صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

کاربردهای اینترنت اشیا در ورزش

در دنیای ورزش ، اینترنت اشیا به تیم ها کمک می کند تا نتایج بهتری کسب کنند و به هواداران این امکان را می دهد که تجارب تعاملی لذت بخش تری داشته باشند. IoT از طریق کفش ، پوشاک و تجهیزات متصل می تواند عملکرد ورزشکاران را به شدت تحت تأثیر قرار دهد.

 

اینترنت اشیا در ورزش

اینترنت اشیا (IoT) به سازمانها و افراد اجازه می دهد تا از قدرت داده ها برای درک و بینش بهتر نسبت به هر مشکل ، فعالیت یا وضعیتی که با آن روبرو هستند ، استفاده کنند. در ورزش نیز می توان با IoT به همان قدرت دست یافت اما IoT دقیقا در کجای دنیای ورزش جای می گیرد؟

ورزشکاران: دستگاه های IoT می توانند به بهبود عملکرد ورزشی ، نظارت بر پیشرفت و اندازه گیری کارایی بازیکن کمک کنند.

تیم ها: جمع آوری داده ها از دستگاه های پوشیدنی و دستگاه های متصل می تواند به تیم ها کمک کند تا چگونگی بهبود استراتژی بازی و نقاط ضعف حریفان را درک کنند و انتخاب ها و تصمیمات بهتری بگیرند.

طرفداران: سنسورها می توانند تجربه طرفداری را به طرز چشمگیری بهبود بخشند و کمک کنند تا طرفداران بیشتر مشغول تماشای بازی باشند تا اینکه در صف های ورودی و خرید خوراکی انتظار بکشند.

 

اینترنت اشیا برای ورزشکاران:

دستگاه های IoT می توانند در اندازه گیری عملکرد ، کارآیی و پیشرفت ، به ورزشکاران فردی کمک کنند. با جمع آوری این داده ها در یک بازه زمانی طولانی ، بازیکنان می توانند نقاط قوت و ضعف خود را بهتر بشناسند و از بازخورد داده محور برای ارتقاء سطح عملکرد خود استفاده کنند.

دستگاه های پوشیدنی تجهیزات اصلی برای جمع آوری داده ها در مورد عملکرد و پیشرفت ورزشکاران است. در مرحله اول، پوشاک متصل معیارهای عملکردی را که از نظر تاریخی در دسترس ورزشکاران نبوده ، جمع آوری و در اختیار آنها قرار می دهند. فناوری های زیر بخش های اصلی ارتباط بین IoT و تجربه ورزشی هستند:

کفش های متصل

این کفش ها می توانند سرعت و چابکی ورزشکاران را ردیابی کنند. سنسورهای فشار در کفش می توانند نشان دهنده موقغیت هایی باشند که در آنها فرد در تلاش به حفظ تعادل وزن خود است و شتاب سنج قادر به ردیابی حداکثر سرعت ، توانایی توقف و استقامت در بازی هستند. اندازه گیری این نقاط داده در گذشت زمان، یک داشبورد اطلاعاتی را برای هر ورزشکار فراهم می کند تا عملکرد خود را بهبود دهد.

پوشاک متصل

پیراهن ، سایر پوشاک و پوشیدنی مجهز به سنسورها به ورزشکاران این امکان را می دهد که بر تناسب اندام خود نظارت کنند. ضربان قلب ، ضربان تنفس و استفاده از ماهیچه ها را اکنون می توان در کل تمرینات و بازی ها پیگیری کرد. با گذشت زمان ، ورزشکاران می توانند در طول بازی ها انرژی خود را مدیریت کنند و بدانند چه وقت استراحت کنند یا چه موقع به تغذیه بپردازند تا انرژی کافی برای انجام یک بازی را داشته باشند.

تجهیزات متصل

فوتبال و بسکتبال با سنسورهای تعبیه شده می توانند انواع و اقسام اطلاعات مربوط به دقت و قدرت شوت ها را ذخیره کنند و به ورزشکاران این امکان را می دهد تا در مورد مکانیک حرکات شوت ، پاس و قدرت بازو بینش های عملی را بدست آورند که می تواند به بازیکنان در بهتر شدن کمک کرده و پیشرفت شان را در طول فصل پیگیری کنند.

اینترنت اشیا و تناسب اندام:

کالاهای مصرفی مانند Fitbit ، Apple Watch و دوچرخه Peloton می توانند تأثیر یکسانی در دنیای ورزش داشته باشند. این دستگاه ها مشابه پوشاک متصل ، می توانند به ورزشکاران در ردیابی علائم حیاتی و معیارهای عملکردی کمک کنند. انواع مختلف تجهیزات مربوط به تناسب اندام ممکن است به بخشی جدایی ناپذیر از یک شیوه تمرینی ورزشی تبدیل شوند ، زیرا آنها می توانند افراد را تحت فشار قرار دهند تا در طی یک جلسه تمرین سخت تر کار کنند و پیشرفت و توانایی های آنها را در طول زمان کنترل کنند. مثال بارز در اینجا یک دوچرخه سوار حرفه ای است که میزان قدرت انجام حرکات انفجاری او بر روی یک دوچرخه متصل اندازه گیری می شود و به او کمک می کند تا این معیار را تا روز مسابقه بهبود دهد.

همانطور که مشاهده می کنید، فناوری های پیشرفته در محصولات IoT از نظر نظارت بر عملکرد در طول زمان ، ارزش زیادی را برای ورزشکاران ایجاد می کنند.

Translator: Ehsan Yavari

Source: https://www.iotforall.com/iot-applications-sports/

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی