صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

نظرسنجی شماره 8

 اگر پروژه اینترنت اشیا داشته باشید کدام گزینه در خرید تجهیزات آن برای شما اولویت دارد؟

 

اگر پروژه اینترنت اشیا داشته باشید کدام گزینه در خرید تجهیزات آن برای شما اولویت دارد

 تحلیل ها:

 

نظر1:

با توجه به اینکه تجهیزات و دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیا نیازمند منبع تغذیه و باتری هستند، کم مصرف بودن و طول عمر باتری بالا می تواند در بسیاری از کاربردها به عنوان یکی از اولویت های مهم تلقی شود و باید در هنگام انتخاب تجهیزات مورد نیاز هر کاربرد این مسئله در نظر گرفته شود. در گزینه های بالا می توان این مسئله را در قابلیت های بیشتر مد نظر داشت. یکی از قابلیت های اساسی دستگاه های اینترنت اشیا می تواند توانایی ذخیره برق تا چند ساعت حتی در مواقع قطعی برق باشد.

مهران عباسی – کارشناس ارشد الکترونیک


نظر2:

ایجاد تحریم ها موجب شده که بسیاری از شرکت های خارجی به پشتیبانی از محصولات فروخته شده خود در ایران ادامه ندهند و با توجه به ادامه این روند باید در زمینه تمامی تجهیزات از جمله کالاهای مورد استفاده در اینترنت اشیا به خود کفایی رسید تا پشتیبانی از محصولات نیز انجام شود. روشن است که دستگاه های هوشمند همگی به پشتیبانی های سخت افزاری و نرم افزاری همه جانبه نیاز دارند و بدون این پشتیبانی ها شاید فقط مدتی کوتاهی بتوان از آن ها استفاده کرد و ممکن است راهکارهای پیاده‏سازی شده بر اساس تجهیزات خارجی، به طور کلی غیر قابل استفاده و بهره وری شوند.

فائزه امینی – دانشجوی دکترای مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار


 نظر3:

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان دنیا، اینترنت اشیا یکی از موضوعات بسیار هیجان انگیز و دوست داشتنی برای هکرها در سراسر جهان است و بر اساس آمارهای شرکت های فعال در این حوزه نظیر Kaspersky، تاکنون حملات بسیاری زیادی به تجهیزات اینترنت اشیا توسط هکرها شده است. به همین دلیل از دیدگاه متخصصین و مصرف کنندگان، امنیت بالا به یکی از اولویت های مهم تبدیل شده است زیرا این حملات می تواند بسیار مخرب باشد و حتی در برخی موارد جان انسان ها نیز به خطر بیفتد.

محمد رحیمی – کارشناسی امنیت اطلاعات

 نظر4:

تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیا معمولا جهت اندازه گیری های دقیق و سریع بکار می روند و ابعاد آن ها نیز به عنوان یکی از فاکتورهای مهم باید مورد توجه قرار گیرند. این تجهیزات باید حساسیت بسیار بالایی داشته باشند تا بتوانند به صورت موثر به کاربران خود کمک کنند. با توجه به تجربه کم شرکت های ایرانی در ساخت دستگاهی بسیار دقیق در ابعاد کوچک، محصولات خارجی می توانند گزینه مناسب تری باشند و قابلیت های بیشتری ارائه دهند.

مجید موسوی - طراح نرم افزارهای تحت وب

 
 

فرم ارسال تحلیل

نام و نام خانوادگی:*
ورودی نامعتبر است
پست الکترونیکی:*
پست الکترونیک خود را صحیح وارد کنید
تلفن همراه:
ورودی نامعتبر است
مدرک تحصیلی:
ورودی نامعتبر است
شغل:
ورودی نامعتبر است
تحلیل نظرسنجی (300واژه):*
ورودی نامعتبر است
اعتبار سنجی:* اعتبار سنجی:
  جدید
ورودی نامعتبر است


ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی