صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

 

 اولین دوره آموزش اینترنت اشیا برای مدیران و کارشناسان شرکت توزیع برق استان تهران برگزار گردید.


 

پس از فراگیری موج اینترنت اشیا در کشور و با ابلاغ الزامات حاکم بر اینترنت اشیا توسط سازمان فضای مجازی کشور، سازمان­ های پیش­رو اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و سمینارهای مدیریتی در جهت ارتقای دانش خود نمودند.

از  جمله این شرکت ­ها، توزیع برق استان تهران است که با توجه به نیازهای شبکه برق کشور به هوشمندسازی، اسفند ماه سال 97 اقدام به برگزاری یک دوره آموزش مقدماتی اینترنت اشیا برای مدیران و کارشناسان خود کرده است.

این دوره توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا و با حضور اساتید متخصص در این حوزه به مدت یک روز در سه بخش و در ساختمان اصلی این شرکت برگزار گردید.  در بخش اول جناب آقای مهندس قیصری به ارائه مفاهیم و شناخت اینترنت اشیا پرداخته و فاکتورهای اقتصادی این فناوری نوین را تشریح کردند. همچنین ایشان با اشاره به موضوع اکوسیستم اینترنت اشیا، نیاز به تعامل میان سازمانی در کشور را برای تحقق کامل پروژه ­های مربوطه الزامی دانستند.

iotiran gheysari

در ادامه مهندس قیصری با تاکید بر تدوین شیوه­ نامه­ ها و دستورالعمل های تخصصی اینترنت اشیا برای صنعت برق کشور، به تشریح المان های این شیوه ­نامه پرداخته و توضیح دادند که بدون در نظر گرفتن الزامات فنی، استانداردهای شبکه، چالش­ های امنیتی و حریم خصوصی و بسیاری از موارد دیگر، ورود به پروژه­ ها ریسک آن­ها را بسیار زیاد خواهد کرد.

در بخش دوم این دوره آموزشی مهندس حسن یاری ابتدا به آمارهای مصرف انرژی در ایران و مخصوصا مصرف برق در کشور پرداخته و در ادامه راهکارهای اینترنت اشیا برای بهینه ­سازی مصرف این نوع انرژی را تشریح کردند. ایشان مدل ­های مختلف اجرایی پروژه­ های هوشمندسازی مصرف برق را از بخش­ های خانگی تا کارخانجات، ادارات و پارکینگ ­ها توضیح داده و شیوه­ های دستیابی به توزیع برق بهینه در کشور را از طریق شبکه­ های هوشمند مبتنی بر حسگرها و هوش مصنوعی ارائه کردند.

iotiran hasanyari

بخش پایانی با ارائه آقای دکتر بهشتی در زمینه حریم خصوصی و امنیت اینترنت اشیا برگزار گردید. ایشان به تشریح امنیت سایبری در لایه های مختلف معماری اینترنت اشیا پرداخته و نیازهای امنیتی هر لایه را متناسب با کاربرد مورد نظر در پروژه ­های صنعت برق مشخص کردند. بدیهی است که بسیاری از کاربردهای هوشمندسازی برق مستقیما با کاربری خانگی در ارتباط است و این موضوع باعث می شود تا مباحث و چالش های امنیتی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشند.

iotiran beheshti

این دوره آموزشی که با حضور مدیرعامل و دیگر مدیران شرکت توزیع برق استان تهران برگزار شد، دارای یک جو تعاملی بود که افراد حاضر در جلسه، سوالات و دغدغه ­های خود در هر بخش را با اساتید در میان گذاشته و به دنبال راه حل هایی بودند که مبتنی بر هوشمندی و اینترنت اشیا باشد.

 

فیلم برگزاری اولین دوره آموزش اینترنت اشیا برای مدیران و کارشناسان شرکت توزیع برق استان تهران توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا  

 

 

تازه ها

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

Iran presidential 90 90  satba 90 90  modiriat sanati 90 90  zand 90 90  lorestan 90 90  yazd 90 90  shahr bank 90 90  AVA 90 90  civilica 90 90  Hamrasta 90 90