صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

 


ویژگی‌های موفق‌ ترین شرکت‌های فعال در حوزه اینترنت اشیا از نظر موسسه مک‌ کینزی


 

 

Depositphotos 106589254 s 2015 e1539936816613

ویژگی اول: با محصولات یا خدماتی وارد بازار شوید که قبلا آن را ارائه می دادید.

براساس نتایج تحقیقاتی تیم مک‌ کینزی شرکت هایی بیشترین موفقیت و بهترین سود را از اینترنت اشیا بدست می آورند که در قدم اول به جای رفتن سراغ محصولات جدید و همین طور ایجاد بازارهای ناشناخته برای عموم مردم، اقدام به توسعه محصولات و خدمات قبلی خود، متناسب با فناوری های اینترنت اشیا نمایند.

این تیم معتقد است کسانی که به رشد محصول خود در زمینه اینترنت اشیا اقدام می نمایند سه برابر موفق تر از کسانی هستند که دست به تولید محصولات جدید می زنند.

در حقیقت آنها اعتقاد داشتند"شرکت های موفق اغلب به نقاط قوت خود اهمیت می دهند، نه به شرط بندی در بازار های نا آشنا یا محصولات جدید."

ویژگی دوم: رشد پروژه براساس یادگیری مداوم و مطالعات موردی چندگانه

برخلاف اکثر مشاغل مبتنی بر فناوری که ابتدا کار خود را از یک نقطه کوچک شروع می‌کنند، برای نمایش تاثیرگذاری کسب‌ وکارهای حوزه اینترنت اشیا نیاز به پیاده‌ سازی پروژه‌ ها با ابعاد گسترده‌ تری است. تیم تحقیقاتی مک‌کینزی بر اساس تحقیقات انجام شده دریافتند که اجرای یک بخش کوچک از پروژه اینترنت اشیا نمی‌تواند پتانسیل اصلی تاثیرات اینترنت اشیا را بر تمام سازمان مشخص نماید. در این نظرسنجی انجام شده مشخص گردید شرکت‌هایی پیشرو بودند که به طور متوسط 80 درصد پروژه اینترنت اشیا خود را اجرا کرده‌اند. بنظر می‌رسد هرچه پروژه به سمت کامل شدن حرکت می‌کند تغییرات دیدگاهی و فرهنگی در استفاده کنندگان و مجریان ایجاد می‌گردد که نشان از اثر بخشی پروژه دارد.

ویژگی سوم: فرصتی مناسب برای تغییر در فرآیندهای کسب و کار

یک قانون پذیرفته  شده و با اهمیت در اینجا وجود دارد؛ اینکه برای رسیدن به بهترین نتیجه باید درگیر کسب و کارتان شوید و برای آن بجنگید.

از دیدگاه تیم تحقیقاتی مک کینزی"پروژه های اینترنت اشیا اغلب یک چالش فنی-اجرایی بزرگ برای متخصصان مجموعه ها محسوب میشود". بنابراین در بسیاری از پروژه های اینترنت اشیا ما شاهد تغییراتی در فرآیندهای کسب و کاری یک شرکت خواهیم بود که این موضوع یک اتفاق سخت محسوب میشود.

برای مثال اگر قرار باشد خطوط تولید یک شرکت، هوشمند شوند، نیازمند تغییرات در بخش های مختلف این خط تولید و اتصال آن ها به یکدیگر و اینترنت هستیم. از این رو اگر این تغییرات در فرآیندهای خط تولید اتفاق نیفتد ما نمیتوانیم ارزش افزوده واقعی پروژه هوشمندسازی و اینترنت اشیا را ببینیم.

پس نتیجه می گیریم برای دستیابی به حداکثر فواید پروژه های هوشمندسازی باید دست به تغییراتی در فرایندها بزنیم که حیاتی هستند و موجب بهره وری واقعی می‌شوند.

منبع: http://yon.ir/NUGaY

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی