جدیدترین گزارش گارتنر در زمینه امنیت اینترنت اشیا


 

هزینه های جهانی امنیت اینترنت اشیا در سال 2018  به 1.5 میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش گارتنر هزینه های امنیت اینترنت اشیا در سراسر جهان در سال 2018 به 1.5 میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم در سال 2017 ، 1.2 میلیارد دلار بود. دلیل این افزایش هزینه تلاش شرکت ها برای محافظت خود در برابر تهدیدات امنیتی مبتنی بر IoT بوده است.

طبق تحلیل های انجام شده طی سه سال گذشته مشخص شده که تقریبا 20 درصد شرکت ها تحت تاثیر یک حمله امنیتی مبتنی بر اینترنت اشیا قرار گرفته اند.

روگرو کونتو مدیر تحقیقاتی گارتنر می  گوید: به زودی شاهد تقاضاها برای ابزار و خدماتی هستیم که تست نفوذ و ارزیابی امنیت نرم افزارها و سخت ها را انجام می دهند. همچنین سازمان ها نیز به دنبال افزایش دانش خود در مورد پیامدهای ارتباطات خارجی در شبکه هستند. و این ها عوامل اصلی هستند که باعث می شوند هزینه های امنیت اینترنت اشیا تا سال 2021 به 3.1 میلیارد دلار برسد.

بر اساس پیش بینی های گارتنر، عواملی که سبب افزایش هزینه ای امنیت اینترنت اشیا می شوند،نشأت گرفته از عدم اولویت بندی و اجرای بهترین شیوه و ابزارهای امنیتی در نقشه های ابتدایی اینترنت اشیا است.

پیش بینی می شود که تا سال 2021، تنظیم مقررات عامل تاثیرگذار بر افزایش امنیت اینترنت اشیا خواهد بود.

کونتو می گوید: علاقمندی برای بهبود عملکرد اتوماسیون ها در فرایندهای عملیاتی از طریق به کارگیری دستگاه های هوشمند مانند سنسورها ، ربات ها و اتصالات از راه دور مبتنی بر خدمات ابری در حال افزایش است. این نوآوری که به عنوان اینترنت اشیا صنعتی(IIOT) یا نسل چهارم صنعت  شناخته می شود، امنیت بخش های توسعه فناوری های عملیاتی مانند انرژی، نفت، گاز، حمل و نقل و تولید را تحت تاثیر قرارخواهد داد.

مرکز تحقیقاتی Navigant Research در اوایل ماه می 2018 ، گزارشی منتشر کرد که سبب افزایش توجهات به اینترنت اشیا شد. زیرا این فناوری امنیت شرکت ها و تشکیلات اقتصادی و صنایع همگانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

جدیدترین گزارش گارتنر در زمینه امنیت اینترنت اشیا

بیشتر بشناسیم

آخرین خبرها

«
»

فروشگاه کتاب فارسی اینترنت اشیا

حامیان آموزشی

گواهینامه ها

logo-samandehi    saman kish logo        beh mellat logo        senfi logo     rpics

ما را دنبال کنید

  تلگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران اینستاگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران لینکداین مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران آپارات مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   گوگل پلاس مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران فیس بوک مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   

ارتباط با ما

جهت کسب اطلاعات بیشتر می­توانید از طریق
راه­ های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید :
ایمیل دبیرخانه: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ایمیل دبیر مرکز: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره ارتباط تلگرامی: 09398511137

تفاهم نامه ها

satba logo           دانشگاه لرستان             avalblock logo2         دانشگاه زند شیراز            logo