صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

آیا فناوری اینترنت اشیا در فوتبال استفاده شود یا نه؟


فناوری و جام جهانی 2018

این روزها به خصوص به خاطر جام جهانی و مسائل موجود در آن، موضوع استفاده از فناوری یک قضیه داغ و مطرح است. در حالی که طرفداران نوآوری می گویند که استفاده از آن به طور قابل توجهی خطاهای داوری را کاهش می دهد و بی عدالتی متوقف می شود، اما منتقدان بر این باورند که جذابیت بازی را از بین می برد.
طرفداران تیم انگلیس هنوز هم در مورد اینکه گل "فرانک لمپارد" بازیکن تیم ملی انگلیس به آلمان در جام جهانی ۲۰۱۰ مردود اعلام شد! ناراحت هستند. با اتفاقاتی از این نوع، ما مطمئن نیستیم که جذابیت یک بازی فوتبال از بین برود اما مطمئن هستیم که داوری ناعادلانه لذت را از بین می برد. با اینکه همه اعتراف می کنند که به مسابقات با کیفیت بالا نیاز داریم، اما باز هم اجازه ورود فناوری به ورزش را نمیدهیم.

بی عدالتی مهم ترین دلیل استفاده از تکنولوژی در ورزش است. در جام جهانی 2018 از فناوری VAR استفاده شده است. این یک تصمیم چندمیلیون دلاری است که برای اولین بار در جام جهانی برای کمک به داوران برای تشخیص درست بعضی خطاها ، کارت ها و گل ها مورد استفاده قرار گرفته است. اگر از این فناوری به درستی استفاده شود، میتواند شروع دوران فناوری در فوتبال شود.

امکانات اینترت اشیا برای فوتبال چه چیزهایی می تواند باشد؟
اینترنت اشیا یک عنصر حیاتی برای پیشرفت در دنیای مدرن است. همراه با یادگیری ماشین و هوش مصنوعی خطاهای داوران به صفر می رسد. تحولاتی مانند توپ هوشمند آدیداس در حال حاضر نشان میدهد که چگونه فناوری به کمک بازیکنان آمده است تا بازخورد فوری ضربه های خود به توپ را ببینند.
اینترنت اشیا چگونه به کمک می آید؟
در شروع بازی، سنسورها به پلتفرم اینترنت اشیا وصل شده و پلتفرم در لحظه ، داده ها را پردازش می کند و اطلاعات و خطاها را مثلا وقتی توپ از خط دروازه رد شد را بدون قطع شدن بازی به داور اطلاع می دهد. در انتهای بازی هم یک آمار بی عیب و نقص از تجزیه و تحلیل مسابقه ارائه می دهد.

امکانات:

گل و اوت: سنسور در توپ می تواند در صورتی که توپ از میدان خارج شود یا از خط دروازه رد شود، به داور هشدار دهد.
آفساید: سنسورها در کفش بازیکنان و توپ می تواند آفساید را تشخیص دهد. با کمک داده ها در مورد موقعیت توپ، پای بازیکن و موقعیت بازیکنان تهاجمی و دفاعی، هوش مصنوعی می تواند تشخیص دهد که آیا
آفساید رخ داده یا نه.
خطای بازیکنان: هوش مصنوعی بر اساس حرکت پای بازیکن خطاکار و موقعیت پای بازیکن مقابل آن می تواند درست بودن خطا را تشخیص دهد.
محل خطا: محل دقیق خطا را تشخیص می دهد و اینکه شامل پنالتی می شود یا نه.
سنسورها می توانند کمک کنند که فوتبال امن تر شود.سنسورهای پوشیدنی می توانند تماشاچیان را کنترل کرده و از هرج و مرج در ورزشگاه ها جلوگیری کنند. میتوانند وضعیت سلامت بازیکنان را کنترل کنند و به پزشکان اطلاع دهند و از اتفاقات غم انگیزی مانند ایست قلبی " فابریس موامبا " در طی بازی در سال 2012 جلوگیری کنند.
نتیجه گیری: در جام جهانی امسال، تکنولوژی توانست به تیم ما کمک کند و حتی در چند مورد ما اعتقاد داشتیم که باید مجدد از آن استفاده شود. پس احتمالا وجود تکنولوژی باعث خواهد شد که بی عدالتی های کمتری اتفاق بیافتد .
?مرکز تحقیقات اینترنت اشیا

? IoTiran.com

iot stadium

IoT var

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی