Iran Internet Of Things Research Center

مرکز تحقیقات فناوری اینترنت اشیاء

اطلاعات بیشتر

برگزاری پنل هوشمندسازی بوسیله اینترنت اشیا توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا در سومین کنگره بین‌المللی و پانزدهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران


 

سومین کنگره بین‌المللی و پانزدهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران با شعار "کشاورزی دانش بنیان، امنیت غذایی"، از 13 تا 15 شهریور ماه 1397 توسط انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذربرگزار شد.

در این کنگره علاوه بر داوری حدود 700 مقاله مرتبط و حضور شرکت‏های فعال در این حوزه، در خصوص موضوعاتی چون زراعت، اکولوژی و فیزیولوژی گیاهان زراعی، به‌نژادی گیاهان زراعی، زیست‌فناوری گیاهان زراعی، نظام‌های زراعی، تنش‌های محیطی در گیاهان زراعی، بهره‌وری و کارایی مصرف آب در گیاهان زراعی، تغییر اقلیم و مدل‌سازی گیاهان زراعی، علف‌های هرز و مدیریت آنها بحث و تبادل نظر شد.

پنل هوشمند سازی بوسیله اینترنت اشیا در کشاورزی توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا ایران با حضور دکتر امیدی ، دکتر حریری و مهندس قیصری دبیر اجرایی مرکز در این کنگره  برگزار گردید.

در این پنل فرصت های هوشمندسازی در حوزه کشاورزی و دامپروری بررسی شد و بعد از سخنرانی هر کدام از اعضای هیئت رئیسه پنل، سوالاتی با محوریت  بسترهای پیاده سازی اینترنت اشیا، میزان سرمایه مورد نیاز، زمان رسیدن به نقطه مطلوب هوشمند سازی و مزایای هوشمندسازی بوسیله اینترنت اشیا توسط حضار مطرح گردید و در محیطی کاملا تعاملی به تمامی سوالات توسط اعضای پنل پاسخ داده شد.

در انتهای پنل هم اندیشی هوشمند سازی، دکتر امیدی عنوان کردند که با عقد تفاهم نامه همکاری میان مرکز تحقیقات اینترنت اشیا و موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، می توانیم از فرصت های اجرایی و همکاری میان این دو مرکز تحقیقاتی در جهت هرچه بهتر شدن روند هوشمندسازی در کشاورزی و دامپروری استفاده کنیم.

 

IOT

برای اولین بار در ایران

دوره آموزش کاربردی پلتفرم اینترنت اشیا


  دوره آموزش کاربردی پلتفرم اینترنت اشیا توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا در مهر و آبان ماه سال جاری برگزار می گردد.

پلتفرم اینترنت اشیا یکی از نیازهای حیاتی و جزء زیرساخت‏‏‏ های اصلی اکوسیستم اینترنت اشیا است و ممکن است افرادی که علاقه‏ مند به فعالیت در این حوزه هستند اطلاعات زیادی در این زمینه نداشته باشند.

در این دوره علاوه بر شناخت کامل و مفهومی پلتفرم اینترنت اشیا و نقش آن در پیاده سازی‏ به صورت کاربردی، به بررسی پلتفرم‏ های مهم و رایج دنیا می پردازیم. فاکتورهای انتخاب بهترین پلتفرم، برای کاربردهای خاص، از دیگر مباحثی است که در این دوره به آن پرداخته می شود. همچنین با پیاده سازی چند سناریوی عملی روی یکی از پلتفرم‏‏ های رایج دنیا، شرکت کنندگان می توانند بعد از دوره مسیر مشخصی برای انجام پروژه‏ های خود داشته باشند.

اگر کنجکاو هستید که بدانید آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اینترنت اشیا چیست و یا علاقه‏ مند به مباحث پلتفرم‏ های اینترنت اشیا هستید این دوره برای شماست.

پلتفرم اینترنت اشیا یک نرم افزار پشتیبانی است که همه چیز را در اکوسیستم اینترنت اشیا به هم متصل کرده و ارتباطات، جریان داده ها و مدیریت دستگاه‏ ها و عمکرد برنامه‏ ها را در اینترنت اشیا تسهیل می کند.

پلتفرم اینترنت اشیا آمده است تا علاوه بر حل چالش‏ های فنی کسب و کار شما زمانی که شما نیاز به توسعه یک یا دو پروژه دارید از هزینه‏ های شما کاسته و نیاز به مدیریت تیم‏ های تخصصی مهندسی را کاهش دهد.

سرفصل های دوره:

آشنایی کامل با مفهوم پلتفرم اینترنت اشیا

جایگاه پلتفرم در راهکارهای اینترنت اشیا

ارزیابی پلتفرم های رایج اینترنت اشیا در دنیا

نحوه اتصال سنسورها و گجت ها به پلتفرم

تعریف آنالیز داده ها در پلتفرم اینترنت اشیا

برنامه نویسی پلتفرم اینترنت اشیا

اجرای عملی سناریوها

 

به شرکت کنندگان در دوره کاربردی پلتفرم اینترنت اشیا گواهی معتبر از مرکز تحقیقات اینترنت اشیا ایران اعطا میگردد.هم اکنون این امکان برای اشخاص و یا شرکت ها و سازمان ‏های علاقمند فراهم است تا در صورت تمایل به برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری، از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  و یا تلفن 02177199154 با مرکز ارتباط برقرار نمایند.

 

برای ثبت نام کلیک کنید.

 

iot platform

 

اینترنت اشیاء صنعتی (IIoT): چهار پیش بینی بازار IIoT از تحقیقات LNS برای سال 2018


دو تحلیلگر ارشد شرکت تحقیقاتی LNS (دن میکلوویچ، متیو لیتلفیلد) در تحقیقات و مشاوره IIoT به پیش بینی آنچه در سال 2018 برای فروش گذاشته خواهد شد، پرداختند.

در جهان IIoT و تحولات دیجیتالی برای صنعت، سال گذشته سالی به یاد ماندنی بود. بسیاری به سال های گذشته نگاه خواهند کرد، جایی که ما اوج هیجان را لمس کردیم و از صحبت کردن درباره ی امکان، به عمل رسیدیم.

علی رغم برخی شکستهای بزرگ برای برخی فروشندگان این فضا، هنوز هم حرکت های مثبت زیادی در این زمینه انجام می شود و شرکت تحقیقاتی LNS معتقد است که حتی وقتی که ما به یک دوران ناامیدکننده پس از پیروزی می رسیم، هنوز چیزهای زیادی برای بردن هست، چه برای فروشندگان و چه کاربران. در این مقاله، مدیر و تحلیلگر اصلی شرکت تحقیقاتی LNS ، متیو لیتلفیلد و تحلیل گر اصلی دن میکلوویچ، طرح های خود برای IIoT در سال آینده را شرح می دهند.

 1. صنایع بزرگ بازآفرینی تعالی عملیاتی (متیو لیتلفیلد)

متخصصان فضای صنعتی مدتهاست که به چگونگی تصویب تکنیک های پیشرفته پردازش و رویکرد اتخاذ تکنولوژی به عنوان منزوی، سازمانی و پیرو می پردازند. تولید بی حاصل، که در دهه 1980 در سراسر جهان گسترش یافت، از سیستم تولید تویوتا و دیگر تولید کنندگان موفق ژاپن بسط یافته بود. شش سیگما در اوایل دهه 1980 از موتورولا بسط داده شد و در دهه 1990 یکی از اصول هدایت GE زیر نظر جک ولش بود. در هر دو مورد این سیستم ها بهترین نتایج را در اختیار متقاضیان اولیه گذاشتند، سپس از طریق کار دانشگاهیان، مشاوران و ارائه دهندگان فناوری در صنایع متنوع به کار گرفته شدند.

[اینترنت اشیاء جهان نشان می دهد که نسل بعدی IoT به منظور گشودن هوش اشیاء در عرصه های صنعتی، سازمانی و مصرف کننده، همگرا می شوند. اتفاقات جدید برای 2018 را ببنید.]

با گسترش این روشها، برخی پدیده های جالب رخ داد. اولا، فرآیندهای تکامل یافته به منظور استفاده از فناوری موجود در آن زمان در دسترس بودند. ثانيا، فرآيندها خودشان سخت تر شدند و در بعضي از محافل نيز به اصول عقاید تبديل مي شدتد، یه این معنا که تکنولوژي پيشرفت کرد، این فرآيند بدون تحريک و انتقاد شديد نمی توانست اتفاق بیافتد.

LNS معتقد است که سال 2018 سالی است که این رویکرد متعصبانه شکسته می شود و یک نسل جدید از شرکت های صنعتی بزرگ ظهور خواهند کرد و به طور عمومی با بهبود دادن بهترین نتایج اثبات می شوند، که این رویکرد جدید Lean و Six-Sigma نیاز به ذخیره ی کامل پتانسیل بالقوه ی فناوری دیجیتال در تولید دارد.

2. اتخاذ پلتفرم بستر انتقادی IIoT در بخش صنعتی (متیو لیتلفیلد)

در سال گذشته پیش بینی ما برای سال 2017 این بود که دیدیم ارائه دهندگان پلتفرم IIoT از هدایت، به سمت رونق کسب و کار شرکت، با بیش از یک فروشنده و به سمت رکورد با مشتریانی که تعهدات سرمایه گذاری دارند، حرکت کرد. حق با ما بود، با دو استارتاپ بزرگ در فضای انتشار پیروزی های عمده. C3IoT با Enel (بزرگترین صنایع همگانی در ایتالیا) در سراسر جهان گسترش یافتند و همچنینUptake  در کنار شرکت Caterpillar Progress Rail (با نظارت بر 5000 قطار).

سال 2018 ما باور داریم سالی است که افزایش چندگانه مشتریان بزرگ در پلتفرم چند کاربره با سرویس ها و کابردهایی که در این راستا قرار دارند اتفاق می افتد. با این حال، برخی پیش بینی های احتیاطی وجود دارد. این یک معماری تک پلتفرمه برای قاعده گذاری همگانی نیست. LNS معتقد است که هر کاربر نهایی، سیستم عامل های متعددی برای موارد استفاده جداگانه دارد و اتصال بین ابری به یک نیاز و واقعیت تبدیل خواهد شد. ما همچنین معتقدیم که پلتفرم های IIoT (بجز پلتفرم های ابری مانند Azure  و AWS ) مجبور به تمایز در مورد تخصص و ارتباط موضوع می باشند. بنابراین پلتفرم های مختلف ممکن است پیشنهاد تجزیه و تحلیل و برنامه های مشابه دهند، اما قدرت صنعتی خاص و اقتباس برای صنایع همگانی مانند: نفت و گاز، حمل و نقل و تولید دارند.

3. تبدیل APM به همه چیز در مورد کسب و کار (دن میکلوویچ)

از زمان ظهور مدیریت عملکرد دارایی (APM)تاکنون، تمرکز بر بهبود قابلیت اطمینان، کاهش زمان ناپدید شدن و کاهش تعمیر و نگهداری غیرمجاز بوده است. اکثر این موارد بر فرضیات قبلی دلالت دارد که اگر "آن" شکسته شود، "آن" نمی تواند به کسب و کار کمک کند. فرض این است که به حداقل رساندن خرابی، سودآوری را افزایش می دهد و بهترین راه برای به حداقل رساندن خرابی این است که "تعمیر" تجهیزات قبل از خرابی های فاجعه بار انجام شود. مشکل این فرضیه این است که حفظ یک قطعه از تجهیزات به تنهایی می تواند باعث خرابی های بیشتر شود. در گذشته، متخصصان صنعت به انجام تحلیل هایی به منظور پیش بینی زمان خرابی قطعه از تجهیزات می پرداختند و پس از آن عملیات پیشگیری را انجام میدادند تا از این خرابی ها جلوگیری کنند. ما 2018 را به عنوان سالی می بینیم که تمرکز آن بر روی بهینه سازی سودآوری تجهیزات است. یادگیری ماشین و بهبود تجزیه و تحلیل داده های بزرگ، داده های کسب و کار را قادر می سازد تصمیم گیری بهتری برای نمایه عملیاتی بر مبنای دستگاه برای سفارشات جمع شده، مسائل مربوط به قابلیت اطمینان و مدل دوقلو برای کارخانه دیجیتال داشته باشند. در سال 2017، معرفی این مفاهیم را با راهکارهای "مشاور سودمند" با Schneider Electric  و محصولات مدیریت کارایی عملیات GE (OPM) دیدیم. انتظار می رود در سال 2018 بیشتر باشد.

 4. دوقلوهای دیجیتال در سال 2018 شبیه سازی آینده احتمالی (دن مایکلویچ)

همانند تمرکز بر تجزیه و تحلیل، بسیاری از تردیدها در مورد دوقلوهای دیجیتال در صنایع دارایی های سنگین، در مورد برنامه های تمرکز بر نگهداری مانند: اضافه کردن شرایط عملیاتی روی تجهیزات اشعه X مجازی برای کمک به تکنسین ها در تشخیص و یا استفاده از دوقلو برای مدل سازی سرویس های مورد انتظار زندگی می باشد. این دوقلو اساس رشد ابزار AR / VR  برای کمک به تکنسین ها در انجام بهتر وظایف خدماتی است. در سال 2018 ما انتظار داریم تمرکز دیجیتال دوقلو به جای جنبه های فیزیکی تنها، به جنبه های فرآیند نیز تغییر کند. این روند، منافع جدیدی در طراحی فرایند و برنامه های مهندسی به وجود خواهد آورد، بنابراین تغییرات در عملکرد عملیاتی مورد نیاز برای تسهیل قابلیت اطمینان می تواند برای اثرات تولید مورد بررسی قرار گیرد، همانطور که در بالا ذکر شد. این استفاده گسترده از "دوقلو دیجیتال" برای ارائه ایده های متداول آینده و ارائه توصیه هایی در مورد شیوه های ممکن اقدامات، مفهوم آنچه را دوقلو دیجیتال است، تغییر خواهد داد.

 

IIoT

 

کمک فناوری اینترنت اشیا برای انجام تحولات دیجیتالی Bell وHowell


با استفاده از فناوری اینترنت اشیا، Bell وHowel  برای پیش بینی بهتر، حل مشکلات و افزایش روز افزون ارائه ارزش به مشتریانش در سراسر اکوسیستم، تحول دیجیتال را تحریک کرده است.

Bell و Howel بنیانگذاران پروژکتورهای فیلم سازی خود را قبل از تولید فیلم های با صدا را در سال 1907 راه اندازی کرد. پس از 100 سال، این کسب و کار قادر به صحبت کردن با ماشین ها شد.

با استفاده از فناوری اینترنت اشیا, Durham , شرکت مستقر در نیوکاسل یک تحول دیجیتالی را به وجود آورد. یک شرکت تولیدی به یک کسب و کار خدماتی تبدیل شده است. نوآوری در مدلهای خدماتی برای همه اشیا, مرتب سازی ایمیل ها به ماشین های پردازش, روبات های تحویل بسته فراهم آورده است. استفاده از داده های اینترنت اشیا برای پیش بینی های بهتر مشکلات و افزایش روز افزون ارائه ارزش به مشتریان در سراسر اکوسیستم، از OEM تا مشتری نهایی را ارائه کرده است.

خدمات یک تجارت آنالوگ است. Ramesh Ratan مدیرعامل Bell  و Howell  گفت: مشتری با مرکز تماس گرفته و تعمیرات توسط تکنسین ها انجام می شود.

با ظهور فناوری اینترنت اشیا و دارایی هایی که به هم متصل شده اند, می توانید از راه دور به اشیا متصل و بر تمام آنها نظارت کنید. قبل از آنکه تکنسین به محل خرابی مراجعه کند, از خرابی ها مطلع خواهید شد.

Bell  و Howell  در زمینه تولید, مرتب سازی ایمیل ها به ماشین های پردازش, کسب و کار خود را در اواخر دهه 1950 آغاز کرد. به منظور پیشبرد کسب و کار خود به یک کسب و کار خدماتی تبدیل گردید. Ratan با اشاره به اینترنت اشیا و افراد گفت: اشیا قادر هستند رفتار محیط را نشان دهند و توانایی هایی برای رفع مخاطرات کسب و کار را تقویت کنند. در این راستا Bell  و Howell  یک سرویس خدماتی را ارائه کردند که در یک زمان خیلی کوتاه از مشکل به وجود آمده گزارش تهیه کرده و یا حتی مشکلات را با نظارت مستقیم بر روی ماشین آلات, پیش بینی نماید.

اساس تجارت کسب و کار مبتنی بر اینترنت اشیا پلتفرم PTC ThingWorx IoT است.

Ratan گفت: همانطور که معتقد هستیم که این طرح به واقعیت مبدل شود و صدها ماشین در آمریکای شمالی از این مهم بهره برند, نیاز به یک پلتفرم جدید است تا امکان واقعیت سازی این طرح را فراهم نماید. این طرح نه تنها صرفاَ برای حفاظت و نظارت است بلکه آموزش ماشین و تجزیه و تحلیل پیش بینی را فراهم کرده است.

داده ها توسط حسگرها و دستگاه ها در یک مرکز داده با دیواره های غول پیکر جمع آوری و در کل ساعات روز و کل هفته نظارت
می­شوند. اگر مخربی قصد دستکاری داده­ها را داشته باشد دیواره شروع به چشمک زدن می کند. این یک برنامه سفارشی برای آنانکه در این زمینه فعالیت دارند و دستورات و فرامینی را ارسال می­کنند، قابلیت ردیابی ناهنجاری ها را فراهم کرده است. همچنین محتوا برای تسریع در اجرای سرویس از جمله ضبط ویدئو, ارتباط با متخصصین مکاترونیک در مرکز کنترل را فراهم می­نماید.

Donald Bullock معاون پشتیبانی خدمات به مشتری و کسب و کارهای خدمات اینترنت اشیا محور گفت: با نگاه به PTC مجموعه کاملی از اینترنت اشیا در ThingWorx مشاهده کردیم. آنها مجموعه ای از برنامه های تحلیلی اند که محصولات PLM و AR خود را دارند.

به همین ترتیب فناوری اینترنت اشیا, Bell  و Howellرا برای آنچه که Ratan آن را اقتصاد فوق العاده نامیده است از جمله افزایش راندمان و کاهش هزینه های تعمیر, کاهش یا از بین بردن خرابی ها و در نهایت ROI قوی برای مشتری تقویت کرده است.

اطلاعات ThingWorx به صورت خودکار قطعات و مواد مورد نیاز را سفارش گذاری می­کند و برنامه ریزی های تکنسین ها جهت رفع خرابی را در سایت انجام می دهد. این شرکت به دنبال استفاده از این قابلیت برای ایجاد واقعیت افزوده برای کمک به تکنسین ها در تعمیر ماشین آلات است.

دارایی های فعال اینترنت اشیا داده های با ارزش اکوسیستم از تولید کننده دستگاه ها بهBell  و Howellبه عنوان ارائه خدمات به مشتری نهایی را پیاده سازی می­کند. به عنوان مثال یک Cleveron PackRobot یک قفل ربات که فروشگاه­ها برای مشتریان خود فراهم می­کنند. Bullock گفت: یکی از معیارهایBell  و Howell بررسی بسته های وارد شده توسط کاربر نهایی برای تعمیر و نگهداری بر اساس چرخه بازیابی است. این اطلاعات بینش ارزشمندی برای به اشتراک گذاشتن فراهم می­کند و به عنوان مثال Walmart در زمان واقعی, اطلاعات را به مشتریان ارائه می­کند تا تصمیم گیری کنند و بهترین بسته را انتخاب نمایند.

همچنین افزود: Walmart مسئول جلب رضایت مشتری است. توانایی داشتن بهترین کارایی عملیات بسیار مهم است. پلتفرم ThingWorx این امکان را برای آنان فراهم کرده است.

این یک شبیه ساز برای همکاری های جدید در رفع اشکالات ماشین های ساخته شده مدرن در سال 1950 است. Ratan به قدرت اینترنت اشیا از ترکیب ده ها دانش اپراتور ماشین اشاره کرد. او گفت: آیا نمی­توانیم دانش فرد را به صورت خودکار بسازیم؟ این دقیقا جایی است که در آن به سر می­بریم!!

 

Bell

بیشتر بشناسیم

آخرین خبرها

«
»

فروشگاه کتاب فارسی اینترنت اشیاء

ما را دنبال کنید

  تلگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران اینستاگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران لینکداین مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران آپارات مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   گوگل پلاس مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران فیس بوک مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   

ارتباط با ما

جهت کسب اطلاعات بیشتر می­توانید از طریق
راه­ های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید :
ایمیل دبیرخانه: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ایمیل دبیر مرکز: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره ارتباط تلگرامی: 09398511137

گواهینامه ها

logo-samandehi