صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

 

راه حل غیر قابل باور کمپانی Cloudflare برای امنیت اینترنت اشیا


 بر اساس مطالعات کمپانی Cloudflare، اکثر متخصصان امنیتی بر این باور اند که امنیت دستگاه‌های اینترنت اشیا فاجعه بزرگی را به بار خواهد آورد. از آن جا که تعداد این دستگاه ها دارای رشدی نمایی بوده، مسئله امنیت دستگاه‌های اینترنت اشیا حساس تر شده و شاید در آینده ای نه چندان دور حتی کاربران نتوانند به پیغام های بروز رسانی مرورگر خود اعتماد کنند.

راه‌حل Cloudflare برای جلوگیری از فاجعه‌های امنیتی در دستگاه‌های اینترنت اشیا:

این کمپانی راه‌حل‌های متعددی را جهت رفع مشکلات امنیت اینترنتی از قبیل حملات DDoS، Man-in-the-middle، پیام‌های Spam و رمزگذاری، ارائه کرده است. در همین راستا، cloudflare سرویس جدید خود به نام Orbit را راه‌اندازی نموده و امید دارد که مؤسسات و سازمان‌های دولتی برای تأمین امنیت دستگاه‌های آنلاین خود از این سرویس بهره گیرند.

در اصل cloudflare با دریافت هزینه از مالکان وب‌سایت‌ها، این سرویس را میان وب‌سایت و بازدیدکنندگان فعال کرده و علاوه بر آن قابلیت نصب Orbit را برای استفاده‌کنندگان دستگاه‌های اینترنت اشیا جهت جلوگیری از هک شدن آن‌ها ایجاد می‌کند. بر اساس گفته‌های cloudflare، هزینه استفاده از این سرویس، به تعداد دستگاه‌ها و پهنای باند موردنیاز بستگی داشته و نمی‌توان به رقم دقیقی اشاره کرد.

 اگرچه که معرفی یک‌لایه باز اختصاصی برای اینترنت، کمی دور از واقعیت است اما این لایه می‌تواند امنیت دستگاه‌های اینترنت اشیا و محصولات را بررسی کرده و اشتباهات سخت‌افزاری و برنامه‌ریزی را به حداقل برساند. البته باید اقرار کرد که سرویس Orbit توانایی بسیار بالایی در پردازش حجم عظیمی از داده‌ها بدون هیچ تأخیری را دارد. بر اساس آمار، کاربران بیشتر از سمت شرکت‌هایی که محصولات اینترنت اشیا را با هزینه‌های کمتر و بدون خدمات امنیتی ارائه داده‌اند، تهدید می‌شوند؛ بنابراین اگر تمامی شرکت‌های مبتنی بر خدمات اینترنت اشیا از این سرویس به‌صورت یکپارچه استفاده کنند میزان حملات اینترنتی به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت.

Cloudflare این سرویس را برای اولین بار به‌طور رسمی در اتحادیه صنعتی اینترنت اشیا معرفی نموده و در این نشست خود را به ارائه بهترین شیوه‌ها و استانداردها برای حفاظت از دستگاه‌های متصل متعهد نمود. درواقع سازمان‌ها، گروه‌های کاری و شرکت‌ها با پیروی از قوانین یکپارچه این سرویس، امنیت دستگاه‌های اینترنت اشیا خود را به‌صورت قابل‌توجهی افزایش خواهند داد.

اسامی برخی از سازمان‌هایی که بر روی افزایش امنیت دستگاه‌های اینترنت اشیا خود متمرکزشده‌اند:

 سازمان امنیت داخلی آمریکا

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا

وزارت بازرگانی آمریکا

وزارت حمل‌ونقل آمریکا

گروه Thread

کنسرسیوم صنعتی اینترنت

Orbit سرویس تامین امنیت

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی