صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

اخبار

 

پیش بینی امنیت سایبری در سال 2017 : افزایش احتمال هک اینترنت اشیاء


اگرچه اینترنت اشیا وعده های شگفت انگیزی در زمینه روش های جدید تعاملی و نفوذ تکنولوژی داده است اما افزایش اتصالات ، فرصت های بیشتری برای هک به همراه می آورد و به نظر میرسد که این وضعیت در سال 2017 ، پیچیده تر و خطرناک تر شود .

بر اساس گزارشی از  شرکت (FICO Fair Isaac Corp) در کالیفرنیا ، موضوعاتی نظیر در خطر بودن 1.5 میلیارد از حساب های کاربری یاهو و قطع دسترسی کاربران اینترنتی در شرق ایالات متحده به دلیل حمله به اتصالات غیرقانونی تجهیزات اینترنت اشیاء ، از مهم ترین عناوین مرتبط با امنیت سایبری در سال 2016 بوده است .

متاسفانه تهدیدات امنیت سایبری در سال 2017 به رشد خود ادامه خواهند داد و به همین منظور کمیسون تجارت فدرال در نظر دارد که کمپانی های سازنده تجهیزات متصل اینترنت اشیا را در سال 2017 مورد بررسی قرار دهد.  در ماه ژانویه ، این کمیسیون از شرکت تایوانی D-Link Systems و شرکت های  فرعی آن در ایالات متحده ، به خاطر عدم انجام اقدامات لازم در جهت تامین امنیت روتر های بی سیم و وب کم های فروخته شده توسط آنها ، شکایت کرد.

در واقع این اولین باری نیست که FTC برای امنیت بیشتر اطلاعات روترها اقدام میکند . در ماه جولای، FTC توافق اجرایی خود را با کمپانیASUSTeK Computer  به دلیل وجود شکاف امنیتی در روتر های این کمپانی و در معرض خطر قرار گرفتن شبکه خانگی مشتریان ، به اتمام رساند .

بر اساس گزارش " پیش بینی جرم های مالی برای سال 2017" که توسط  FICO انجام شده است ، به دلیل عدم وجود ویژگی های امنیتی در دستگاه های متصل به وب ، احتمال حملات سایبری در دستگاه های اینترنت اشیایی که به صورت غیرقانونی کنترل میشوند ، افزایش خواهد یافت و این روش برای ایجاد بات نت های IoT بسیار ساده تر از سازش با کامپیوتر های شخصی میباشد .

بر طبق این گزارش ، علاوه بر تجهیزات مشترک میان کاربران مانند تلفن هوشمند ، تبلت و وب کم ها ، وسایل نقلیه متصل به اینترنت و خودروهای خودکار نیز میتوانند از تهدیدات امنیتی بسیار جدی ای که به غیر از داده ها بر ایمنی فیزیکی هم تاثیر میگذارند ، بشمار روند .

این نگرانی ، قانون گذاران و گروه های صنعتی را نیز تحت تاثیر قرار میدهد . Ted Lieu عضو مجلس قانون گذاری آمریکا ،در آخرین مصاحبه ویدیویی خود با Bloomberg BNA بیان کرده است: " هک شدن خودرو ها میتواند منجر به آسیب رسانی و یا حتی مرگ افراد شود “. در ژانویه امسالLieu به همراه Joe Wilson عضو دیگر مجلس قانون گذاری آمریکا ، "قانون مطالعه امنیت و حریم خصوصی در خودروی شما" (SPY Car Study Act) را معرفی کرد.

این قانون به منظور اطمینان از حفظ امنیت سایبری در وسایل نقلیه و همگام با پیشرفت های تکنولوژی ایجاد گردیده و تمامی سهام داران میبایست جهت تنظیم استانداردهایی برای چگونگی کنترل امنیت سایبری در وسایل نقلیه ، همکاری داشته باشند .

خوشبختانه خبرهای خوبی نیز در راه است . با توجه به پیش بینی های گزارش FICO ، توسعه و امنیت پردازش ابری در سال 2017 رشد خواهد یافت و کمپانی های کوچک با استفاده بیشتر از فضای ابری میتوانند بر روی فعالیت خود ، بدون نیاز به نگهداری نرم افزاری تمرکز کنند. همچنین در این گزارش پیش بینی می شود که بیشتر کاربران اینترنت اشیا شیوه های امنیت سایبری خود را ارزیابی کرده و سطح امنیتی بالاتری خواهند داشت .

در واقع انتظار میرود که کاربران اینترنت اشیا در سال 2017 از سرزنش کمپانی ها در زمینه امنیت سایبری دست بردارند و از دل مشغولی های امنیتی رهایی یابند.

 افزایش احتمال هک اینترنت اشیا

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی