صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

نظرسنجی شماره4

کدام شرکت ها و سازمان های ایرانی میتوانند در پیاده سازی اینترنت اشیا در کشور پیشقدم باشند؟

 

کدام شرکت ها و سازمان های ایرانی میتوانند در پیاده سازی اینترنت اشیا در کشور پیشقدم باشند

 تحلیل ها:

 

نظر1:

من بعنوان یک دانشگاهی اعتقاد دارم دانشگاه ها برای اینترنت اشیا فقط در بخش تحقیقات پایه میتوانند فعالیت داشته باشند و متناسب با ذات دانشجویی نمیتوانیم توقع داشته باشیم که پروژه های مفیدی از دانشگاه ها برای اینترنت اشیا کشور اتفاق بیفتد. تیم هایی متناسب با حرکت اساتید تشکیل میشوند اما بعد از مدتی با عدم پیگیری و کم کاری دانشجویان یا فراقت از تحصیل به یکباره همه چیز بدون نتیجه به پایان میرسد. نمیتوانیم توقع داشته باشیم که دانشگاه ها حرکت بزرگی در زمینه پیاده سازی یا رشد اینترنت اشیای کشور انجام دهند. اما استارت اپ ها با توجه به انگیزه و خلاقیت افراد متخصص میتوانند به راحتی در این بازار ورود کنند و برنده این بازی جذاب باشند. نقش شرکت های تجمیع کننده و ارائه دهنده کلی خدمات مانند اپراتورها هم در این مورد بسیار حائز اهمیت است.

مشایخی - هیئت علمی دانشگاهنظر2:

استارت اپ ها حتما شروع کننده هستن اما قول میدم بهره بردار نهایی شرکت های اپراتور و بانک ها که پول خوبی دارن هستن. مطمئنم استارتاپ ها در این راه فقط قربانی هستن. کلی تلاش میکنن و محصول میسازن اما آخرش یکی میاد پول میذاره و طرح استارتاپ رو کپی میکنه. این اتفاق بی نهایت تا الان در ایران تکرار شده.

آل بویه - سرتیم دو استارت اپ اینترنت اشیا - اصفهان


نظر3:

خیلی ممنون از این بخش آمار و نظرسنجی که راه اندازی کردین. من از نظرسنجی با این سایت آشنا شدم و وارد بخش های دیگه هم شدم. در ظاهر یک سایت ساده اما در اصل یک منبع و مرجع قوی اطلاعات مرتبط اینترنت اشیا است. واقعا خسته نباشید.
در مورد این نظر سنجی که خیلی تاثیر گذار بود در تصمیم تحصیلیم بگم که با توجه به اینکه چندماهه دارم راجع به اینترنت اشیا برای رساله دکتری کار میکنم میتونم با اطمینان بگم که نتیجه این نظرسنجی بیش از 95 درصد درست و قابل اطمینانه.
خوشحال میشم بتونم همکاری کنم با شما.
زهره صمدی / دانشجوی دکتری مدیریت دانش / شیراز


نظر4:

سلام. به شخصه معتقدم شرکت های اپراتوری برنده اصلی در بازار جدید تکنولوژی هستند. ارتباطات بخش کلیدی زیرساخت اینترنت اشیا هست که در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران بر عهده اپراتورها هست. البته در این بین نقش شرکت های ارائه کننده خدمات اینترنت هم انکارناپذیر هست. البته این دسته از شرکت ها خیلی دید بازی نسبت به بازار ندارند و فقط محصولاتشان را در همان ارائه اینترنت خلاصه کردند.
من کارشناس یکی از اپراتورهای موبایل کشور هستم و تا سال گذشته که همکاری های خارجی داشتیم مطمئن بودین در زمینه هوشمندسازی و تحول دیجیتال اتفاقات بسیار بزرگی رقم خواهد خوزد اما متاسفانه این روند رشد به یکباره افت شدید داشت.
به تازگی حرکت های خوبی از طرف استارتاپ ها شکل گرفته که نشان میدهد در یکی دو سال آینده مجددا با همکاری چندجانبه دولت، اپراتورها و استارتاپ ها روند رشد به کشور برگردد.
آرزوی ایران آباد را داریم.
کارشناس شبکه / اپراتوری کشور


 

فرم ارسال تحلیل

نام و نام خانوادگی:*
ورودی نامعتبر است
پست الکترونیکی:*
پست الکترونیک خود را صحیح وارد کنید
تلفن همراه:
ورودی نامعتبر است
مدرک تحصیلی:
ورودی نامعتبر است
شغل:
ورودی نامعتبر است
تحلیل نظرسنجی (300واژه):*
ورودی نامعتبر است
اعتبار سنجی:* اعتبار سنجی:
  جدید
ورودی نامعتبر است


ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر        تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی