صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

 

انواع سیستم های کانتینر هوشمند


 

انواع سیستم های کانتینر هوشمند:

سیستم جامع اطلاعاتی: صاحبان بار می توانند از طریق اینترنت یا مثلا اپلیکیشن ها ی مربوطه اطلاعات خود را از قبل درمورد رسیدن کانتینرها در محوطه اطلاع دهند. این نوع اطلاعات می تواند درمورد تعداد کانتینرها، زمان ورود، منبع و مقصد ، و سایر اطلاعات مربوطه باشد. مدیریت این سیستم می تواند طبق اطلاعات عمل کند. حتی از این اطلاعات در سیتم های دیگر مانند کنترل ترافیک استفاده کند .

مدیریت ورود و خروج کانتینر :این مهم بوسیله فناوری  RF قابل پیاده سازی است به عبارتی با مجهز کردن دربهای ورود و خروج به RFID READER میتوان هر کانتینر را که رو ی آن RFID TAG  چسبانده شده است را تشخیص داد و هر کانتینر  TAG مخصوص خود را داراست.

سیستم های مکانیابی :انواع و اقسام سیستم های مکانیابی وجود دارد که معروفترین آنها استفاده از GPS  میباشد که در مکانیابی خارج از بندر بیشتر استفاده می شود . برای مکانیابی کانتینر ها در بنادر دوباره روشهای متفاوتی وجود دارد مانند : استفاده از  WSN یا RTLS

WSN یا شبکه بیسیم سنسورها: با استفاده از اطلاعات مجموعه ای از سنسورها و الگوریتم های مکانیابی خاص ، موقعیت کانتینر را مشخص می کند.

RTLS یا سیستم موقعیت یابی بلادرنگ: با استفاده از سنسورهای  RFID و  PIRعمل موقعیت یابی را انجام میدهد.

سیستم نظارت بر پارامترهای محیطی:

این کار با استفاده از سنسور حرارتی نصب شده در محوطه کانتینر قابل تشخیص است. علاوه بر این، اگر سنسورها درون کانتینر تعبیه شوند، می توان پارامترهاي داخلی محیط را کنترل کرد. مواد خطرناك مختلف، نقطه احتراق مختلف و محدودیتهاي انفجاري دارند. سنسورهاي داخل کانتینر زمینه اطلاعات خاصی را براي مواد مختلف خطرناك امکان پذیر می سازد.

 IOT چه کاره است؟

تجمعیع همه ی سیستم های بالا و پردازش اطلاعات آنها بر عهده  IOT است . هریک از سیستم های بالا باید مجهز به یک فناوری ارتباط بیسیم باشند تا اطلاعات را در هرجایی که کانتینر قرار دارد به سیستم هوشمند مدیریت بندر بفرستد.

 

wsn

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی