مجهز کردن ساختمان های تجاری به فناوری اینترنت اشیا توسط اتحادیه Fairhair - مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران

Iran Internet Of Things Research Center

مرکز تحقیقات فناوری اینترنت اشیاء

اطلاعات بیشتر

مجهز کردن ساختمان های تجاری به فناوری اینترنت اشیا توسط اتحادیه Fairhair


اتحادیه Fairhair، متشکل از شرکت های برجسته ای در زمینه روشنایی، اتوماسیون و تکتولوژی است و سه طرح پیشنهادی از جمله ، مدل سازی منابع، کشف منابع و امنیت را به منظور اجرای طرح اینترنت اشیاء در ساختمان های تجاری طراحی کرده است. بازخوردهای دریافتی از  بررسی های خارجی انجام شده بر روی طرح ها،  به پیشرفت این اتحادیه کمک های زیادی خواهد کرد.

Fairhair تصمیم گرفته است که به سمت ایجاد مجموعه ای از مشخصات فنی پیش برود که با استفاده از استانداردهای IEEE و IETF ، مجموعه ای از خدمات مشترک سیستمی را برای ایجاد یک زیرساخت مشترک مبتنی بر IP ، تعریف خواهند کرد.

هدف این اتحادیه از گسترش استفاده اینترنت اشیا در اتوماسیون ساختمان و صنعت کنترل روشنایی ، ساختن سیستم های امن، مقرون به صرفه و قابل ارتقاء است. Fairhair همچنین در حال پیشبرد طرح های خود با اکوسیستم های معتبری مانند KNX،   BACent و Zigbee است.

Fairhair کار خود را با گروهی از شرکت های خارجی ، سازمان ها و گروه های دانشگاهی  آغاز کرده است و از آنها خواسته که مشخصات طرح های پیشنهادی اش را بررسی نمایند. یکی از پیشنهاد هایی که دریافت نمود این بود که انعطاف پذیری چارچوب ابرداده ها را با استفاده از مفهوم داده های مرتبط و پیاده سازی متحد برنامه های کاری، افزایش دهد.

تحقیقات انجام شده توسط Navigant نشان می دهد که بازار جهانی اینترنت اشیا برای ساختمان های هوشمند تا سال 2026، به 22 میلیارد دلار و در سال 2017 به 6.3 میلیارد دلار خواهد رسید. این تحقیق همچنین نشان می دهد که صاحبان ساختمان های تجاری، برای سرمایه گذاری بر روی فناوری های هوشمند ساز ساختمان احساس نیاز می کنند که این سبب نفوذ اینترنت اشیا و در نتیجه موجب گسترش دیدگاه بهتری از کارها، تجهیزات و دستیابی به اطلاعات در لحظه ، بهره وری واقعی، راحتی و پایداری خواهد شد.

اتحادیه Fairhair

بیشتر بشناسیم

آخرین خبرها

«
»

فروشگاه کتاب فارسی اینترنت اشیاء

ما را دنبال کنید

  تلگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران اینستاگرام مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران لینکداین مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران آپارات مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   گوگل پلاس مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران فیس بوک مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء ایران   

ارتباط با ما

جهت کسب اطلاعات بیشتر می­توانید از طریق
راه­ های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید :
ایمیل دبیرخانه: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ایمیل دبیر مرکز: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره ارتباط تلگرامی: 09398511137

گواهینامه ها

logo-samandehi