این محصول فرصت هایی برای کاهش هزینه یا افزایش درآمد به وجود آمد اما  در عین حال رقابت اصلی بر روی سنسور هایی است که توانایی  حس کردن  دارند و عملا رقابت  بر روی داده های بزرگ فراموش شده است.

شرکت هایی که پایگاه داده پیچیده و منبع باز دارند ، راه حل های تجزیه و تحلیل هدفشان خیلی پر هزینه است و این یک مشکل محسوب می شود. برای حل این مشکل TemPoDB یک سنسور تجزیه و تحلیل ابری خصوصی که معماری رایانش ابری دارد تولید کرده است  که خدماتش را از طریق اضافه کردن سنسور تجزیه وتحلیل به محصولات خود ارائه می دهد.

 TemPoDB نظارت اختصاصی بر زمان واقعی داده های حسگر و تجزیه و تحلیل موتور دارد و با میلیون ها سنسوری که دارد امنیت  را فراهم میکند  همچنین در فروشگاه خود محصولات سفارشی خود را همیشه  یکپارچه  می کند.

لینک منبع : https://www.tempoiq.com

استارت آپ TemPoDB


           

نام استارت آپ : Atooma

صنعت : IT - توسعه نرم افزار

کشور سازنده : ایتالیا

تاسیس :2014

نوع فعالیت : یک راه برای استقرار اقدامات هوشمند و پیشنهادات پیشگویانه بر اساس رفتار کاربر نهایی، ارائه می کند.

خانه های ما، اتومبیل های ما و همه چیز در اطراف ما، هر روز باهوش تر می شوند. اما هنوز یک راه قانع کننده، آسان و یکپارچه برای مدیریت و استفاده از تمام این اطلاعات توزیع شده و توصیه محتوایی بالقوه در ابر وجود ندارد. درنتیجه نیاز است که شرکت ها وفاداری مشتری مبتنی بر محتوا ایجاد کنند و برای فروشندگان دستگاه ها لازم است یک لایه آگاه به محتوا درباره کاربری که با تمام بخش های دیگر ارتباط دارد، داشته باشند. Atooma ، یک راه برای استقرار اقدامات هوشمند و پیشنهادات پیشگویانه بر اساس رفتار کاربر نهایی واز طریق ویژگی های آگاه به محتوا آماده، ارائه می کند. Atooma  یک پلت فرم افقی آگاه به محتوا است که ارتباط بین سنسورهای نرم افزاری (محبوب ترین اپلیکیشن های موبایل که چیزی شامل ویژگی های دستگاه های متصل است) و سنسورهای سخت جهان فیزیکی مانند دستگاه های پوشیدنی ، تلویزیون هوشمند، اتومبیل متصل و بسیاری از دستگاه های دیگر را برقرار می کند.

لینک منبع : https://www.atooma.com

استارت آپ Atooma


نام استارت آپ : Theatro

صنعت : ارتباط زیر ساخت ها

کشور سازنده : دالاس – تگزاس – آمریکا

تاسیس : 2011

نوع فعالیت : برای ارتباطات داخلی درون سازمانی یک wifi کوچک فراهم میکند تا دستگاههای متصل شونده را پوشش دهد.

همانطور که اینترنت اشیا دستاوردش حرکت بازار به سمت سود دهی است، یک جنبه کلیدی ، اتصال کارمندان به یکدیگر و مرکز برای ارتباط و رسیدگی به وضعیتشان است و نباید نادیده گرفته شود ، برای مثال اگر یک لامپ متصل شونده از کار بیفتد باید به چه کسی پیام ارسال کند که سوخته است؟ آدرس ایمیل یا تبلتی وجود ندارد که به اطلاع مسئول لامپ برساند تا به وضعیت لامپ رسیدگی کند ، اما اگر این شخص حضور نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟ بدون شک زیر ساخت فناوری قطع می شود.

برای این مشکل Theatro ، وای فای کوچکی  را توسعه داده است و شرکت هایی که از وسایل هوشمند متصل شونده استفاده می کنند به راحتی می توانند با استفاده از Theatro کارمندان خود و همچنین سیستم های اطلاعات سازمان را از طریق این سرویس به هم متصل کنند.

نحوه کارکرد :

این سرویس با استفاده از صدا فعال می شود و از طریق wifi متصل می شود  و شروع به کار می کند ، با این سنسور هوشمند می توانید حتی در مکان های سرپوشیده نیز ارتباط داشته باشید و به زیر ساخت های گسترده نیز دسترسی داشته باشید.

کارمندان  از طریق روش ساده ای دسترسی به برنامه ها وقابلیت های استفاده از فرامین صوتی دارند برای مثال شما یک کارمند خرده فروشی را در نظر بگیرید. این کارمند برای چک کردن سیستم sku235.678  کافی است بگوید :"بررسی موجودیت sku235.678 " با گفتن این جمله  ، سنسورهای نصب شده در محل فعال می شوند و وضعیت موجودی محصول فوق را اعلام می کنند.   

این سرویس با این ویژگی ای که دارد عملا خدمت رسانی به مشتری را افزایش می دهد ، بدین صورت که تنها شما نیاز خود را از طریق صدا رفع می کنید و دیگر نیازی نیست شما از کنار مشتری به جای دیگری بروید .     

لینک منبع : http://www.theatro.com

استارت آپ Theatro


 

نام استارت آپ : Revolv

صنعت : یکپارچه سازی دستگاه های متصل شونده در خانه های هوشمند

کشور سازنده : boulder . usa

سال تاسیس : 2012

نوع فعالیت : کنترل خانه های هوشمند از طریق یک برنامه تلفن هوشمند

بهترین شرط برای تثبیت گوشی های هوشمند در حال حاضر بالفعل شدن مرکز فرماندهی و کنترل محیط زندگی از راه دور است .همانطور که بیشتر محصولات خانگی در بازار ، مدیریتشان به تمام معنی برمبنای کنترل از راه دور است ولی یک مشکل هم وجود دارد آن هم اینکه ممکن است کنترل از راه دور و تغییر فیزیکی برنامه ها به خوبی اجرا شود ولی هر کس در هر مکان می خواهد فقط محصول خودش به یک برنامه خاص متصل باشد و امکان استفاده همه دستگاه ها ممکن نیست.

Revolv  در نظر دارد دستگاههای متصل شونده ی مصرف کنندگان  از طریق یک برنامه ساده که محصولات خانه های هوشمند را یکپارچه می کند ، کار کنند.

هدف از ساخت Revolv

خارج شدن از پیچیدگی اتصال دستگاه ها

کنترل و اتوماتیک کردن خانه های هوشمند

قابلیت فعالیت خودکار دستگاه از طریق زمان ، مکان و سنسورمحرک

Revolv شامل 7 رادیو است که به صورت بی سیم با 10 زبان مختلف صحبت می کنند و توانایی پیشتیبانی از محبوبترین برند های تجاری دستگاه های هوشمند را دارند.

لینک منبع : http://www.revolv.com

استارت آپ revolv


نام استارت آپ اینترنت اشیاء : PubNub

صنعت : شبکه  جهانی

کشور سازنده : سانفرانسیسکو

سال تاسیس : 2010                                                        

نوع فعالیت : حل مشکلات اتصال اینترنت اشیا در مقیاس بزرگ

برای شبکه کردن جهانی دو مشکل زیر وجود دارد :

 • علامت دهی دو جهته برای دستگاه های اینترنت اشیا در آزمایشگاه و تلاش برای رسیدن به این سیگنال دو جهته در طبیعت یک مشکل بزرگ محسوب می شود و استقرار آن در طبیعت باعث بروز خطر خواهد شد.
 • امنیت یک دغدغه بزرگ است. برای مثال با وجود هکرهایی که حتی به شر کت های حفاظت شده هم حمله می کنند چگونه دستگاه های هوشمند شخصی امنیت داشته باشند؟

برای حل مشکل اول که همان ارتباطات ضعیف M2M است PubNub  ساخته شده است که شبکه جهانی را در زمان واقعی ایجاد کند. این سرویس در 14نقطه از مراکز داده جهان استقرار دارد که مشتریان میتوانند دستگاه های خود را از طریق یک خط و کد به PubNub  متصل کنند سپس با 0/25 ثانیه تاخیر داده های خود را ارسال یا دریافت کنند همچنین PubNub  با به روز رسانی انواع دستگاههای (آنلاین ، آفلاین و غیره ) مشکل میلیون ها دستگاه را حل میکند.

برای حل مشکل دوم: امنیت

PubNub  امنیت دستگاه ها را به سه روش تامین میکند:

 • کنترل دسترسی برای جریان داده ها
 • بسته شدن پورت های باز و محدود کردن توانایی ارتباط به دستگاه بدون هیچ پورت بازی در اینترنت (در امان ماندن از حمله هکرها )
 • برقراری امنیت در تمام ارتباط ها با رعایت استاندارد های متعدد رمز گذاری داده ها مانند AES و SSL

لینک منبع : https://www.pubnub.com/

استارت آپ اینترنت اشیا 


نام استارت آپ اینترنت اشیاء :Chui

صنعت : زنگ هوشمند

کشور ساخت :بولدر ،ایالت کلرادو ، کشور آمریکا

تاسیس: 2013

نوع فعایت : تشخیص چهره با ترکیب  تکنیک های پیشرفته بینایی کامپیوتر

سیستم Chui  با اشاره به راه حل تشخیص چهره ای که دارد به عنوان باهوش ترین زنگ جهان شناخته شده همچنین  تکنولوژی تشخیص چهره chui جایگزین کلید و کلمه عبور و کدها شده و یک سیستم امنیتی تشخیص چهره است که عملا شما را خلع سلاح میکند.

دستگاه Chui رفت و آمد ها را ردیابی میکند ومستندی از کسانی که بازدید کرده اند همچنین  زمان مهر زنی بازدیدکنندگان را نگهداری میکند. با این قابلیت Chui تاکید میکند که چهره ها در جهان منحصربه فرد و غیرقابل انتقال است ،پس باچهره شما هیچ کس نمی تواند هک و جاسوسی کند.

این سیستم یاد به گونه ای طراحی شده که اگرظاهر صورت فرد در طول زمان تغییر کند سیستم می تواند این فرد را شناسایی میکند همچنین قادر به تمایز بین دوقلوهای همسان نیز است.

 جالب است بدانید فیلم و عکس را تشخیص می دهد و فریب نمیخورد.

استارت آپ اینترنت اشیاء تشخیص چهره


نام استارت آپ اینترنت اشیاء :ohmconnect

 

صنعت: ذخیره انرژی (save energy)

سال تاسیس : 31oct 2016

دستگاه Ohmconnect انرژی را ذخیره می کند ودر زمانهایی که شبکه برق رسانی فشرده است و ضعیف می شود به ازای هر کیلو وات ساعت که ازذخیره انرژی خود به کاربران می دهد پول دریافت میکند.

در حقیقت  Ohmconnect به عنوان یک واسط بین خانه و بازارِ انرژی عمل میکند به این صورت که وات منفی هزاران خانه و برق شبکه ای را جمع و در خودذخیره می کند و در مواقعی که کاربران به دلیل افت فشار برق نیاز به انرژی دارند ، منتقل میکند .

این عمل Ohmconnect دقیقا مانند جا به جایی سنتی نیروگاههای قدیم است.

سیستم Ohmconnect یک سرویس است که باعث شده کاربران در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و حداکثر بهره را از مصرف انرژی ذخیره شده ببرند در واقع کاربرانی که به دنبال بهترین راه کاهش مصرف انرژی بودند با استفاده از دستگاههای هوشمند به هدف خود رسیده اند و با این سرویس موفق شدند درآمد بسیار زیادی از طریق این دستگاهای هوشمند و خودکار کسب کند.

این سرویس از 2 برنامه تشکیل شده است :

1- یک نرم افزار قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند

2- برخی خدمات نیز از طریق سرورهای Ohmconnect دریافت میشود (برنامه وب)

استارت آپ ذخیره انرژی در اینترنت اشیاء


 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : Enlighted


صنعت : کاربرد IoT در روشنایی هوشمند  
کشور: سانی ویل ، کالیفرنیا
سال تاسیس: 2009
نوع فعالیت : یک سیستم هوشمند روشنایی را فراهم میکند.
در ساختمان های تجاری و اداری نورپردازی حدود 25الی 40درصد  برق را مصرف میکند و یک عامل مهم در بهره وری و راحتی کارگران به شمار میرود.  
اقای دیو مدیرعامل شرکتهای  Tushar  میگوید مدیران مرکز ما تمایل به شناسایی هزینه ها دارند به همین دلیل اجازه مصرف بی رویه برق را در امکانات خود نمی دهند.
 
سیستم Enlighted روشنایی هوشمند را تولید میکند.این دستگاه ها دارای مرکزکنترل بسیار هوشمندی هستند که داده های زمان واقعی محیط راجمع و تجزیه وتحلیل میکنند و در لامپ های داخل ساختمان استفاده میکنند .
این سنسورها علاوه بر روشنایی هوشمند با اتصال بی سیمی که دارد میتواند بر سطح نور، درجه حرارت ومصرف انرژی 100فوت مربع از فضای ساختمان نظارت داشته باشد همچنین با تولید سنسورهای شبکه ای بیشترین امکانات را به اپراتورها وصاحبان ساختمانها می دهد با این امکاناتی که ENLIGHTED دارد رقبای خود را به رقابت دعوت میکند.
شما با استفاده از enlighted می توانید برای حمل داده از یک پلت فرم مرکزی استفاده کنید وبا ارسال دستور وسایل نوری را کنترل کنید.در ضمن بهتراست بدانید این سنسور به وظایفی که انجام می دهد خودش رسیدگی می کند.  

استارت آپ اینترنت اشیاء روشنایی هوشمند


 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : POMCO

صنعت:  امنیت (Safety)

نوع فعالیت: هرسال به طور فیزیکی هر دانشجو مورد حمله دانشجویان دیگر قرار میگیرد. بنابراین اینطور میتوان نتیجه گیری کرد که ارتباطات اضطراری سیستم کافی نیست. درنتیجه ما نیازبه راههای موثرتری برای کمک گرفتن در شرایط اضطراری داریم.

دلایل استفاده از pom

۱-سریع ترین ، ساده ترین و مطمئن ترین دستگاه ایمنی شخصی

۲-احتیاط بیشتر

۳-برقراری ارتباط آسان تر (فشردن یک دکمه ، برای کمک گرفتن فوری ، ارتباط با پلیس ، 119و یا دوستان)

نحوه کار کردن Pom

Pom  توسط بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود و با فشردن یک دکمه ، مکان شخص را از طریق GPS به نزدیکترین ایستگاه پلیس یا بخش امنیت عمومی ارسال می کند.

توضیحات کمپانی راجع به محصول خود:

۱- ما با فناوری نسل بعدی ایمنی شخصی ،در حال حاضر دانشگاهها را هدف قرار داده ایم. نام محصول ما pomاست .

۲- یک دستگاه ایمنی شخصی که درصورت نیاز دانشجویان واستادان را  بی درنگ به پلیس محوطه دانشگاه یا911ویا خانواده و دوستان نزدیک مانند زنجیره ای مشخص متصل می کند.

۳- Pom  با بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل شده و با فشردن یک دکمه ، سیگنال های GPS محل زندگی و اطلاعات پروفایل را توسط یک تماس صوتی دو طرفه به نزدیکترین توزیع کننده اطلاعات ارسال می کند.

۴-Pom را میتوان در جیب ویاکیف پول خود فعال کرد بدون آنکه توجه کسی را جلب کند .توسط این دستگاه میتوانید وضعیت خود را برای کسی که نیاز دارید کمکتان کند ارسال کنید.

استارت آپ اینترنت اشیاء امنیت


 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : hypnos (اولین ماسک متصل شونده هیپنوتیزم)

صنعت : مراقبت های پزشکی

تاریخ بهره برداری :4 july 2017

کشور سازنده : فرانسه

نوع فعالیت: hypnos مجموعه ای از چند وسیله خلاقانه و جدید است که اجازه میدهد از هیپنوتیزم (خواب همراه با تلقین) در زندگی شخصی و حرفه ای خود استفاده کنید. از این روش برای آرامش پیدا کردن ، مراقبت، کاهش (تعدیل) احساس و توسعه شخصی فرد استفاده می شود.

نحوه عملکرد Hypnos:

وقتی ماسک بر روی چشمان فرد قرار می گیرد به وسیله تحریک اعصاب بینایی و همچنین حرکات هماهنگ شده ، عمل هیپنوتیزم انجام میپذیرد.

جهت اجرای عمل هیپنوتیزم از سه روش استفاده میشود که جهت تسهیل امر برای شخص استفاده کننده می باشد:

1- ایجاد بسترهای نرم افزاری آموزشی آنلاین

2- تکنولوژی (هیپنوتیزم به وسیله ماسک های متصل شونده)

3حمایت (ایجاد فروشگاه های بزرگ هیپنوتیزم برای استفاده مشتریان )

از این صنعت در جاهای مختلفی مانند مراقبت های پزشکی ، بیمارستان و استفاده عمومی استفاده می شود.

لینک منبع : http://www.dreaminzzz.com

اینترنت اشیاء و هیپنوتیزم استارت آپ


 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : Welbean

صنعت: مراقبت های پزشکی (Healthcare)

نوع فعالیت: بیماری های قلبی بسیار خطرناک هستند زیرا پیش بینی آنها سخت و علائم حمله قلبی غیرمعمولی است.

هرسال میلیون ها نفر شانس خود را برای بدست آوردن درمان نجات بخش از دست می دهند.

برای رفع این مشکل میتوان محصول استارت آپ اینترنت اشیاء " welbean " را معرفی کرد که اولین مانیتور عملکرد قلب در جهان است .

مردم می توانند توسط این محصول با فهمیدن شرایط قلبشان وشناسایی مشکلات احتمالی آن؛ خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهند.

Welbean پس از ثبت و تجزیه وتحلیل داده های دریافتی از عملکرد قلب مانند تحرک قلب، انقباض و استرس؛ این داده ها را برای تلفن همراه هوشمند شخص و یا پزشک او ارسال میکند.

توسط welbwan اقدامات زیر میسر میشود:

۱-مشاهده تاثیرفعالیت های روزانه بر روی قلب

۲-نوشتن برنامه هوشمند برای تمرین قلب

۳-به دست آوردن نتایج قابل اندازه گیری

۴- به دست آوردن اثرات تجمعی سیگار کشیدن و نوشیدن الکل و اضافه وزن

مزایا استفاده از welbean  

۱-نظارت بر عملکرد قلب

۲- شناسایی اولیه مشکلات احتمالی حمله قلبی

۳-کم هزینه بودن واستفاده آسان

۴-جمع آوری آسان داده های سلامت عمر

۵-تبدیل بهداشت و درمان به تکنولوژی

۶-استفاده از فن اوری محاسبات تلفن همراه جهت ارائه به بیمار

۷-افزایش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی

۸-کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی

اینترنت اشیاء مراقبت های پزشکی Welbean

 


نام استارت آپ اینترنت اشیاء : Modulo

صنعت: تامین انرژی (Energy harvesting)

کشور ساخت: فرانسه

نوع فعالیت: باظهور ناگهانی اینترنت اشیا بسیاری از اشیا متصل شونده وسنسورها نیاز دارند تا قوی تر شوند که متناسب با محیط مستقیم خودشان و توسط یک میکرو ژنراتور این امر عملی می شود.

باتوجه به اینکه در اطراف ما مقادیر کمی انرژی گرمایی وجود دارد پروژه modulo باهدف ساخت یک میکروژنراتور یکپارچه و ازترکیب  تراشه های فشرده با تراشه های بزرگ ایجاد شده است که می تواند به عنوان یک ژنراتور مستقل برای تامین انرژی اشیا متصل شونده استفاده شود.

این تکنولوژی اجازه میدهد تا بتوانیم سنسورهای کاملا مستقل ؛ بی سیم و حتی پراکنده در هوا را تجسم کنیم .

این سنسورها انرژی ای که برای برقراری ارتباط از طریق یک پروتوکل ارتباطی استاندارد نیاز دارند را به طور مستقیم از محیط اطراف خود برداشت میکنند (تامین میکنند) بنابراین  آنها واقعا مستقل هستند و به باتری و تعمیرات ونگهداری نیاز ندارند.

Moduloدر مقایسه با راه حل های موجود اجازه می دهد تا مقدار کمی انرژی به طور متناوب در یک فرمت فشرده شود ونسبت به راه حل های موجود بسیار بهبود یافته تر است. این فن اوری دارای اعتبار بوده و اولین مدل در جهان میباشد.

استارت آپ تامین انرژی Modulo

 


 

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : کمپانی irlynx

سنسورهای انسان محور آی آر لینکس برای ساختمان های هوشمند


آی آر لینکس تولید کننده و توسعه دهنده ماژول های سنجش فعالیت انسانی با محل کاربرد در شهر هوشمند، ساختمان هوشمند و خانه هوشمند است.

این ماژول قادر به سنجش وجود یا عدم وجود، تعداد افراد، ارزیابی موقعیت آنها، ارزیابی جهت حرکت، تشخیص انسان از حیوان می باشد.

پیاده سازی چنین ماژولی در سیستم های اتوماسیون خانگی موجب افزایش راحتی کاربران با صرفه جویی در میزان انرژی، مدیریت فضا و امنیت و ارتقای رسیدگی و مراقبت به افراد ناتوان و مسن می شود.

  این فناوری به کمک مادون قرمز حرارتی امکان تشخیص فعالیت افراد را خواهد داشت و سنجش های ذکر شده را انجام و بصورت هشدار ارسال می کند.

 

سنسور ساختمان هوشمند و خانه هوشمند سنسور ساختمان هوشمند و خانه هوشمند
سنسور ساختمان هوشمند و خانه هوشمند سنسور ساختمان هوشمند و خانه هوشمند

 


نام استارت آپ اینترنت اشیاء : کمپانی enmo

پلت فرم های enmo هر شیء مجهز به IoT را قادر میسازد که بتواند به هر سرویس ابری ای در اطراف خود متصل شود.

این تکنولوژی که پیشرفت غیرمنتظره ای نیز داشته است، از BLE به یک روش جدید و خلاقانه استفاده میکند.

 تکنولوژی Beacon منافع بسیاری دارد از جمله:

۱.رقیبی ندارد و منحصر به فرد است

۲.حتی زمانی که در جیب فرد است، قابل کشف و بازیابی است

پلت فرم اتصال شیء مجهز به IoT هر سرویس ابری

نام استارت آپ اینترنت اشیاء : کمپانی Numenta

 

فناوری "اینترنت اشیا" در حال تولید و ساخت مدل های کسب و کار بسیار جدیدی است‌ که بیشتر این مدل ها یک تغییر چشمگیر از تبدیل شدن یک محصول به یک خدمت را شامل میشود. (یک محصول که صرفا برپایه صرفه جویی اقتصادی ساخته شده ، به سمت یک سرویس خدماتی که اهداف جهت داری را شامل میشود.)

 این امر باعث تغییر طرز فکر مصرف کنندگان خواهد شد به طوری که آنها به جای یک محصول فیزیکی به دنبال احساس خرسندی از برآورده شدن نیازهایشان هستند. این امر ممکن است،از یک سو دسترسی به مکانیزم هایِ اندازی گیریِ قابل اعتماد که نتیجه مستقیمِ جهانِ  هوشمندِ پیرامونمان هستند را داریم ولی از سویی دیگر، افزایش در میزان هوش ماشینی و همراه با آن،متدهای پیشرفته برای تجزیه و تحلیل اطلاعات را داریم. هوش ماشینی (هوش مصنوعی) همان چیزی ست که مدل های جدید بیزینس های مبتنی بر ارائه خدمت را سودآور میکند.

این شرکت یک پلت فرم تجزیه تحلیل دیتا براساس زمان واقعی را ساخته است که قادر به رسیدگی به هزاران درخواست به صورت همزمان و ارسال مستقیم نیازهای شرکت هایIoT بِیس است.

 

فناوری اینترنت اشیا و ساخت مدل های کسب و کار

نام استارت آپ اینترنت اشیاء: کمپانی on3Health

استفاده از IoT برای توان بخشی به بیماران و مراقبتهایِ درمانیِ متصل به هم (هوشمند)

چه اتفاقی می افتد وقتی یک بیمار مطب پزشک خود را ترک میکند؟

شرکت On3Health ضمانت میکند که پزشکان و بهگران، میتوانند به صورت موثر جمعیت بیماران خود را در هرمکانی و به وسیله یک برنامه نرم افزاری جذاب (که به تجهیزات هوشمند به زیست شناسی بدن متصل است) تحت حمایت داشته باشند.

 پلت فرم های On3Health که برای این امر خطیر طراحی شده اند،  مصرف کنندگان (پزشکان) را قادر میسازند تا بتوانند:

۱.شرایط خطرناک سرویس های مدیریتی  خود را شناسایی و مقیاس دهی کنند.

۲.فرصتهای جدیدی برای بازپرداخت هزینه ها به دست بیاورند.

۳.هزینه ها را کاهش دهند.

۴.سلامت و کیفیت زندگی بیماران خود را بهبود ببخشند.

این شرکت ارزش های اولیه خود را براساس ارتباط قوی بین ۲روش اساسیِ "مراقبت از سلامتی" پایه گذاری کرده است:

۱.شراکت کردن اعضا براساس زنجیره ارزشِ استراتژیکی که از زمانهای گذشته ایجاد شده است.

۲.به معرض نمایش گذاشتنِ نتیجه های مثبت و بالینیِ حاصل شده(جهت آگاهی و جلب اعتماد دیگران)


نام استارت آپ فناوری اینترنت اشیاء : کمپانی ElliGride

تاریخ تاسیس:2015

نوع فعالیت: این کمپانی یک راه حل درقالب سخت افزار و نرم افزار، برای مدیریت تجویزدارو برای گروه مشخص و خاصی از بیماران ارائه داده است.

این کمپانی درحال تلاش برای کمک به اشخاص پیرتر با رژیم های غذایی پیچیده است. نرم افزار هوشمند مدیریت تجویز دارو، رژیم بیماران رابا قرص های روزانه آنها همراه می کند.

Austin، یک نسخه تگزاسی ElliGride است که نمونه اولیه خود را تمام کرده است و درحال همکاری با یک شرکت طراحی صنعتی و درحال طراحی محصول نهائی است.

استارت آپ تجویز دارو اینترنت اشیاء


 

نام استارت آپ فناوری اینترنت اشیاء : آزمایشگاه تحقیقاتی Kellogg

تاریخ تاسیس: 2013

نوع فعالیت: این آزمایشگاه درحال توسعه و بسط نوع جدیدی از انرژی که ترکیبی از نیکل و تیتانیوم است میباشد که از طریق دمای هوا برق تولید میکند.

شرکت Hudson یک شرکت N.H بیس است که درحال حاضر درحال استفاده از منبع انرژی Nitional  برای تغذیه پلتفرم سنسورهای IoT  که سابقاً در برنامه های کاربردی مربوط به کشاورزی، ساخت و ساز و همچنین کنترل مرزها استفاده می شده است، می باشد.

استارت آپ آزمایشگاه تحقیقاتی اینترنت اشیاء


 

نام استارت آپ فناوری اینترنت اشیاء : کمپانی Lexumo

تاریخ تاسیس: 2015

نوع فعالیت: این شرکت با تمرکز بر مبحث امنیت پا به عرصه فناوری IoT گذاشته است.

این شرکت یک سرویس ابری را برای سرچ کدهای اوپن سورس بک گراند و همچنین پیشگیری از هرگونه آسیب پذیری ، پیشنهاد داده است.

این سرویس می تواند برای حفاظت از وسایل اینترنت اشیاء استفاده شود.

استارت آپ امنیت اینترنت اشیاء


 

نام استارت آپ فناوری اینترنت اشیاء : کمپانی Filament

تاریخ تاسیس: 2012

محل استقرار: هنگ کنگ

نوع فعالیت: این استارت آپ یک پلت فرم ابری را پیشنهاد میدهد که می تواند به وسایل هوشمند با هر برندی و به خوبی وسایل ارتباطات جمعی، ایمیل، تقویم و دیگر منابع دیتا متصل شود.

پلت فرم Ananse، دید تحلیل گرانه و هوشمند خود را به داده هایی که جمع آوری میکند، تزریق می کند که این باعث می شود مصرف کنندگان بتوانند نیازهای روزانه و روتین خود را توسط این فناوری برآورده کنند.

تکنولوژی اینترنت اشیاء بین برندهای متفاوت، استانداردهای مختلف و همچنین انواع سیستم ها پلی می زند تا مصرف کننده بتواند مصرفی بدون تناقض و منسجم را تجربه کند.

استارت آپ پلتفرم ابری اینترنت اشیاء

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی