صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

 

معرفی کامپیوترهای کارتی در نمایشگاه الکترونیک و تکنولوژی سال 2017 : کامپیوترهای فوق العاده باریک کارتی شرکت اینتل موجب ارتقای سریع اینترنت اشیا خواهند شد


 

اگرچه که این کامپیوترها بسیار کوچک هستند و به اندازه یک کارت اعتباری ضخامت دارند اما در طراحی آن ها از پردازشگر Kaby Lake استفاده شده و همچنین دارای قابلیت های بلوتوث و وای فای هستند.

 استیک کامپیوتر های ( Computer Stick ) شرکت اینتل در ابتدا مینی کامپیوتر هایی بودند که به جعبه های آدامس شباهت داشتنند اما امروزه از طریق یک تراشه عظیم به کامپیوتری کوچکتر تبدیل شده اند.

کامپیوتر های کارتی ( Computer Card ) ، به صورت نازک تر از استیک کامپیوتر ها و کمی ضخیم تر از کارت های اعتباری طراحی شده اند . ضخامت این کامپیوترها 5 میلی متر است اما کارایی و عملکرد یکسانی با کامپیوتر هایی که در بیشتر  خانه ها مورد استفاده قرار میگیرند ، دارند .

کامپیوتر های کارتی شرکت اینتل میتوانند مانع از کهنه و منسوخ شدن ابزارهای شما بشوند :

استیک کامپیوتر ها فقط به منظور این ایجاد شده بودند که بعضی از مصرف کنندگان به دنبال کامپیوتر های کوچکی بودند که قابلیت اتصال به تلوزیون از طریق پورت های HDMI را داشته باشند تا بتوانند وظایف خود را به راحتی در اتاق های نشیمن انجام دهند . اما در مقابل آن ها کامپیوتر های کارتی به عنوان یک ماژول برای افزایش قابلیت های دستگاه های متصل طراحی شده اند تا شما بتوانید دستگاه های هوشمند خود را به آسانی ارتقا دهید .

با وجود ابعاد بسیار کوچک کامپیوتر های کارتی ، در طراحی آن ها از بسیاری از اجزای کامپیوتر های متداول استفاده شده است . در این کامپیوترها به جای تراشه های کم بازده ای که در بیشتره دستگاه های اینترنت اشیا استفاده شده اند و عملکرد ضعیفی هم دارند ، آخرین نسل پردازنده های Core (نسل هفتم )و یا پردازنده های Kaby Lake به کار برده شده است . در ساخت این کامپیوتر از فناوری بلوتوث و وای فای برای برقراری ارتباط  کامپیوتر با اشیاء هوشمند استفاده شده است و همچنین درگاه USB-C plus به منظور اتصال این کامپیوتر به سایر دستگاه ها طراحی شده است .

در واقع هرکاری را که شما نیاز دارید با  کامپیوتر های خود انجام دهید ، میتوانید با این کامپیوتر های کارتی هم انجام دهید . همچنین هدف اصلی شرکت اینتل این است که مصرف کنندگان از این کامپیوتر ها برای انجام محاسبات و کارهای روزه مره خود استفاده کنند و از این کامپیوتر ها  تنها در یخچال های هوشمند و یا در دستگاه های فروش خودکار اجناس استفاده نشود . اگرچه که شرکت اینتل در تلاش است که این کامپیوتر ها به عنوان پلتفرم های اینترنت اشیا معرفی کند اما شما میتوانید این کامپیوترها را به نمایشگرهای خود متصل کرده و از آن ها به جای کامپیوترهای خود به آسانی استفاده کنید .

شرکت اینتل امیدوار است که بعضی از شرکت ها مانند Dell ، HP و Lenovo بخواهند که از این کامپیوتر برای محصولات خود استفاده کنند و همچنین این شرکت ها میتوانند بستر تبلیغاتی خوبی برای این کامپیوتر ها فراهم کنند.

شرکت اینتل بیان کرده است که این کامپیوتر ها از اواسط امسال در دسترس مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت و همچنین ما مصرف گنندگان باید منتظر بمانیم تا ببینیم که بر اساس نقشه راه شرکت چه دستگاه های دیگری قابلیت اتصال به این کامپیوتر ها را دارند .

 

ارتقای اینترنت اشیاء با کامپیوترهای کارتی

دوره های آموزشی اینترنت اشیا

 • آموزش جامع اینترنت اشیا

  (ششمین دوره)
 • 4 و 5و 6 تیرماه
 • بوت کمپ اینترنت اشیا

  (استان گلستان)
 • 3 الی 9 اسفندماه
 • بوت کمپ هوشمندسازی دانش آموزی

 • 1 آبان تا 23 آبان
">
 • بوت کمپ اینترنت اشیا99

  (تهران)
 • 12 شهریور الی 11 مهرماه

آخرین خبرها

«
»

فروشگاه کتاب فارسی اینترنت اشیا

بیشتر بشناسیم

مجوزها و گواهینامه ها

logo-samandehi  saman kish logo     beh mellat logo     senfi logo  rpics ershad  vezarat sanaat   khalagh danesh bonyan

حامیان آموزشی

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی