صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران
سه شنبه, 02 آبان 1396 ساعت 12:29

تامین مقرون به صرفه نرم افزار و سرویس در شبکه های حسگر بیسیم مجازی با استفاده از محاسبات ابری

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اطلاعات تکميلي

 • نام نویسندگان: پژمان جیرود قربانی
 • چکیده شامل:

  تامین مقرون به صرفه نرم افزار و سرویس در شبکه های حسگر بیسیم مجازی با استفاده از محاسبات ابری

  شبکه های حسگر بیسیم در اکثر محیط ها وجود دارند و دارای کاربردهای متفاوتی میباشند. آنها در واقع اساسی اینترنت در حالی ظهور یعنی اینترنت اشیاء  (IOT) میباشند. پیاده سازی سنتی شبکه های حسگر بیسیم، با محدویتهایی همراه هستند که مانع از آن می شود تا نرمافزارهای مختلف بتوانند از این پیادهسازی ها استفاده مجدد کنند. با ظهور اینترنت اشیاء این روش ها کمتر قابل دوام هستند. برای مقابله با این چالش ها ما از تکنولوژی cloud computing و اعمال مجازی سازی استفاده نمودیم که شرح آن در متن پایان نامه آمده است. بخش های مختلف پایان نامه به شرح زیر است.

  اولی، یک مرور گسترده به کارهای گذشته ارائه میشود. پروژه های تحقیقاتی مربوطه نیز بررسی شده است. چندین مساله تحقیقاتی نیز مورد بحت بررسی قرار گرفتند. قسمت دوم شامل دو بخشی است، بخش اول شامل یک معماری مجازی سازی چند لایه شبکه حسگر است که اجازه میدهد چند سرویس و نرم اقزار روی یک WSIl یکسان پیاده سازی شود. این معماری بر روی نسل جدید نیز همانند شبکه های حسگر یا منابع محدود قابل پیاده سازی است. معماری پیشنهادی استقلال پلتفرم را قراهم میکند و از واسط جداگانه برای داده و کنترل پیام استفاده میکند. این معماری با استفاده از یک نمونه اثبات شده، توسط Java Sunspot kit پیاده سازی و ارزیابی شد. قسمت دوم این بخش شامل توسعه دادن معماری است که زیرساخت WSn را برای ارتباط برقرار کردن با یک شبکه حسگر PaaS ، در سطح بالایی از انتزاع قراهیم میکند. از طریق این پیشر قت ها یک شبکه حسگر بیسیم PaaS می تواند نرم اقزارها و سرویسی را به عنوان SaaS برای کاربر پایانی قراخم کند. بخش سوم یک معماری مبتنی بر داده جدید برای نرم اقزارهای معنایی در شبکه های حسگر بیسیم است. که برای تغسیر داده های حسگر از دامنه های مستقل ، از هستان شناسی پایه استفاده میکند. یک نمونه اثبات شده بر مبنای سناریو ، توسط Java Sun Spot و AdvanticSys Kits و Google App Engine توسعه و پیاده سازی شد. بخش چهارم و آخر، بهبود و گسترش معماری انتقال داده پیشنهاد شده در دو جنبه میباشد. جنبه اولی بسط معماری پیشنهادی برای پشتیبانی از هستی شناسی ، توزیع و مدیریت میباشد. جنبه دوم استغاده از یک الگوریتم ژنتیک برای انتخاب گره های مناسب برای ذخیره هستان شناسی پایه میباشد.

   

   

 • محل نشر: دانشكده فنی مهندسی گروه آموزشی کامپیوتر
 • سال انتشار: دوشنبه, 11 خرداد 774
 • منبع: دانشكده فنی مهندسی گروه آموزشی کامپیوتر
خواندن 819 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 02 آبان 1396 ساعت 13:03

ما را دنبال کنید

  تلگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران اینستاگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران لینکداین مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران آپارات مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   گوگل پلاس مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران فیس بوک مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   

ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ایمیل دبیر مرکز: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره ارتباط تلگرامی: 09398511137
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

satba logo           دانشگاه لرستان             hamrasta         دانشگاه زند شیراز            logo