صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

 

معرفی 5 پلتفرم سخت افزاری برای پروژه های اینترنت اشیا


 

پلتفرم سخت افزاری CC 3200

این پلتفرم به منظور پشتیبانی از ویژگی های تعبیه شده در میکروکنترلرهای کم مصرف و با هزینه های پایین، طراحی شده و موجب بهینه شدن ابعاد دستگاه های اینترنت اشیا میگردد.

این پلتفرم سخت افزاری یک میکروکنترلر متن باز دارای WiFi است (قابل برنامه نویسی شدن) که توسعه و یکپارچه سازی دستگاه های اینترنت اشیا را محقق میسازد.

این میکروکنترلر قابلیت برنامه نویسی شدن با کدهای زبان C از طریق محیط برنامه نویسی CCS را دارد و اگر شما یک توسعه دهنده علاقه مند به آردئینو هستید از محیط IDE نیز میتوانید جهت برنامه نویسی این میکرو استفاده کنید.

پلتفرم سخت افزاری BeagleBone Black

پلتفرم سخت افزاری BeagleBone Black یک پلتفرم کم هزینه و توسعه یافته برای توسعه دهنگان و علاقه مندان به طراحی سخت افزار است.

فرآیند بوت شدن این پلتفرم سخت افزاری در لینوکس کمتر از ۱۰ ثانیه طول میکشد و تنها در عرض ۵ دقیقه از طریق یک کابل USB توسعه می یابد.

شما میتوانید کد شخصی سازی شده خود را با هر زبانی که تسلط بیشتری بر آن دارید ( C++, C, Python, Perl, Java و یا دیگر اسکریپت ها) برای توسعه این پلتفرم بنویسید.

پلتفرم سخت افزاری Node MCU

پلتفرم Node MCU یک پلتفرم سخت افزاری مانند آردینو است که به صورت تعبیه شده قابلیت دریافت ورودی و ارسال خروجی را در خود دارد. این پلتفرم با داشتن ماژول WiFi در خود میتواند از طریف اینترنت به صورت مستقیم با اشیا ارتباط برقرار کند.

این پلتفرم سرعت شما در پیاده سازی کاربردهای اینترنت اشیا و انجام فرآیندهای آن را افزایش میدهد و میتواند با کد برنامه های Arduino IDE و Lua اجرا شود.

پلتفرم سخت افزاری Raspberry Pi

پلتفرم Raspberry Pi یکی از پلتفرم های سخت افزاری مرجع برای پروژه های اینترنت اشیا است که بر خلاف Arduino، برای محیط لینوکس ایجاد شده است.

این پلتفرم سخت افزاری دارای چندین درگاه USB برای انجام امور جانبی و یک خروجی HDMI برای اتصال دستگاه به تلویزیون و صفحه نمایش است.

پلتفرم سخت افزاری Arduino

آردینو یک پلتفرم سخت افزاری محبوب برای ساخت نمونه های اولیه پروژه های اینترنت اشیا است و می توان از ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری آن  به راحتی استفاده نمود.

این پلتفرم سخت افزاری برای طراحان و علاقه مندان به پروژه های اینترنت اشیا بسیار مناسب بوده و دارای حداکثر سازگاری با سایر عناصر تعاملی است.

 

maxresdefault

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه یزد    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی