صفحه اصلی |     جستجوی پیشرفته  |     درباره ما  |     تماس با ما  |     راهنمای کاربران

نظرسنجی شماره6

شانس ایران در صادرات محصولات و خدمات اینترنت اشیا به دنیا را تا سه سال آینده چقدر ارزیابی می کنید؟

 

شانس ایران در صادرات محصولات و خدمات اینترنت اشیا به دنیا را تا سه سال آینده چقدر ارزیابی می کنید

 تحلیل ها:

 
 

نظر1:

ایران برای انجام صادرات تا 3 سال اینده کمتر از 30 درصد امکان پیشرفت خواهد داشت. تا زمانی که این فناوری در داخل کشور به نزدیکی مرز اشباع نرسد امکان صادرات آن وجود نخواهد داشت. با توجه به سرعت پیشرفت فناوری های نوین در جهان و تحریم های ایران میتوان گفت که حتی این امکان نزدیک به صفر درصد می باشد و در خوشبینانه ترین حالت میتوان کمتر از 30 درصد پیش بینی کرد.


رضا هرمزان- کارشناس برق- قدرت گیلان


نظر2:

سایر کشورها در صورتی اقدام به خرید محصولات و دریافت خدمات اینترنت اشیا از ایران می‏کنند که نمونه‏های ارائه شده با موفقیت در کشور پیاده‏سازی شده باشند و میزان صحت کارکرد آن‏ها در پروژه‏های واقعی سنجیده شده باشد. با توجه به نوین بودن این فناوری و همچنین نوپا بودن شرکت های ارائه دهنده محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا و علاوه بر آن، عدم پیاده‏سازی پروژه‏های اینترنت اشیا در سطح گسترده طی سال های گذشته در کشور، شانس شرکت های ایرانی در صادرات محصولات، نزدیک به صفر است.

محمد نیک زاد – کارشناس ارشد سیستم های نهفته


نظر3:

با توجه به اینکه ایران در منطقه خاورمیانه جز یکی از کشورهای پیشرو در دانش و تکنولوژی است و همچنین از تعدد متخصصان در زمینه‏های مختلف فناوری اطلاعات برخوردار است، میتوان با سرمایه‏گذاری صحیح بر تولیدات تا سه سال آینده، شانس صادرات محصولات و خدمات اینترنت اشیا به کشورهای هم جوار دارای تکنولوژی پایین تر را تا 30 درصد افزایش دهیم.

محمود محمدی – کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات


نظر4:

با توجه به روند رشد استارتاپ های اینترنت اشیا کشور در سال های گذشته، از نظر من در سه سال آینده بیشتر شاهد ظهور استارتاپ های ایرانی دارای ثبات خواهیم بود تا صادرات محصولات.

مهناز کرمی – فعال در حوزه رباتیک و هوش مصنوعی


 نظر5:

به نظر بنده با توجه به تحریم های ایجاد شده برای ایران، ابتدا ما باید تمرکز خود را بر روی تولید داخل قرار دهیم و پس از پختگی کامل راهکارها، اقدام به حضور در نمایشگاه های بین المللی و خارجی و همچنین صادرات محصولات نماییم.

علی داور نژاد – دانشجوی دکتری کارآفرینی


نظر6:

با توجه به تکنولوژی ها و روند تولید کشورهای تولید کننده محصولات اینترنت اشیا نظیر چین و همچنین تحریم های اعمال شده بر کشورهایی که از ایران محصول یا خدمت دریافت می‏کنند، شرکت های ایرانی شانس بسیار کمی در صادرات کالاهای مبتنی بر اینترنت اشیا در سه سال آینده خواهند داشت و بهتر است که دولت و سرمایه گذاران ابتدا جهت رشد این فناوری در کشور سرمایه گذاری نمایند.

مهشید ذوالفقاری – کارشناس امنیت اطلاعات

 

فرم ارسال تحلیل

نام و نام خانوادگی:*
ورودی نامعتبر است
پست الکترونیکی:*
پست الکترونیک خود را صحیح وارد کنید
تلفن همراه:
ورودی نامعتبر است
مدرک تحصیلی:
ورودی نامعتبر است
شغل:
ورودی نامعتبر است
تحلیل نظرسنجی (300واژه):*
ورودی نامعتبر است
اعتبار سنجی:* اعتبار سنجی:
  جدید
ورودی نامعتبر است


ارتباط با ما

راه­ های ارتباطی  :
ایمیل دبیرخانه: Office[at]IoTiran.com
ایمیل دبیر مرکز: Info[at]IoTiran.com
ارتباط تلگرامی:@iotrcadmin
تلفن: 77199154-021
فکس: 77274337-021

تفاهم نامه ها

تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی وزارت نیرو ساتبا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی صنایع ارتباطی آوا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سیویلیکا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی فن بازار    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی همراستا    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه لرستان    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی پارک فناوری پردیس    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سماتک    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی بانک شهر    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه یزد    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی دانشگاه زند شیراز    تفاهم نامه همکاری اینترنت اشیا سازمانی و شرکتی سازمان مدیریت صنعتی