چرا فناوری‌های شهر هوشمند به‌عنوان ایجادکننده تریلیون ها ارزش در رشد اقتصادی طی دهه آینده در نظر گرفته شده‌اند ؟


طبق گزارش ABI ، تکنولوژی‌های شهر هوشمند موجب رونق اقتصادی شهرها تا بیش از 5درصد خواهند شد و در سال 2026 حدود 20 تریلیون دلار سوددهی اقتصادی مازاد ایجاد می‌کند.

در گزارشی با عنوان " نقش شهرهای هوشمند در توسعه‌ی اقتصادی"  که توسط Interdigital و با تمرکز بر"Smart Cities" تهیه گردیده، تأکید شده که به‌منظور بهره‌گیری از مزایای اقتصادی، شهرها باید آماده‌سازی و سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنند.

جیم نولان، معاون اجرایی شرکت Chordant گفت: " یافته‌های اخیر بیشتر بر اهمیت فن‌آوری به‌عنوان یک  تسریع‌کننده توسعه اقتصادی در شهرهای هوشمند آینده ما تأکید دارند. مزایای داشتن یک شهر هوشمند روشن است و ارزش میلیارد دلاری ایجاد شده به‌وسیله آن، در رشد تولید ناخالص داخلی، چگونگی عملکرد شهرها و شیوه زندگی تغییر چشم‌گیری ایجاد خواهد کرد".

اما پیاده‌سازی این امر کمی پیچیده‌تر از تنها استفاده از یک فناوری و امید به موفقیت آن است . برای داشتن شهر هوشمند، به‌منظور تضمین رسیدن به حداکثر کارایی، مسئولان می‌بایست فن‌آوری‌های شهر هوشمند را به‌صورت استراتژیک  بکار گیرند.

فن‌آوری‌های شهر هوشمند برای تأثیرگذاری روی سه بعد اصلی طی دهه‌ی آتی طراحی شده‌اند . این فناوری‌ها  از سیاست‌های داده باز استفاده می‌کنند و دارای پتانسیل رشد تولید ناخالص داخلی تا تقریباً 1 تریلیون دلار بدون سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های فیزیکی، هستند. سرمایه‌گذاری‌های عمومی تأثیرشان را تا بیش از ده برابر افزایش می‌دهند و به‌وسیله فن‌آوری‌های نسل بعدی همچون هوش مصنوعی و بلاک چین موجب رشد بالقوه‌ی 10 تریلیون دلاری در تولید ناخالص داخلی و همچنین رشد اقتصادی سازمان‌یافته در مناطق شهری با افزایش حدوداً 2.8 درصد تا سال 2026 خواهد شد.

در همین راستا ، سیسکو هم به سمت نوآوری‌های شهر هوشمند قدم برمی‌دارد . این شرکت در نوامبر سال گذشته ، در برنامه‌ی شتاب‌ده‌ی مالی، یک میلیارد دلار برای زیرساخت‌های شهری سرمایه‌گذاری کرد. این برنامه یک طرح سرمایه‌گذاری برای شهر هوشمند است که در آن سیسکو در کنار مشاوران دیجیتال خود، آلفا ، یک موسسه‌ی مشاور خصوصی و مرکز وایت هلم مشارکت کرده است . در کنار این ، سیسکو همچنین یک عملکرد جدید به  Cisco Kinetic ، برای رابط کاربری پلتفرم‌های شهرهای هوشمند اضافه کرده است .

 

 فناوری‌های شهر هوشمند

 

 

 

بیشتر بشناسیم

آخرین خبرها

«
»

فروشگاه کتاب فارسی اینترنت اشیا

حامیان آموزشی

گواهینامه ها

logo-samandehi    saman kish logo        beh mellat logo        senfi logo     rpics

ما را دنبال کنید

  تلگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران اینستاگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران لینکداین مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران آپارات مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   گوگل پلاس مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران فیس بوک مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   

ارتباط با ما

جهت کسب اطلاعات بیشتر می­توانید از طریق
راه­ های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید :
ایمیل دبیرخانه: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ایمیل دبیر مرکز: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره ارتباط تلگرامی: 09398511137

تفاهم نامه ها

satba logo           دانشگاه لرستان             avalblock logo2         دانشگاه زند شیراز            logo