صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

با گسترش  iot فناوری های مربوط به کانتینرهای هوشمند در بنادر بزرگ توسعه یافته و از این فناوری برای بازدهی بالا در ارائه خدمات،جلوگیری از قاچاق و همچنین نظارت دائمی و بلادرنگ بر اشیاء حساس کانتینرها استفاده نمود.با بهره گیری از فناوری اینترنت اشیا می توان موقعیت مکانی کانتینر را در خارج از بنادر(سیستم  LRTI و GPS) و در داخل بنادر(تکنولوژی RF) رصد کرد .

-نقش نظارتی و شفافیت اطلاعات فناوری اینترنت اشیا :

در حوزه نظارت برکانتینرها با سه چالش اصلی روبرو هستیم:1.اطمینان از اینکه کانتینر وارد شده دست نخورده است.  2.اطمینان از انسجام و یکپارچگی کانتینر  3.اطمینان از انتقال آن بر فرد و مکان مورد نظر

قبل از ارائه راهکارهای بر پایه  IOT باید بگم که مهمترین رکن در توسعه این نوع فناوریها فراهم کردن زیرساخت ها می باشند.

روش اول از طریق فناوري هاي تشخیص و ردیابی انجام می گیرد و شامل هویت راننده، وسیله نقلیه، کانتینر، و مهر و موم و بازرسی خسارت کانتینرطی مراحل مختلف در بندر می باشد.

روش دوم نظارت بر اطراف کانتینر با استفاده از دوربین های مداربسته یا مادون قرمز هست.

روش سوم اضافه کردن تجهیزات هوشمند به محموله یا کانتینراست.مثلا سنسورهای دما و رطوبت برای مواد غذایی .

-هوشمند سازی حمل و نقل کانتینرهای خالی:

در بنادر بزرگ هدایت کردن انبار کانتینرهاي خالی یکی از بزرگترین چالشهاي کانتینري است. در حالت عادی مدیریت کانتینرهای خالی بدلیل کمبود اطلاعات بسیار دشوار است. و نتیجه آن تاثیراتی مثل افزایش ترافیک ، افزایش گازهای گلخانه ایست.

IOT  چه پیشنهادی میدهد؟

چنانچه ما یک سیستم جامع اطلاعاتی که بصورت بلادرنگ اطلاعات حیاتی کانتینرها از شبکه سنسورها (که در محوطه بندرو خود کانتینرها تعبیه شده باشند ) که شامل : موقعیت مکانی ، مبدا،مقصد ، شرایط درون کانتینر ، محتویات و.... دریافت کنیم . میتوانیم تمامی چالش های نظارت بر کانتینرها و معضل کانتینرهای خالی را حل نماییم.

iot

ما را دنبال کنید

  تلگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران اینستاگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران لینکداین مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران آپارات مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   گوگل پلاس مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران فیس بوک مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ایمیل دبیر مرکز: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره ارتباط تلگرامی: 09398511137
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

satba logo           دانشگاه لرستان             hamrasta         دانشگاه زند شیراز            logo